Biblioteka
BodyIdea - Dietetyka przyszłości

2017-10-18

Cudowna moc roślinnych koktajli - M. Olszewska, T. Olszewski - recenzja
Ha, to dopiero będzie recenzja. A dlaczego? Bo to już drugi egzemplarz książki "Cudowna moc roślinnych koktajli" jaki jest w naszym posiadaniu. Pierwszy skończył śmiercią tragiczną z powodu wybuchu blendera podczas jego intensywnej pracy - ilość zalanych stron uniemożliwiała mi uśmiechnięte korzystanie z tego cudownego "przepiśnika".
Spokojnie, nie wyrzuciliśmy zalanej książki. Pojawiła się osoba, która z radością przygarnęła utopiony egzemplarz i równie chętnie z niego korzysta, jak my z naszego nowiuśkiego ;)

Dobrze, starczy opowieści, przejdźmy do szczegółów.

O książce Cudowna moc roślinnych koktajli dowiedziałam się dzięki audycji w radio chilli zet , w której gościli autorzy - uśmiechnięte małżeństwo - Magdalena Olszewska i Tomasz Olszewski, autorzy bloga SUROJADEK (klik - zerknijcie).

Wywiad był w moim odczuciu tak fajny, że niewiele czekając weszłam na ulubioną internetową księgarnię i od razu zamówiłam książkę.
Wcześniej nie znałam też bloga, więc bardzo dokładnie się z nim zapoznawałam w oczekiwaniu na swój egzemplarz książki.

koktajle pierwsza strona

Cudowna moc roślinnych koktajli to niesamowicie wartościowy zbiór wspaniałych pomysłów na świetne koktajle. Mimo, iż sami tworzymy różne kombinacje smakowe w postaci smoothie, soków, czy koktajli to wiele połączeń i propozycji zawartych w książce nawet się nam nie śniło.

Autorzy na początku wprowadzają nas w swoją historię zdrowotną, drogę poszukiwania zdrowia i radości z jedzenia - bo przecież dla wszystkich jest radością, prawda? :)

W środku znajdziemy również tabelę wartości odżywczych najczęściej używanych przez nich produktów - szkoda, że zabrakło jej już przy samych koktajlach, bo zapewne byłoby to doskonałe ułatwienie dla wielu osób rozpoczynających koktajlową przygodę.

Prócz koktajli w książce Cudowna moc roślinnych koktajli autorzy umieścili również przepisy na mleka roślinne i słodkie desery, które  na pewno ucieszą małe brzuszki.

tabela koktajle
koktajle ciasto
koktajle niesamowite
Z Magdą wymieniamy się serdecznościami na instagramie - wielokroć moja buzia cieszy się do monitora - mam nadzieję, że kiedyś będzie nam dane się spotkać i poznać osobiście - uwielbiam pozytywne osoby, a właśnie takie mam zdanie o małżeństwie SUROJADKÓW ;)

 

body idea poleca cudowną moc roślinnych koktajli

 

Bardzo polecam książkę, nawet nie zwlekajcie z jej zakupem! Jest przepięknie wydana, z mnóstwem kolorowych, zachęcających zdjęć i grafik. Lekka i na co zawsze zwracam uwagę - z doskonale poddającymi się naciskowi dłoni stronami.

Spieszcie do księgarni ;) Polecam raz jeszcze... Radek właście dokrzykuje: "jaaaaa teeeeeeeeż" :)

sylwia maksym body idea dietetyk

Sylwia Maksym

Cześć! Nazywam się Sylwia Maksym, jestem dietetykiem sportowym. Uczę jak jeść zdrowo, dostarczać paliwa z roślin i wybierać proste, smaczne rozwiązania bez wprowadzania restrykcji czy zakazów. Propaguję żywienie opierające się na ograniczeniu ilości spożywanego mięsa. Pokazuję sportowcom jak za pomocą żywienia wesprzeć ich regenerację i osiągnąć zawodowe cele. Aktualnie, obejmuję posadę dietetyka sportowego reprezentacji Polski kobiet w piłce nożnej, a także współpracuję indywidualnie z kolarzami, biegaczami, triathlonistami. Prywatnie jestem miłośniczką mocnej kawy, kolarstwa, mody i kultury hiszpańskiej. Rozgość się na mojej stronie i zatankuj ze mną Paliwo z Roślin.

BodyIdea - Dietetyka przyszłości

Dodaj komentarz

Brak dodanych komentarzy. Możesz być pierwszy - zapraszam!

Posłuchaj mojego podcastu PALIWO Z ROŚLIN