Biblioteka
BodyIdea - Dietetyka przyszłości

2017-09-06

E213. Tabele dodatków i składników chemicznych - Statham Bill - recenzja
Kolejna recenzja w cyklu biblioteka Body Idea. Tym razem obiektem naszych poleceń jest poradnik. Często Pacjenci pytają o poprawność czytania składów produktów, które są dostępne w sklepach. Z założenia, gdy słyszymy o dodatkach "E" odrzucamy od razu taką rzecz.
Czy na pewno potrzebnie? Otóż nie!
 

E213. Tabele dodatków i składników chemicznych - Statham Bill

Autor Statham Bill w krótkim poradniku przedstawia w zrozumiały sposób - za pomocą tabel - najważniejsze dodatki, z którymi możemy spotkać się na co dzień.
Wymienione w kolejności alfabetycznej, a następnie z przydzielonym kolorem (zielonym, żółtym, czerwonym) i oznaczone znanymi wszystkim emotikonami są świetną pomocą dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć co kupują.
Ikony w postaci buźki opisują stopień szkodliwości poszczególnych dodatków i składników od bezpiecznych i/lub pożytecznych po niebezpieczne.

  • 2 uśmiechnięte buźki = bezpieczny i/lub pożyteczny

  • 1 uśmiechnięta buźka = bezpieczny dla większości

  • 1 zniesmaczona buźka = zalecana ostrożność

  • 1 smutna buźka = lepiej unikać

  • 2 smutne buźki = niebezpieczny

E składniki
 

Podkręczna skarbnica wiedzy

E213. Tabele dodatków i składników chemicznych to kieszonkowy poradnik, który można nosić ze sobą nawet na zakupy - często tak robię, gdyż nie wszystkimi oznaczeniami chcę zapychać swoją głowę. Zresztą często przeglądany dzięki użyciu kolorów i emotikon pozwala na szybsze zapamiętane dodatków, z którymi mamy najczęściej do czynienia.

Moim zdaniem jest on niezbędnikiem dla wszystkich świadomych konsumentów.
Cena nie jest wygórowana, w zależności od księgarni jest już dostępny za ok 20 zł

Bardzo polecam

książka e213

sylwia maksym body idea dietetyk

Sylwia Maksym

Cześć! Nazywam się Sylwia Maksym, jestem dietetykiem sportowym. Uczę jak jeść zdrowo, dostarczać paliwa z roślin i wybierać proste, smaczne rozwiązania bez wprowadzania restrykcji czy zakazów. Propaguję żywienie opierające się na ograniczeniu ilości spożywanego mięsa. Pokazuję sportowcom jak za pomocą żywienia wesprzeć ich regenerację i osiągnąć zawodowe cele. Aktualnie, obejmuję posadę dietetyka sportowego reprezentacji Polski kobiet w piłce nożnej, a także współpracuję indywidualnie z kolarzami, biegaczami, triathlonistami. Prywatnie jestem miłośniczką mocnej kawy, kolarstwa, mody i kultury hiszpańskiej. Rozgość się na mojej stronie i zatankuj ze mną Paliwo z Roślin.

BodyIdea - Dietetyka przyszłości

Dodaj komentarz

Brak dodanych komentarzy. Możesz być pierwszy - zapraszam!

Posłuchaj mojego podcastu PALIWO Z ROŚLIN