Biblioteka
BodyIdea - Dietetyka przyszłości

2018-01-01

O noworocznej motywacji słów kilka
Dzisiejszy tekst kieruję do Pań. Dlaczego? Bo piszę jako kobieta, która sama za sobą ma wiele doświadczeń - sylwetkowych, zdrowotnych, dietetycznych, sportowych, edukacyjnych i wiele wiele innych, których nie sposób tutaj wymienić.

 

Nie wiem co czują mężczyźni, co kieruje ich do zmian. Wiem natomiast co myślą kobiety, jak wiele są sobie w stanie zarzucać, jak wiele od siebie wymagać i jeszcze nieustannie za to ganić. Wiem, bo sama też to często robie wobec siebie samej. Nie jestem alfą i omegą, dlatego ten tekst będzie najprawdziwszym z najprawdziwszych!

 

 motywacja bodyidea

 

Początek Nowego Roku... w klubach fitness i w siłowniach ścisk, do gabinetów dietetycznych kolejki...

 

Większy ruch w salonach fryzjerskich, gabinetach kosmetycznych, sklepach ze zdrową żywnością, no i wiadomo... w butikach odzieżowych (wyprzedaże).

 

 

 

Chcemy być lepsi, ładniejsi, szczuplejsi, bardziej efektywni, zmobilizowani i robić więcej...

 

Czy wszystkim się to udaje mimo narzuconych postanowień?

 

 

 

Nie sądzę!

 

A dlaczego?

 

 

 

Bo nie są to Twoje postanowienia!

 

Bo chcesz zmiany TYLKO raz w roku!

 

Bo poszłaś na siłownię dla towarzystwa!

 

Bo ułyszałaś przykre słowa z ust partnera lub swoich dzieci!

 

Bo koleżanka schudła, jest szczęśliwa, ładnie wygląda i do tego ma nową fryzurę!

 

Bo masz słomiany zapał i zawsze szukasz winy u innych, a nie w samej sobie!

 

Bo przecież "inni mają łatwiej", a Ty ciągle pod górkę... w końcu "biednemu wiatr wieje w oczy"!

 

Bo zamiast mierzyć wysoko przez cały ROK i 365 dni być lepszą, kształcić się, zmieniać, odchudzać i pięlęgnować swoje ciało liczysz na styczniowy CUD i EFEKT WOW!

 

Bo szybko się poddajesz z powodu zbyt wielkich i rygorystycznych wymagań wobec siebie samej!

 

 

 

Zamiast ciągle narzekać zacznij zauważać plusy!

 

Znajdź w sobie dobre cechy - charakteru, wyglądu, stylu, umiejętności społecznych, oryginalnych zaintresowań itd...

 

Otaczaj się ludźmi, którzy Ci dobrze życzą, są do Ciebie podobni, mają podobne zainteresowania i zdanie na wiele tematów... ale ciągną w górę! Ich obecność, podejście, praca, rozmowy, "bycie" zawsze MOBILIZUJĄ.

 

Jeśli już kochasz, to kochaj jeszcze mocniej! Jeśli Twoje serduszko nadal pozostaje wolne to rozejrzyj się wokół... "szczęściu trzeba pomagać" :)

 

 

 

  • Jeżeli Twoim celem jest -20kg to zmień priorytet! Rozpocznij od -2kg, po uzyskanym efekcie dodaj kolejne -2kg, kolejne -2kg, aż osiągniesz wymarzoną sylwetkę, zdrowie i piękne ciało!

  • Zmieniaj swoje nawyki żywieniowe powoli! Jeżeli Twoim uzależnieniem jest zjadana codziennie tablicza czekolady to ogranicz się do 2 kostek codziennie! Jeżeli nie wyobrażasz sobie wieczoru filmowego bez wina, to organicz się do lampki czerwonego wina wytrawnego! Jeżeli do przedobiedniej kawy musisz mieć przekąskę w postaci ciasta, batonika, czy pączka to zamień je na sałatkę owocową, zdrowy budyń, pożywne smoothie, czy mieszankę bakalii.

  • Małe kroczki są DOBRE! Małe kroczki pozwalają na skuteczną i trwałą zmianę, która pozwoli nam uniknąc stania w miejscu, bądź co gorsza cofania się...

Nawet jeżeli się zdarzy... pamiętaj! Nikt z nas nie jest idealny! Każdy popełnia błędy, ale tylko silna osoba potrafi się z nimi uporać!

 

Chcesz być silna? Jesteś silna? Bądź silniejsza! Pracuj nad tym i nigdy nie zasiadaj na laurach.

 

bodyidea
 

Żyjemy tylko raz, szkoda marnować czasu na powtarzanie tych samych błędów, złe emocje, wyrzuty sumienia i wieczne niezadowolenie.

 

Świat jest piękny! Uśmiechaj się! Dziel się radością i dobrem, to naprawdę wszystko wraca i sprawia, że "rośniesz" kilka centymetrów... a świat z wysoka jest doskonalszy :)

 

 

 

Masz prawo przeklnąć! Masz prawo mieć czasami brudne okna! Masz prawo w wolny dzień chodzić w nocnej koszulki do 11:00

 

Tylko Ty wyznaczasz poziom poprzeczki, do której chcesz dążyć i od Ciebie zależy czy będzie ona sukcesywnie podnoszona.

 

 
dietetyka przyszłości
 

Słowa, które często powtarzam swoim Pacjentom w gabinecie to "Nie Ty musisz dopasować się do diety, ale dieta do Ciebie!"

 

To samo możesz odnieść do wielu innych rzeczy.

 

 

 

  • Jeżeli nie odpowiada Ci dzisiejsze tempo życia, to zwolnij.

  • Jeżeli nie podoba Ci się bordowa torebka, to nikt nie każe Ci jej kupować!

  • Jeżeli nie gustujesz w popularnych nasionach chia, to nikt nie zmusza Cię do ich jedzenia.

Mamy wolność wyboru! Sami sterujemy swoim życiem, ciałem i wszystkimi wyborami. Jeśli jest inaczej to życzę Ci zmiany, no chyba, że wolisz do końca życia pozostać pod skrzydłami i nakazem innych - bo "tak bezpieczniej", "bardziej praktycznie", "lżej" i "zawsze mogę na kogoś zrzucić winę" - to znów Twój wybór!

 

 

 

Życzę Tobie z całego serca, byś niezależnie od tego czy rozpoczniesz od poniedziałku, od 1 stycznia, od 26 marca, czy 11 grudnia dążyła do celu, miała marzenia, czerpała radość z życia, była codziennie piękniejsza i silniejsza. Byś miała cudownych znajomych, ukochanego który będzie najlepszym przyjacielem, wspaniałą rozwijającą Cię pracę i TYLKO POZYTYWNE MYŚLI W GŁOWIE! 

 

No dobrze, kończę już... choć mogłabym jeszcze długo pisać i pisać! Jak czujesz się po przeczytaniu tego tekstu?

 

Ja wspaniale! Mam w sobie radość, siłę, nieustanny uśmiech na ustach i moc, którą wykorzystam do osiągania swoich szczytów.

 

 

 

Życzę Ci wszystkiego dobrego :)

 

 

Główne zdjęcie pochodzi z: https://successfulchange4u.com

 

Sylwia

sylwia maksym body idea dietetyk

Sylwia Maksym

Cześć! Nazywam się Sylwia Maksym, jestem dietetykiem sportowym, propaguję żywienie opierające się na ograniczeniu ilości spożywanego mięsa. Uczę jak jeść zdrowo, dostarczać paliwa z roślin i wybierać proste, smaczne rozwiązania bez wprowadzania resytrykcji czy zakazów. Pokazuję sportowcom jak za pomocą żywienia wesprzeć ich regenerację i osiągnąć zawodowe cele. Aktualnie, obejmuję posadę dietetyka sportowego Reprezentacji Polski Kobiet w Piłce Nożnej, a także wspólpracuję indywidualnie z kolarzami, biegaczami, triathlonistami. Prywatnie jestem miłośniczką mocnej kawy, kolarstwa, mody i kultury hiszpańskiej. Rozgość się na mojej stronie i zatankuj ze mną Paliwo z Roślin.

BodyIdea - Dietetyka przyszłości

Dodaj komentarz

Brak dodanych komentarzy. Możesz być pierwszy - zapraszam!
Drukuj

Tagi

Obserwuj na Instagramie

Sprawdź inne wpisy

Posłuchaj mojego podcastu PALIWO Z ROŚLIN