Biblioteka
BodyIdea - Dietetyka przyszłości

2017-12-15

Pierwsza wizyta u dietetyka
Wraz z początkiem roku, a także ostatnio pojawiającymi się pierwszymi promieniami słońca dostaję mnóstwo Waszych zapytań dotyczących przebiegu konsultacji i tego jak należy się do niej przygotować.

 

bodyidea

Wszelkie te informacje są zawarte na mojej stronie WWW.BODYIDEA.PL jednak tworzę ten post, abyście mogli rozwiać swoje wątpliwości, obawy i dobrze przygotować się do naszego spotkania.

 

Po pierwsze - NIE ZMUSZAJ SIĘ DO TEGO! Potrzeba wizyty u dietetyka powinna być Twoją osobistą. Jeżeli od wielu lat odchudzasz się bez efektów, zrzucasz zbędne kilogramy, a potem wracają one ze zdwojoną siłą, czujesz, żę tracisz siły i wigor, a Twoje zdrowie nie domaga, to owszem - to jest najlepszy moment by wybrać się do DIETETYKA, zapraszam :) Jednak pamiętaj - zrób to dla siebie, tylko dla siebie, swojego zdrowia, sylwetki i Twojego zadowolenia.

 

PONIŻEJ PREZENTUJĘ WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE PRZYGOTOWANIA DO PIERWSZEJ KONSULTACJI W GABINECIE

 

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ - wyślij mail na s.maksym@bodyidea.pl lub zadzwoń pod mój numer 698-745-786 , podaj powód konsultacji i ustal ze mną datę naszego spotkaniu

 

PRZYGOTUJ SIĘ DO KONSULTACJI 

Przygotuj:

 • wypełniony dzienniczek żywieniowy KLIKNIJ BY POBRAĆ

 • wypełnij kwestionariusz TUTAJ - zostanie automatycznie wysłany na moją skrzynkę odbiorczą, Ty również otrzymasz kopię 

 • tabelę pomiarów KLIKNIJ BY POBRAĆ

 • skan lub zdjęcie wyników badań

Zapoznaj się z warunkami współpracy, dostępne TUTAJ

 

NOTUJ I OBSERWUJ

SPOTKAJMY SIĘ

 

 

Podczas naszego spotkania analizuję Twoje badania, dokonuję pomiaru wagi i dokładnej analizy składu ciała za pomocą urządzenia do analizy składu ciała INBODY 170. Ustalamy wspólnie Twoje potrzeby, wymagania, a także wspólne cele. Omawiamy Twój sposób żywienia. Przekazuję Ci niezbędne rady, a po spotkaniu wysyłam podsumowanie w formie wyczerpującego pliku pdf będącego skarbnicą wiedzy dotyczącej odżywiania dopasowanego indywidualnie pod Twój organizm.
Jeżeli potrzebujesz jadłospisu również go przygotowuję – zazwyczaj zajmuje to 5-10 dni, jadłospis wysyłam drogą mailową lub omawiamy na kolejnym spotkaniu (kwestia ustalenia). W celu dobrego przygotowania do wizyty czytaj dalej…

 

dietetyka przyszłości

PRAWIDŁOWE PRZYGOTOWANIE DO ANALIZY SKŁADU CIAŁA

 • ostatni posiłek zjedz do 3h przed wizytą

 • ospożywaj wodę w niewielkich ilościach

 • do 12h przed spotkaniem nie wykonuj treningu

 • nie bierz kąpieli w gorącej wodzie tuż przed spotkaniem

 • analiza składu ciała jest wykonywana boso - przygotuj się do niej

 

Rozpoczynam swoją pracę od weryfikacji KWESTIONARIUSZA, który tuż po wypełnieniu zostaje automatycznie wysłany na moją skrzynkę mailową. Zapoznaję się jeszcze przed Twoim mailem lub kontaktem przez skype. Pamiętaj, że podczas naszej rozmowy lub tworzenia maila możesz dopowiadać rzeczy, które Ci się przypomną, zadawać pytania, tak by rozwiać swoje wszelkie wątpliwości, zaspokoić ciekawość i potrzebę nauki prawidłowego żywienia.

 sylwia maksym

 

Tuż po analizie kwestionariusza przechodzę do dokładnej analizy DZIENNICZKA POSIŁKÓW. Szczególnie zwracam uwagę na odstępny godzinowe między Twoimi posiłkami, wielkość porcji, ilość produktów, a także odpowiednią kompozycję. Ogromnie znaczący jest dla mnie stan Twego samopoczucia, które może mieć ważny związek z jedzeniem. Spisuj więc w trakcie przygotowań do wizyty kiedy występowały (o ile występowały) biegunki, czy zatrzymania wydalania stolca, notuj gdy boli Cię brzuch czy głowa, kiedy jesteś głodny, bądź też masz specyficzne żywieniowe zachcianki, kiedy nie możesz zasnąć lub masz też problemy z wczesną pobudką.

Po przeanalizowaniu Twojego żywienia przechodzę do analizy badań laboratoryjnych. Przygotuj je przed wizytą. Zabierz ze sobą wszelkie wyniki badań, które posiadasz.

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi zaufasz i rozpoczniemy naszą pracą z dobrym nastawieniem. Moim zadaniem będzie poprowadzić Cię w dobrą stronę żywienia i przekazać cenne rady na całe życie. Chcę wprowadzić zmiany na stałe, nie tylko na czas naszych konsultacji. To właśnie jest prawdziwa dietetyka, zdrowa dietetyka, nie tylko chwilowa moda czy bezpodstawna potrzeba sezonowego odchudzania.

 

body idea

 

CO ODE MNIE OTRZYMASZ po pierwszej konsultacji?

 • Zestaw materiałów dotyczących organizacji kuchennych szafek i podstaw żywienia

 • Sugerowane zmiany dotyczące odżywiania i łączenia danych składników

 • Ewentualne wskazania dotyczące suplementacji

 

JEŻELI UZNASZ, ŻE POTRZEBUJESZ JADŁOSPISU, to przygotuję go dla Ciebie

 • każdy jadłospis jest indywidualny

 • otrzymasz ode mnie pełną listę zakupów

 • jadłospis 7, 14 lub 28 dniowy

 • każdy jadłospis ma podaną kaloryczność, wagę składników i ilość makroskładników

 • wszystkie potrawy zawierają pełen przepis i informacje dotyczące przygotowania

 

Jak wygląda jadłospis? Jest indywidualnie dopasowany do Twoich potrzeb, smaku, zasobności portfela, Twojego trybu pracy i przede wszystkim niedoborów żywieniowych, których eliminacja jest dla mnie podstawą, od której rozpoczynam naszą współpracę.

Tak, jest smakowity, gdyż smak dań jest dla mnie bardo ważny. Właśnie tworzę darmowy, przykładowy jadłospis abyś mógł zobaczyć jak wygląda dokładnie moja praca. Będzie on do pobrania w dziale kuchnia - www.bodyidea.pl/kuchnia

 

dietetyka przyszłości

 

Czy jest możliwość konsultacji online?

Oczywiście! Uwielbiam w ten sposób z Wami współpracować! Taka współpraca daje nam mierzalność efektów, pełen kontakt, a także natychmiastowe interwencje według potrzeby. Zazwyczaj konsultacje odbywają się za pomocą maila. Na dniach stworzę kolejny wpis dotyczący współpracy online tak byś mógł rozwiać wątpliwości i wybrać najlepszy dla Ciebie sposób konsultacji.

 

Jeżeli masz jakiekolwiek pytań chętnie odpowiem na nie pod tym wpisem.

Pozdrawiam,

Sylwia 

pierwsza wizyta u dietetyka

sylwia maksym body idea dietetyk

Sylwia Maksym

Cześć! Nazywam się Sylwia Maksym, jestem dietetykiem sportowym. Uczę jak jeść zdrowo, dostarczać paliwa z roślin i wybierać proste, smaczne rozwiązania bez wprowadzania restrykcji czy zakazów. Propaguję żywienie opierające się na ograniczeniu ilości spożywanego mięsa. Pokazuję sportowcom jak za pomocą żywienia wesprzeć ich regenerację i osiągnąć zawodowe cele. Aktualnie, obejmuję posadę dietetyka sportowego Reprezentacji Polski Kobiet w Piłce Nożnej, a także współpracuję indywidualnie z kolarzami, biegaczami, triathlonistami. Prywatnie jestem miłośniczką mocnej kawy, kolarstwa, mody i kultury hiszpańskiej. Rozgość się na mojej stronie i zatankuj ze mną Paliwo z Roślin.

BodyIdea - Dietetyka przyszłości

Dodaj komentarz

Brak dodanych komentarzy. Możesz być pierwszy - zapraszam!

Posłuchaj mojego podcastu PALIWO Z ROŚLIN