Biblioteka
BodyIdea - Dietetyka przyszłości

2020-12-19

Podcast - Paliwo z roślin - #33 jak nie przytyć w święta?
Hej :) Dziś inaczej niż zawsze, nie w środę, a w sobotę zapraszam Cię na nowy odcinek podcastu PALIWO Z ROŚLIN.

Zapewne zaraz wpadniesz w szał przygotowań świątecznych, pobiegniesz na zakupy i staniesz w kuchni na kilka lub kilkanaście godzin... Przed Tobą pieczenie, gotowanie, smażenie, lukrowanie i mnóstwo innych pysznych czynności, które swój finał mają przy stole...

Znów usłyszysz:

  • "no, zjedz jeszcze kawałek"
  • "ale  nie spróbujesz serniczka teściowej?"
  • "zostaw to, to już Twój trzeci kawałek"
  • "no, ale na dobre trawienie to musi być wódeczka"
  • "nie wstajemy od stołu póki to wszystko nie zniknie"
  • "tyle zostało... przecież tego nie wyrzucę"

I tak dalej... i tak dalej.

Czy to prawidłowe zachowania? Oczywiście, że nie! Bądź asertywny! Ty decyduj co i ile zjesz! Nie, w Święta nie obowiązuje dieta, w Święta nie liczy się jadłospis od dietetyka. Święta mają być smaczne, tłuste, słodkie, a Ty masz być szczęśliwy. Szczęście i spokój znajdziesz przez znalezienie umiaru w jedzeniu i podejmowanych wyborach żywieniowych.

Ciesz się tym czasem, nie szukaj odchudzonych przepisów popularnych dań. Bądź dla siebie i z innymi. Odpocznij.

Dlaczego to piszę, nagrywam i publikuję? Wielu moich Pacjentów boi się tego czasu... Co roku to samo... Nie lubią świąt, bo przecież łatka - "na pewno przytyję" już została do nich przyklejona na zawsze.

A może to czas, kiedy w końcu powinieneś przestać martwić się o tkankę tłuszczową, a zająć myśli wspólnym świętowaniem i radością z niego płynącą?

Posłuchaj moich elastycznych rad, sprawdź jak łatwo podejść do tradycji z uśmiechem, radością i dbałością o siebie. Czy warto odchudzać świąteczne potrawy i zmieniać ich smak z racji za zaoszczędzenie 100 kilokalorii...?

Moim zdaniem Święta mają być słodkie i tłuste, a Ty wybieraj ilości zjadanych smakołyków rozsądnie. Sprawdź jak zrobić mądre zakupy i rozpocząć świąteczne gotowanie uwieńczone głośnymi zachwytami nad ich smakiem. Ucztujmy razem!

 

 

Paliwo z roślin 

- mojego podcastu PALIWO Z ROŚLIN posłuchasz również tutaj:

Na koniec, polecam również  moje poprzednie podcasty, znajdziesz je tutaj:

Hej! Jeśli lubisz treści, które przekazuje i uważasz, że powinny trafić do szerszej publiki, udostępnij proszę ten podcast i link do wpisu na blogu. Oznacz mnie w swoich social media, daj kciuka i zasubskrybuj moje kanały. Dzięki temu mogę trafiać do większej liczby osób, budować ich świadomość i wspierać zdrowie. To dla mnie bardzo ważne.

Chcę by moja praca przynosiła jak najwięcej korzyści, a więc proszę Cię o pomoc.

Jeśli masz też tematy, gości których chciałbyś usłyszeć lub pomysły na nagrania to z niecierpliwością wyczekuję na Twoją wiadomość, pamiętaj - tworzę podcast dla Ciebie.

Miłego odsłuchu i do zobaczenia!

sylwia maksym body idea dietetyk

Sylwia Maksym

Cześć! Nazywam się Sylwia Maksym, jestem dietetykiem sportowym. Uczę jak jeść zdrowo, dostarczać paliwa z roślin i wybierać proste, smaczne rozwiązania bez wprowadzania restrykcji czy zakazów. Propaguję żywienie opierające się na ograniczeniu ilości spożywanego mięsa. Pokazuję sportowcom jak za pomocą żywienia wesprzeć ich regenerację i osiągnąć zawodowe cele. Aktualnie, obejmuję posadę dietetyka sportowego reprezentacji Polski kobiet w piłce nożnej, a także współpracuję indywidualnie z kolarzami, biegaczami, triathlonistami. Prywatnie jestem miłośniczką mocnej kawy, kolarstwa, mody i kultury hiszpańskiej. Rozgość się na mojej stronie i zatankuj ze mną Paliwo z Roślin.

BodyIdea - Dietetyka przyszłości

Dodaj komentarz

Brak dodanych komentarzy. Możesz być pierwszy - zapraszam!

Posłuchaj mojego podcastu PALIWO Z ROŚLIN