Biblioteka
BodyIdea - Dietetyka przyszłości

2021-02-04

Poradnik żywieniowy dla Piłkarek i Piłkarzy
Idea pracy dietetyka sportowego

Ideą mojej pracy jest współpraca z osobami aktywnymi fizycznie. Właśnie tak rozumiem zdrowy styl życia ---->  odpowiednie żywienie i drugi nieodłączny element -----> aktywność fizyczna.

Jako, że pełnię zaszczytną funkcję dietetyka Pierwsze Reprezentacji Polski Kobiet w Piłce Nożnej, właśnie o tą grupę chciałabym szczególnie zadbać pod względem żywieniowym.

Moimi podopiecznymi są również adepci akademii piłkarskich, SMS'ów, a także pierwszoligowych drużyn - krajowych i zagranicznych. Pracuję z czołowymi akademiami piłkarskimi i prowadzę szeroką edukację żywieniową wśród najmłodszych. Jestem zwolennikiem otwartych dyskusji, prowadzę wiele szkoleń dla Zawodników i Zawodniczek Piłki Nożnej, szkolę Trenerów i dopomagam Rodzicom w kształtowaniu ich wiedzy. Jeżeli uznasz, że w Twoim klubie przyda się taka pomoc, to zachęcam Cię serdecznie do kontaktu ze mną. 

 

Błędy, które popełniają zawodnicy

Niestety nie wszyscy przykładają sztywną wagę do prawidłowego odżywiania. Wielu Piłkarzy i Piłkarek jest przeświadczona, że "weekendowa balanga nie zaszkodzi", a Mc Donald's w formie nagrody po wygranym meczu, jest co weekendowym rytuałem. NIESTETY.

Częste problemy, które pojawiają się wśród zawodników:

  • niedoszacowanie zapotrzebowania energetycznego
  • przeszacowanie zapotrzebowania energetycznego
  • zbyt duża ilość produktów przetworzonych
  • zbyt duża / mała podaż błonnika z dietą
  • zbyt niskie nawodnienie
  • brak podstawowej suplementacji
  • zbyt szeroka, bezcelowa suplementacja
  • trudności w regeneracji
  • kontuzje wynikające z braków w diecie
  • trudności w zasypianiu i regeneracji

Moją rolą jest uświadamianie istoty prawidłowego żywienia, odpowiedniego odżywienia, wzorowego składu ciała i dbania o swoje ciało jako całokształt. Te same rady mogłabym przekazać wszystkim sportowcom, gdyż mam wrażenie, że mimo rosnącej świadomości dotyczącej zdrowego odżywiania wielu wciąż jeszcze kuleje w tej tematyce.

Drogi Piłkarzu, Rodzicu Piłkarza, Trenerze. To właśnie dla Ciebie przygotowałam poniższy poradnik, mam nadzieję, że zainspiruje Cię do zdrowego żywienia, uświadomi jego istotę i będzie stanowił solidną podstawę dla Twojej edukacji żywieniowej.

 

PORADNIK ŻYWIENIOWY DLA ZAWODNICZEK I ZAWODNIKÓW PIŁKI NOŻNEJ

kliknij na obrazek by pobrać poradnik

DIETETYK PIŁKAREK PZPN SYLWIA MAKSYM ŻYWIENIE PIŁKARZY

 

Jeżeli masz do mnie pytania to czekam na Twoją wiadomość pod tym wpisem

sylwia maksym body idea dietetyk

Sylwia Maksym

Cześć! Nazywam się Sylwia Maksym, jestem dietetykiem sportowym. Uczę jak jeść zdrowo, dostarczać paliwa z roślin i wybierać proste, smaczne rozwiązania bez wprowadzania restrykcji czy zakazów. Propaguję żywienie opierające się na ograniczeniu ilości spożywanego mięsa. Pokazuję sportowcom jak za pomocą żywienia wesprzeć ich regenerację i osiągnąć zawodowe cele. Aktualnie, obejmuję posadę dietetyka sportowego Reprezentacji Polski Kobiet w Piłce Nożnej, a także współpracuję indywidualnie z kolarzami, biegaczami, triathlonistami. Prywatnie jestem miłośniczką mocnej kawy, kolarstwa, mody i kultury hiszpańskiej. Rozgość się na mojej stronie i zatankuj ze mną Paliwo z Roślin.

BodyIdea - Dietetyka przyszłości

Dodaj komentarz

Brak dodanych komentarzy. Możesz być pierwszy - zapraszam!

Posłuchaj mojego podcastu PALIWO Z ROŚLIN