Biblioteka
BodyIdea - Dietetyka przyszłości

2020-06-01

Dlaczego warto wziąć udział w Veganmanii?
Słyszałeś kiedyś o Veganmanii? Nie? Już Tobie opowiadam o tym wspaniałym wydarzeniu, którze jednoczy nie tylko roślinożerców.

 

HISTORIA VEGANMANII

Veganmania, o której poczytasz więcej tutaj www.veganmania.pl odbywa się w większych miastach w Polsce. Sama miałam przyjemnośćć być kilkukrtonie na Veganmanii w Katowicach, w Warszawie, a także w Krakowie.

Tak o Vegnamanii piszą sami Twórcy:

"Veganmania to festiwal organizowany przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki, mający na celu promocję kuchni roślinnej oraz postaw prozwierzęcych. Festiwal organizowany jest w 8 miastach w Polsce, są to: Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Katowice, Gdańsk, Lublin i Łódź.

Od 2013 roku zorganizowaliśmy ponad 40 edycji Veganmanii w różnych miastach. Dbamy o to, aby z każdą kolejną edycją poszerzać ofertę organizowanych wydarzeń i akcji. Dzięki temu Veganmania cieszy się coraz większym zainteresowaniem - w 2019 roku w każdej edycji festiwalu wzięło udział średnio 4 000 uczestników.

Veganmania, oprócz części targowej, to także ciekawe i inspirujące wykłady oraz spotkania z aktywistami, autorami książek i publikacji, naukowcami, dietetykami i celebrytami.

W ciągu 6 lat udało nam się zbudować markę, która jest doskonale rozpoznawalna przez osoby zainteresowane nie tylko wegetarianizmem i weganizmem, ale także zdrowym i zrównoważonym stylem życia.

Cały dochód z imprezy przeznaczony jest na działalność statutową organizatora - Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Prezentując się na Veganmanii, mogą Państwo promować swoją działalność oraz wesprzeć promocję diety roślinnej oraz ruch prozwierzęcy w Polsce."

KTO PRZYCHODZI NA VEGANMANIĘ?

Dzięki Veganmanii poznałam wiele fascynujących osób, z którymi nieustannie utrzymuję kontakt. Już nie mogę doczekać się kolejnego spotkania, więc jak widzisz można tam zawrzeć naprawdę świetne znajomości i poznać mnóstwo inspirujących osób.

Moja pierwsza przygoda z Veganmanią rozpoczęła się od współpracy z JASNĄ STRONĄ MOCY

veganmania dietetyk sportowy

I tam również poznałam fantastyczne osoby! Na stoisko Jasnej Strony Mocy zgłaszały się do mnie osoby chcące zasięgnąć dietetycznych porad związanych z dietą roślinną w sporcie. Nasze miejsce na samym środku sceny aż pękało w szwach :) Konsultacje, a także zorganizowne przez Dziewczyny z Jasnej Strony Mocy atrakcje i wyzwania sportowe cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Nie brakowało również chętnych osób na analizę składu ciała wraz z jej szczegółowym omówieniem, która następowała oczywiście z moich rąk i ust jako dietetyka sportowego tym razem pracującego z Jasną Stroną Mocy, a nawet po Jasnej Stronie Mocy :)

veganmania sylwia maksym

WYSTAWCY NA VEGANMANII

Veganmania to nie tylko pogadanki o diecie, wykłady czy wyzwania, ale również możliwość poznania niesamowitych produktów z roślin i przede wszystkim skonsumowania ich na miejscu. Na Veganmanii spotkacie m.in. takie firmy jak:

I wielu wielu innych, których obecność zależy również od miasta, w którym akurat odbywa się Veganmania.

WSPANIAŁE JEDZENIE NA VEGANMANII

Od razu radzę Ci wybierać się na Veganmanię z pustym brzuchem, lub też zamontować sobie kilka przenośnych żołądków! Aromaty, niezwykłe produkty, kolory i smakowite dania i desery kuszą od samego wyjścia i nie pozwolą wyjść Ci z Veganmanii nieusatysfakcjonowanym! Całość wydarzenia jest okraszona wykładami kulinarnych blogerów, sportowców prowadzących diety roślinne i znakomitych autorów książek kulinarnych.

Ogromnie żałuję, że przez pandemię została wstrzymane edycje spod szyldu Veganmanii bo bardzo chętnie wybrałabym się nawet do Łodzi czy do Warszawy, mimo że wcale nie mam tam blisko do tych miast z Katowic.

Mam nadzieję, że gdy sytuacja wróci do normy to szybko spotkam się z tymi wspaniałymi ludźmi, którzy tworzą roślinne projekty i działają dla dobra środowiska, zwierząt, roślin i naszego zdrowia! Trzymam kciuki z wszystkich sił, by zaplanowane na ten rok wszystkie edycje Veganmanii mogły się odbyć!

VEGANMANIA W KATOWICACH

Tegoroczna edycja w Katowicach również była niesamowita. Prócz współpracy z Jasną Stroną Mocy współpracuję również z Vegan Challenge o czym pisałam również w jednym z moich artykułów - DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W VEGAN CHALLENGE?  Dobrze, że oba stoiska były obok siebie to mogłam się rozdwoić :) i poznać jeszcze więcej wspaniałych osób, zachęcić do wzięcia udziału w VEGAN CHALLENGE, a także porozmawiać z wieloma osobami zainteresowanymi dietą roślinną.

Zainteresowanie rozmową ze mną jako z dietetykiem sportowym przerosło nasze najśmielsze oczekiwania, nawet ciężko było o odrobinę przerwy :) ale to wspaniałe, że tak wiele osób chce doskonalić swoją dietę na tematy diety wegańskiej i wegetariańskiej, a także ogroniczyć ilość mięsa w swoich posiłkach! To ogromny krok dla naszej planety i najbliższego środowiska! Zebraliśmy również całkiem pokaźną sumę, którą ofiarowały osoby chcące skorzystać z analizy składu ciała, na rzecz fundacji OTWARTE KLATKI!

veganmania sylwia maksym

Wraz ze mną na zdjęciu także Tomek - człowiek torpeda, aktywnie trenujący veganin, właściciel ACADEMIA GORILA w Rudzie Śląskiej, do której serdecznie Was zapraszam jeżeli interesują Was sporty walki! Tomek to człowiek o ogromnym sercu, wiedzy i radości życia, podobnie jak Kasia, a także Maciej, Asia, Natalia i Karolina ze zdjęcia poniżej :)

A tutaj radosne zdjęcie z działaczami VEGAN CHALLEGE, ponownie zachęcam do przeczytam posta o VEGAN CHALLENGE, którego znajdziesz tutaj: ROŚLINNE WYZWANIE - VEGAN CHALLENGE i aktywnymi wolontariuszami w FUNDACJI OTWARTE KLATKI

OTWARTE KLATKI to fundacja walcząca o prawa zwierząt. Cały dochód z Veganmanii jest przeznaczany na ich trudną pracę o dobro naszego zdrowia, życie zwierząt i naszej planety - szczytny cel, do którego warto się przysłużyć.

O Veganmanii mogłabym pisać jeszcze długo, ale chcę abyś sam mógł poznać idęę, zobaczyć zdjęcia, twórców, pooglądać filmy i poczytać opinie o Veganmanii. Trzymaj kciuki wraz ze mną za kolejne edycje - chciałabym abyśmy na którejś się spotkali :)

A może jesteś stałym bywalcem Veganmanii? Jeśli tak, to napisz w komentarzu jakie towarzyszą Ci uczucia z Veganmanią. Napisz co dobrego zjadłeś i jakich ludzi tam spotkałeś - uwielbiam czytać takie relacje.

Poznaj dostępne źródła o Veganmanii w internecie:

 

 

PALIWO Z ROŚLIN

Jeśli chcesz być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami dotyczącymi Veganmanii i roslinnych nowinek to zapraszam Cię serdecznie do mojej grupy: Paliwo z roślinPaliwo z roślin

Link znajdziesz tutaj Grupa Paliwo z Roślin - jednoczymy tutaj wiebicieli kuchni roślinnej, osoby które już od dawna są na diecie wegańskiej czy wegetariańskiej, a także te osoby, które dopiero planują coś zmienić w swoim menu. To również grupa dla sportowców, którzy poszukują odpowiedzi na nurtujące ich pytania z tematyki diety roślinnej w sporcie. 

Zapraszam Cię serdecznie! Dołącza do nas i buduj roślinną społeczność Paliwo z roślin

 

Dziękuję, że zechciałeś przeczytać ten artykuł o VEGANMANII, będziesz z nami na kolejnych edycjach?!

sylwia maksym body idea dietetyk

Sylwia Maksym

Cześć! Nazywam się Sylwia Maksym, jestem dietetykiem sportowym. Uczę jak jeść zdrowo, dostarczać paliwa z roślin i wybierać proste, smaczne rozwiązania bez wprowadzania restrykcji czy zakazów. Propaguję żywienie opierające się na ograniczeniu ilości spożywanego mięsa. Pokazuję sportowcom jak za pomocą żywienia wesprzeć ich regenerację i osiągnąć zawodowe cele. Aktualnie, obejmuję posadę dietetyka sportowego reprezentacji Polski kobiet w piłce nożnej, a także współpracuję indywidualnie z kolarzami, biegaczami, triathlonistami. Prywatnie jestem miłośniczką mocnej kawy, kolarstwa, mody i kultury hiszpańskiej. Rozgość się na mojej stronie i zatankuj ze mną Paliwo z Roślin.

BodyIdea - Dietetyka przyszłości

Dodaj komentarz

Brak dodanych komentarzy. Możesz być pierwszy - zapraszam!

Posłuchaj mojego podcastu PALIWO Z ROŚLIN