Kuchnia
BodyIdea - Dietetyka przyszłości

2018-10-05

Posiłek po solidnym treningu

WegańskiSłodki


Czas przygotowania: 15 minut

1 porcja
Kalorie: 527 kcal
Białko: 20,3 g
Tłuszcze: 4,8 g
Węglowodany: 104,1 g

SKŁADNIKI

80 g makaronu z semoliny
100 g truskawek
1 szt banana
200 g jogurtu sojowego (lub naturalny, według Twoich preferencji)


Żywienie około treningowe jest najczęstszym zagadnieniem, które poruszam z Pacjentami w swoim gabinecie. Zazwyczaj rozmawiam o tym z młodymi sportowcami, którzy mają niewiele czasu, ani możliwości (żyjąc na co dzień w bursach, czy ośrodkach sportowych, daleko od rodziców i czasami bez wpływu na to co podają na stołówce) na przygotowanie wymyślnych posiłków.

Ale zaraz, zaraz... kto powiedział, że żywienie sportowców musi być wymyślne. Makaron, ryż, pieczywo, ziemniaki, owoce, warzywa, nabiał, mięso, ryby - to jest dostępne wszędzie. Wystarczy tylko je dobrze skomponować, by stworzyć smaczny, pełnowartościowy ale i prosty posiłek. Oto jeden z przykładów. Makaron, owoce, jogurt zawsze sprawdzają się idealnie, a dostęp do nich jest banalnie łatwy.

 

 

WYKONANIE:

  1. Makaron ugotuj al dente

  2. Pokrój truskawki i banany w plastry (poza sezonem użyj mrożonych truskawek)

  3. Dodaj jogurt (sojowy lub naturalny - w zależności od preferencji)

  4. Wymieszaj całość i zjedz ze smakiem.

 

Prawda, że łatwe? :)

 

SMACZNEGO

 

 


sylwia maksym body idea dietetyk

Sylwia Maksym

Cześć! Nazywam się Sylwia Maksym, jestem dietetykiem sportowym. Uczę jak jeść zdrowo, dostarczać paliwa z roślin i wybierać proste, smaczne rozwiązania bez wprowadzania restrykcji czy zakazów. Propaguję żywienie opierające się na ograniczeniu ilości spożywanego mięsa. Pokazuję sportowcom jak za pomocą żywienia wesprzeć ich regenerację i osiągnąć zawodowe cele. Aktualnie, obejmuję posadę dietetyka sportowego reprezentacji Polski kobiet w piłce nożnej, a także współpracuję indywidualnie z kolarzami, biegaczami, triathlonistami. Prywatnie jestem miłośniczką mocnej kawy, kolarstwa, mody i kultury hiszpańskiej. Rozgość się na mojej stronie i zatankuj ze mną Paliwo z Roślin.

BodyIdea - Dietetyka przyszłości

Dodaj komentarz

Brak dodanych komentarzy. Możesz być pierwszy - zapraszam!

Posłuchaj mojego podcastu PALIWO Z ROŚLIN