Pierwsza konsultacja online

Sylwia Maksym Paliwo z Roślin

JAK WYGLĄDA PIERWSZA KONSULTACJA z Sylwia maksym dietetyk?

1. KONSULTACJA DROGĄ ELEKTRONICZNĄ

Konsultacja online odbywa się drogą mailową lub telefoniczną. Jeżeli zdecydujesz się na mail, to pamiętaj żeby dołączyć wszystkie notatki, badania, skany dokumentów i wywiadów medycznych.

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi zaufasz i rozpoczniemy naszą pracą z dobrym nastawieniem. Moim zadaniem będzie poprowadzić Cię w dobrą stronę żywienia i przekazać cenne rady na całe życie. Chcę wprowadzić zmiany na stałe, nie tylko na czas naszych konsultacji. To właśnie jest prawdziwa dietetyka, zdrowa dietetyka, nie tylko chwilowa moda czy potrzeba sezonowej regeneracji czy redukcji masy ciała.

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ – MAILOWO lub za pośrednictwem strony

 1. Opisz swoje potrzeby i wymagania, skontaktuj się mailowo na s.maksym@bodyidea.pl lub za pośrednictwem formularza na stronie
 2. Ustalimy wspólnie datę i godzinę konsultacji, a do tego czasu:
 • Przygotuj wypełniony dzienniczek żywieniowy (do pobrania tutaj)
 • Wypełnij kwestionariusz (tutaj)
 • Uzupełnij tabelę pomiarów (tutaj)
 • Prześlij skan lub zdjęcie wyników badań* (*nie jest to wymóg konieczny do odbycia konsultacji)
 • Opłać konsultację korzystając z mojego sklepu - PAKIETY DIETETYCZNE
 • Przygotuj się na rozmowę (po wcześniejszym ustaleniu terminu konsultacji telefonicznej) lub prześlij wyżej wymienione dokumenty i wyczekuj otrzymania pierwszych wskazówek drogą mailową (najpóźniej do 3- 5 dni roboczych od momentu kontaktu i opłacenia konsultacji)
 • Zapoznaj się z warunkami współpracy, dostępne tutaj pobierz warunki współpracy - i prześlij podpisane przed konsultacją.

 

Przebieg współpracy - Sylwia Maksym - Dietetyk

Rozpoczynam swoją pracę od weryfikacji KWESTIONARIUSZA, który tuż po wypełnieniu zostaje automatycznie wysłany na moją skrzynkę mailową. Analizuję go jeszcze przed naszą konsultacją. Pamiętaj, że podczas umówionej rozmowy lub tworzenia maila możesz dopowiadać rzeczy, które Ci się przypomną, zadawać pytania, tak by rozwiać swoje wszelkie wątpliwości, zaspokoić ciekawość i potrzebę nauki prawidłowego żywienia.

Tuż po analizie kwestionariusza przechodzę do dokładnej analizy DZIENNICZKA POSIŁKÓW. Szczególnie zwracam uwagę na Twoją aktywność zawodową i uprawiany sport (zawodowy lub amatorski), odstępy godzinowe między Twoimi posiłkami, wielkość porcji, ilość produktów, a także odpowiednią kompozycję dań. Ogromnie znaczący jest dla mnie stan Twego samopoczucia, które może mieć ważny związek z jedzeniem. Spisuj więc w trakcie przygotowań do wizyty kiedy występowały (o ile występowały) biegunki, czy zatrzymania wydalania stolca, notuj gdy boli Cię brzuch czy głowa, kiedy jesteś głodny, bądź też masz specyficzne żywieniowe zachcianki, kiedy nie możesz zasnąć lub masz też problemy z wczesną pobudką.

Po przeanalizowaniu Twojego żywienia przechodzę do analizy badań laboratoryjnych (nie jest to wymóg konieczny do opdbycia konsultacji). Jeśli posiadasz wcześniejsze wyniki lub chcesz wykonać bieżące to prześlij je drogą mailową. 

Posiadanie wyników badań nie jest elementem koniecznym. Bez nich i tak przygotuję dla Ciebie wskazówki i jadłospis, który zapewni dostarczenie 100% wartości zapotrzebowania na witaminy i składniki mineralne. Kieruję się zasadą najpierw żywienie, później ewentualna suplementacja. Możesz być więc pewny, że skomponowana przeze mnie zapewni wszystko to, czego potrzebujesz. Dzięki odpowiedniej kompozycji dań i składników jesteśmy w stanie popracować nad niedoborami Twojej diety, dopasowania jej do Twojej aktywności, a także poprawą samopoczucia, czy wyrównaniem składu ciała.

Następnie przechodzę do zweryfikowania tabeli Twoich obwodów. Chcę byś dokonywał ich pomiarów co tydzień, zawsze w wolny dzień, rano, przed pierwszym posiłkiem, ale po porannej toalecie.

CO ODE MNIE OTRZYMASZ po pierwszej konsultacji?

- wysyłane 2-5 dni roboczych po otrzymaniu wszelkich dokumentów: formularz, tabela, dzienniczek, wyniki badań

 • Indywidualne wskazówki dotyczące zasad żywienia dopasowane do Twoich potrzeb, codzienności, stanu organizmu,treningów i pracy zawodowej
 • Interpretację wyników badań krwi (jeżeli zostały dostarczone)
 • Sugerowany plan zmian z określeniem celu żywieniowego
 • Zestaw materiałów dotyczących organizacji kuchennych szafek i podstaw żywienia
 • Sugerowane zmiany dotyczące odżywiania i łączenia danych składników
 • Ewentualne wskazania dotyczące suplementacji

JEŻELI UZNASZ, ŻE POTRZEBUJESZ JADŁOSPISU, to przygotuję go dla Ciebie 

-wysyłany do 7 - 10 dni roboczych od momentu wysłania wskazówek

 • każdy jadłospis jest indywidualny
 • otrzymasz ode mnie pełną listę zakupów
 • jadłospis 7, 14 lub 28 dniowy
 • każdy jadłospis ma podaną kaloryczność, wagę składników i ilość makroskładników
 • wszystkie potrawy zawierają pełen przepis i informacje dotyczące przygotowania

 

Warunki odbycia konsultacji online - podsumowanie

 • pierwszy kontakt w celu podania powodu zgłoszenia i ustalenie terminu konsultacji
 • zakupienie konsultacji poprzez sklep
 • przygotowanie do konsultacji poprzez wypełnienie wymaganych dokumentów
Jesteś zainteresowany współpracą online?
Sprawdź moją ofertę i dopasuj wybór do swoich potrzeb OFERTA KONSULTACJI ONLINE
 

Zapraszam serdecznie


Dietetyk sportowy

Dietetyk kliniczny

Sylwia Maksym - Paliwo z Roślin

Posłuchaj mojego podcastu PALIWO Z ROŚLIN

Sprawdź przepis

I OTRZYMAJ BEZPŁATNY JADŁOSPIS!