Zaloguj się Koszyk (0)

Podcast – Paliwo z roślin – #32 wypalenie zawodowe wśród zawodowych sportowców

16 grudnia, 2020
podcast paliwo z roślin sylwia maksym pscyhologia sportowa anna ussorowska

Cześć! Witaj w #32 odcinku mojego podcastu PALIWO Z ROŚLIN. Jest to miejsce, w którym dzięki rozmowie z gościem, chcę przekazać Ci najlepszą wiedzę dotyczącą odżywiania, treningu, komponowania posiłków, mądrych zakupów, ale i Twojej strefy psyche. Dziś, by nakreślić Ci temat tego nagrania, rozpocznę od zadania Ci pytań:

  • Ile razy w życiu powiedziałeś „nie chce mi się”, „nie dam rady”, „nie mam siły”, „nie potrafię”?
  • Jak często wątpiłeś w sens wykonywanego zawodu, nauki, czy obranego celu?
  • Czy znalazłeś zadałeś sobie kiedyś pytanie dlaczego tak się dzieje?

Troska o głowę, to troska o kondycję!

Wypalenie zawodowe jest często spotykanym zjawiskiem wśród zawodowych sportowców. To niezwykle ważne, by móc zaopiekować się sobą, swoimi potrzebami i w potrzebnym momencie powiedzieć: STOP! ZWOLNIJ! Daj sobie prawo odpocząć!

Anna Ussorowska, w 32 odcinku podcastu Paliwo z Roślin, przedstawia wiele narzędzi, które pomogą Ci zrozumieniu swojego zachowania, tak by zapobiegać wypaleniu. Uwrażliwia na podstawowe objawy wypalenia zawodowego w sporcie, które możesz zaobserwować u Ciebie Ty sam lub Twoi bliscy. Niech zaproszeniem do odsłuchania tego nagrania, będzie poniższy cytat, który Ania przytacza również podczas rozmowy w moim podcaście PALIWO Z ROŚLIN.

 

„Musisz być wystarczająco silny, żeby być słabym.”

Jon Kabat- Zinn

dr Anna Ussorowska – psycholog sportowy

Tutaj znajdziesz Anię:

Sylwia Maksym – dietetyk sportowy

– mojego podcastu PALIWO Z ROŚLIN posłuchasz również tutaj:
Dodaj komentarz

  • KILKA SŁÓW O MNIE
  • Hej, Sportowcu! Cieszę się że jesteś na mojej stronie, rozgość się i czerp pełnymi garściami. Mam na imię Sylwia, jestem dietetykiem sportowym i trenuję kolarstwo górskie. Mój blog powstał z myślą o osobach aktywnych, które chcą poprawić wyniki sportowe. Nauczę Cię jak dbać o regenerację i skutecznie czerpać Paliwo z Roślin. Pokażę Ci, że zdrowe jedzenie jest smaczne, a jego wykonanie to "piece of cake" :)


  • ZATANKUJ PALIWO Z ROŚLIN
  • SPRAWDŹ INNE przePISY
  • SPRAWDŹ INNE WPISY