Zaloguj się Koszyk (0)

Podcast – Paliwo z roślin – #8 szosa jest kobietą

25 czerwca, 2020

Cześć! Witam Cię serdecznie w kolejnym podcaście Paliwo z roślin. To 8 odcinek, dla mnie podwójnie szczęśliwy! Po pierwsze - 8 to moja ulubiona cyfra, która zawsze przynosi mi szczęście, a po drugie - ten odcinek nagrałam z Ministrą Kolarstwa, moją ogromną rowerową inspiracją! Wiele się od Niej uczę, bacznie obserwuję Jej poczynania w social media i uśmiecham do ekranu, gdy widzę jak od rana do wieczora wylewa z radością poty na szosie przekazując przy tym dobre treści!

 

Szosa jest kobietą

Nie, spokojnie! Szosa nie ma płci, jak sama powiedziała w podcaście Ewa. Ale sami przyznacie, że nie mogłam inaczej nazwać tego odcinka! W końcu dwie kobiety rozmawiają o szosie, a moim celem jest również pokazanie dziewczynkom, dziewczynom, paniom, damom - KOBIETOM - że jeżdżenie na szosie jest super! Jednak super będzie w 100% wtedy, kiedy będzie bezpieczne. Właśnie o bezpieczeństwie, rozsądnej jeździe, mądrym podejściu do treningu i wzajemnego szacunku na drodze rozmawiam z Ministrą Kolarstwa.

Ministra Kolarstwa na codzień szkoli nie tylko kobiety, ale również i mężczyzn. Ja nastomiast pracuję głównie z kolarzami (mężczyznami) - choć mam nadzieję, że wkrótce pod moją opiekę trafią również kobiety na szosie :)

Obie chcemy pokazać, że ten sport nie ma płci i zarówno kobieta jak i mężczyzna mogą zakochać się w szosie i pielęgnować swoje umiejętności. Dzięki Ewie - pod względem techniki, treningu, bezpieczeństwa, a pod moim okiem pod wzlędem żywienia, regeneracji i nawodnienia. Moim zdaniem to połączenie idealnie. Posłuchajcie sami:

 

PALIWO Z ROŚLIN - podcast posłuchasz również tutaj:

_______________________________________________

Wątpię, że nie znacie jeszcze Ewy! Na pewno, jeśli intresujecie się kolarstwem, to trafiliście na któryś z Jej kanałów. Jeśli nie, to zdecydowanie polecam nadrobić wszelkie treści, które tworzy.

Znajdziecie Ją w social media jako MINISTRA KOLARSTWA. Gdzie? A tutaj!

 

Ministra kolarstwa w sieci - czyli gdzie znajdziesz Ewę

Na Youtube znajdziecie również filmy z Ministrą Kolarstwa i Królem Rowerów - na profilu airbike.pl, o tutaj:

 

Pomoc dla Rity i Kasi

Ewa poruszyła również bardzo ważny, również trudny i smutny temat ostatniego wypadku, któremu uległy dwie kobiety na szosach: Kasia i Rita. Dziś walczą o życie i sprawność. Posłuchaj naszego odcinka, by dowiedzieć się jak wesprzeć zbiórkę zbierania funduszy na pomoc dla Dziewczyn. A także, jeżeli możesz sobie pozwolić na taki gest finansowo, dodaj coś od siebie wpłacając dowolną kwotę tutaj POMOC DLA RITY I KASI - i koniecznie udostępnij ten link dalej.

To moja pierwsza prośba o pomoc w takiej sprawie. Wolę pomagać w ciszy i pozwalać Tobie decydować w jakich akcjach czy zbiórkach chcecie uczestniczyć. Jednak ta pomoc jest zupełnie inna. Budujmy świadomość, miejmy z tyłu głowy zagrożenie, które codziennie czycha na wszystkich użytkowników jezdni i chodnika. Apelujmy o rozwagę i wzajemny szacunek na drodze, niezależnie od środka transportu, z którego korzystamy.

 

_______________________________________________

 

PALIWO Z ROŚLIN 

Raz jeszcze dziękuję Ewie, za to iż była moim gościem. Ta dziewczyna to petarda! Mogłabym z nią rozmawiać codziennie i przez wiele godzin :) Mam nadzieję kiedyś poszosować z Ewą i nauczyć się profesjonalnej jazdy, którą ciągle szlifuję.

Daj znać w komentarzu jak podobała Ci się nasza rozmowa! A może chciałbyś abyśmy rozwinęli szerzej temat? Hmmm? :) 

Wracając do Paliwa z roślin - jesteś już w mojej grupie? Paliwo z roślin

Link znajdziesz tutaj Grupa Paliwo z Roślin - jednoczymy tutaj wiebicieli kuchni roślinnej, osoby które już od dawna są na diecie wegańskiej czy wegetariańskiej, a także te osoby, które dopiero planują coś zmienić w swoim menu. To również grupa dla sportowców, którzy poszukują odpowiedzi na nurtujące ich pytania z tematyki diety roślinnej w sporcie. 

Zapraszam Cię serdecznie! Dołącza do nas i buduj roślinną społeczność Paliwo z roślin

 

Polecam również poprzednie podcasty, znajdziesz je tutaj:

#1 ZACZYNAMY TANKOWANIE

#2 OD GOLONKI DO FASOLKI

#3 O MIŁOŚCI DO ROWERU SZOSOWEGO

#4 NAJCZĘSTSZE BŁĘDY NA DIECIE

#5 ZDROWY STYL ŻYCIA

#6 OTWIERAMY OCZY NA KONOPIE

#7 OCHRONA PRZECIWSŁONECZNA SPORTOWCÓW

 

Miłego odsłuchu. Daj proszę znać w komentarzu jakich tematy Cię interesują. Chętnie poruszę je w swoim podcaście. A może chciałbyś usłyszeć jakiegoś wyjątkowego gościa i poznać jego opinie na temat, który Cię ciekawi? Daj znać :) Tworzę podcast dla Ciebie :)
Dodaj komentarz

  • KILKA SŁÓW O MNIE
  • Hej! Tu Sylwia, tworzę dla Ciebie treści, które pomogą Ci poprawić zdrowie. Uwielbiam gotować i czerpać paliwo z roślin. Mój blog powstał z myślą o osobach aktywnych i sportowcach, którzy chcą usprawnić regenerację, osiągać lepsze wyniki sportowe i jeść smacznie. Rozgość się i czerp z tego miejsca pełnymi garściami.


  • ZATANKUJ PALIWO Z ROŚLIN
  • SPRAWDŹ INNE przePISY
  • SPRAWDŹ INNE WPISY