Zaloguj się Koszyk (0)

Rozszyfruj swoją krew. Praktyczny poradnik dla każdego – Paulina Ihnatowicz i Emilia Ptak-Kasica – recenzja

5 czerwca, 2017

Długo nosiłam się z zamiarem stworzenia recenzji przeczytanych przez nas książek o tematyce zdrowia człowieka, żywieniu, fizjologii i treningu.

Ciągle zastanawiałam się, którą pozycję wybrać jako pierwszą - taką, którą przeczytałam i zdecydowanie nie polecam, czy taką, którą powinniście przeczytać najlepiej w ciągu jednej nocy i z zapartym tchem. Na zastanawianiu się kończyło.

Ostatnie miesiące obfitowały w wiele, naprawdę wiele publikacji zawierających świetne przepisy kulinarne, naturalne sposoby oczyszczania organizmu, radzenia sobie ze stresem, czy stosowania odpowiednich form treningu - zapewne dlatego nie mogłam się zdecydować od której zacząć :)

Eeee.... teraz już wiem, że czekałam aż otrzymam zamówioną już w przedsprzedaży książkę:

 

 Rozszyfruj swoją krew, autorstwa Emilii Ptak i Pauliny Ihnatowicz 

Tak, czekałam na nią od dawna, w sumie już od kilku dobrych miesięcy, gdy tylko dziewczyny ogłosiły, iż "się pisze" :)

Paulina i Emilia są Dietetyczkami, które prowadzą swój gabinet w Bydgoszczy. Cieszy się on bardzo dobrą sławą i poważaniem wśród najlepszych Dietetyków w Polsce, a nawet i wielu świadomych istoty żywienia lekarzy. Ja miałam przyjemność poznać Dziewczyny na organizowanych przez nie szkoleniach z Dietoterapii z ramienia grupy Mauricz, a także na licznych konferencjach, na których wprowadziły wykłady, czy znane już niemalże wszystkim ich autorskie szkolenie "od jelit do mózgu" - bardzo polecam, tak na marginesie :)

Dobrze, ale przejdźmy już do samej książki.

Zacznę od minusów - odstrasza swoją grubością - taaa, to trauma od nauki z Bochenka, Traczyka, czy Harpera ;) więc to minus z przymrużeniem oka.

Książka Rozszyfruj swoją krew zawiera pełną SKARBNICĘ dotyczącą profilaktyki zdrowotnej, prawidłowej interpretacji badań laboratoryjnych krwi, odpowiedniej diety, roli emocji i  stresu, a także omówienia poszczególnych chorób.

Niestosownym byłoby umieszczanie w recenzji zdjęć ze środka książki, a więc tego nie zrobię. Pokażę Wam jedynie okładkę - przód i tył - i autografy autorek :)

książka o krwi

książka

rozszyfruj

Tuż na starcie możecie poznać prawdziwe historie zdrowotne Pauliny i Emilii, które nie szczędzą na szczerości, dzięki czemu już po kilku stronach czytelnik ma wrażenie, że po drugiej stronie stoi ekspert, a zarazem kumpela, która opowiada o na pozór wstydliwych rzeczach, do których większość z nas się boi przyznać, nawet przed lekarzem. Szybko wczułam się w klimat i po chwili miałam wrażenie, że przeniosłam się z powrotem na szkolenia prowadzone przez Emilię i Paulinę, w których uczestniczyłam jako słuchacz.

Książka Rozszyfruj swoją krew jest pisana lekkim językiem, a trudne pojęcia dotyczące chorób, fizjologii i procesów chemicznych są wytłumaczone w bardzo zrozumiały sposób - jestem przekonana, że osoba, która na co dzień nie ma do czynienia z dietetyką, czy innymi kierunkami medycznymi i paramedycznymi na pewno wszystko zrozumie. Została sprawdzona pod kątem merotycznym przez diagnostę laboratoryjnego i lekarza, a więc nie jest to wiedza wyssana z palca, czy zakrawająca o czary - mary.
 

Prócz nauki interpretacji wyników badań w środku znajdziecie:

  • przykłady diet i suplementacji i wyjaśnienia procesów powstawania poszczególnych chorób

  • wyczerpujące objaśnienia znaczenia profilaktyki zdrowotnej, istoty wykonywania badań

  • wytłumaczenie wielu teorii dotyczących cholesterolu, nabiału, czy glutenu

  • dokładny opis roli "zdrowej głowy" w funkcjonowaniu naszego organizmu

  • a nawet i przepisy na naturalne odżywki do włosów :)

i wiele, wiele innych, które musicie wypatrzyć i zrozumieć sami :)

Mimo, że nie ze wszystkimi teoriami do końca się zgadzam - każdy pracuje w swoim zakresie wiedzy, interpretacji, doświadczenia i przekonań - to naprawdę OGROMNIE POLECAM książkę Dziewczyn :) 

Ogromnie szanuję ilość pracy, jaką włożyły w jej napisanie, pełną szczerość, zrozumienie, oddanie i hołd w stronę Pacjenta i innych dietetyków.

Mam nadzieje, że Wasze odczucia po przeczytaniu książki będą równie entuzjastyczne - chętnie poczytam o nich w komentarzach :)

Paulino i Emilio - brawa dla Was i wielkie podziękowania za wiedzę, naukę, wszelkie treści, zawarty w książce humor i krótko mówiąc KAWAŁ ŚWIETNEJ ROBOTY :)
 
Dodaj komentarz

  • KILKA SŁÓW O MNIE
  • Hej! Tu Sylwia, tworzę dla Ciebie treści, które pomogą Ci poprawić zdrowie. Uwielbiam gotować i czerpać paliwo z roślin. Mój blog powstał z myślą o osobach aktywnych i sportowcach, którzy chcą usprawnić regenerację, osiągać lepsze wyniki sportowe i jeść smacznie. Rozgość się i czerp z tego miejsca pełnymi garściami.


  • ZATANKUJ PALIWO Z ROŚLIN
  • SPRAWDŹ INNE przePISY
  • SPRAWDŹ INNE WPISY