Zaloguj się Koszyk (0)

Cześć, nazywam sięSylwia Maksym

Jestem dyplomowanym dietetykiem sportowym i uprawiam kolarstwo górskie.

Pokazuję sportowcom jak korzystać z Paliwa z Roślin pod wieloma postaciami. Udowadniam, że zdrowe jedzenie jest pyszne, a jego przygotowanie proste i szybkie w wykonaniu. Mój blog powstał z myślą o sportowcach i osobach aktywnych, które chcą zadbać o regenerację, poprawić wyniki sportowe, a przy tym jeść smacznie i cieszyć się dobrym zdrowiem.

Też jestem sportowcem, więc rozumiem Twoje potrzeby.

Współpracuję z zawodowymi sportowcami i osobami aktywnymi fizycznie. Uczę jak dbać o regenerację w kuchni, gotować szybko, ekonomicznie i przede wszystkim smacznie.
Dzięki naszej współpracy dietetyksportowiec poprawisz swoją regenerację i wspomożesz przygotowanie do sezonu. Pokażę Ci skuteczne rozwiązania żywieniowe i suplementacyjne, z których skorzystasz niezależnie od Twojego poziomu zaawansowania. Udowodnię Ci, że zwiększenie sportowego potencjału jest możliwe dzięki dobrze dobranej diecie. Paliwo z Roślin to dobra regeneracja i lepsze wyniki sportowe!

Dietetyk Sportowy – Sylwia Maksym

Od 2020 roku pełnię rolę dietetyka sportowego reprezentacji Polski kobiet w piłce nożnej. Współpraca z najlepszymi piłkarkami w kraju i współtworzenie profesjonalnego sztabu reprezentacji Polski pozwala mi na nieustanną praktykę dietetyczną. Jako dietetyk sportowy wspomagam rozwój najmłodszych piłkarek i piłkarzy Akademii Piłkarskich, a także współpracuję z zawodnikami indywidualnie.


Jeśli zależy Ci na dobrej współpracy dietetycznej, rozwoju Twojej wiedzy i edukacji żywieniowej, to zapewniam Cię, iż właśnie w taki sposób pracuję. W swojej praktyce dietetyka sportowego łączę wiedzę z zakresu fizjoterapii (posiadam również tytuł mgr fizjoterapii, który uzyskałam na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach), a także z zakresu przygotowania motorycznego i treningu siłowego.

Kolarstwo Górskie i Paliwo z Roślin

Kolarstwo górskie jest mi szczególnie bliskie, gdyż jestem zawodniczką startującą w zawodach MTB. Mój pierwszy amatorski wyścig miał miejsce w 2020 roku. Co roku podwyższam poprzeczkę i chcę więcej, podobnie jak moi podopieczni. W lipcu 2022 roku ukończyłam Bike TransAlp – czyli siedmiodniowy wyścig w Alpach. Pokonałam 566 kilometrów i w tym 19.000 metrów przewyższenia.

Doskonale znam potrzeby sportowców, gdyż sama trenuję i nieustannie rozwijam się w swojej dyscyplinie. Współpracuję z zawodnikami i zawodniczkami kolarstwa górskiego i szosowego. Pełnię rolę dietetyka sportowego w profesjonalnym teamie kolarskim.

Uczę jak zdrowo dbać o dietę i czerpać Paliwo z Roślin. Pokazuję jak dobierać produkty, by cieszyć się smakiem i nie martwić się o niedobory składników mineralnych i witamin.

Bazuję na badaniach naukowych, które przekładam na zrozumiały dla moich podopiecznych język. Przez kilka lat pracowałam jako wykładowca przedmiotu nauka żywienia w Szkole Mistrzostwa Sportowego, jako wykładowca akademicki na Wyższych Uczelniach, a obecnie prowadzę szkolenia stacjonarne i online dla zawodników i trenerów w klubach sportowych. Nagrywam podcast Paliwo z Roślin, gdzie przedstawiam szerokie zagadnienia dotyczące kolarstwa i pozostałych sportów wytrzymałościowych. Rozmawiam z moimi gośćmi o piłce nożnej, diecie roślinnej i omawiam strategie dotyczące żywienia i suplementacji w sporcie.

Na mojej stronie znajdziesz e-booki i jadłospisy, dzięki którym poznasz tajniki smacznej i zdrowej kuchni. Tworzę proste, kolorowe i smaczne przepisy, które pozwolą Ci zaoszczędzić czas i dobrać ilości zgodne z Twoimi potrzebami.

sylwia maksym paliwo z roślin

Współpracuję ze sportowcami:

Współpracuję ze sportowcami dyscyplin:

  • Kolarstwo górskie i szosowe
  • Biathlon, Triathlon
  • Biegi górskie i długodystansowe
  • Piłka nożna
  • Piłka ręczna

Jestem autorką artykułów w magazynie Bike, przeznaczonym dla zawodników i fanów kolarstwa górskiego.

Stworzyłam przepisy na roślinne dania dla Biedronka Jeronimo Martins Polska, opublikowane w Lato & Football.

Udzielam wywiadów dla Polskiego Radia, Radia Katowice, TVN24 gdzie poruszam kwestie dotyczące żywienia w sporcie i czerpania Paliwa z Roślin.

Edukuję o diecie w sporcie:

Paliwo z Roślin, które tworzę dla Ciebie:

Podcast Paliwo z Roślin
Przepisy na Paliwo z Roślin
Edukacyjne e-booki dla sportowców
Filmy napędzane Paliwem z Roślin