Zaloguj się Koszyk (0)

Vegan Challenge czyli wyzwanie z dietą roślinną

4 maja, 2020

Dziejszy wpis dotyczy wyzwania roślinnego, które możecie znać pod nazwą Vegan Challenge Polska.

Znacie? Słyszeliście? Nie? Niemożliwe! Już przytaczam Wam nieco więcej informacji na ten temat.

W internecie jest mnóstwo wyzwań dotyczących diet roślinnych. Jednym z najbardziej popularnych są roślinne poniedziałki o których więcej informacji znajdziecie tutaj:

Roślinnie jemy - roślinne poniedziałki

Kojarzycie restauracje Olimp? Również zainteresowały się roślinnymi poniedziałkami i na początku każdego tygodnia właśnie w ofercie tej restauracji znajdziecie niebanalne propozycje dań roślinnych O klopsikach w restauracji Olimp

Wielu kulinarnych blogerów, dietetyków i specjalistów do spraw żywienia, zaleca wzięcie udziału w roślinnych poniedziałkach, gdyż ta akcja zdecydowanie promuje kuchnię roślinną i pokazanie mięsożercom, że jeden dzień bez mięsa nie jest niczym strasznym!

Ale dlaczego miałbym przestać jeść mięso?

Nie musisz od razu z niego całkowicie rezygnować. Ogranicz jego spożycie. Ogranicz spożycie produktów odzwierzęcych, nabiału, jaj. Dlaczego? Dieta ograniczająca mięso przyczynia się nie tylko do poprawy Twojego zdrowia, ale również przyczynia się do zmniejszenia ilości zużywanego tlenu, wody i generowania odpadów w hodowli. Dieta roślinna sprzyja naszej planecie i najbliższemu środowisku.

Dieta roślinna skupia się przede wszystkim na wdrażaniu do Twojego menu nieprzetworzonych pokarmów, prostych rozwiązań i składników bogatych w wiele cennych źródeł witamin i minerałów.

Tak, warzywa nadal są pełne witamin!

Tak, owoce nadal zwierają mnóstwo minerałów.

Tak, tofu i fasola zawierają dużą ilość białka. Nie, nie musisz aplikować garści suplementów, niedobory przy dobrzej skomponowanej diecie roślinnej Ci nie grożą.

Witamina B12 o tej witaminie powinieneś pamiętać. Jej suplementacja podczas wykluczenia mięsa ze swojej diety jest konieczna (witamina ta jest dodawana do pożywienia trzody chlewnej, dlatego osoby spożywające mięso nie muszą jej suplementować).

Vegan Challenge - roślinne wyzwanie, który ułatwi Ci start w nowe menu

Wzięcie udziału w roślinnym wyzwaniu jest świetnym rozwiązaniem przy Twoich początkach z dietą roślinną. Wyzwnie trwa 22 dni, a podczas jego trwania otrzymujesz darmową opiekę mentorów, a także specjalnie przygotowane jadłopisy wraz z szerokim wyjaśnieniem głównym zagadnień dotyczących prowadzenia diety wegańskiej.

Kim jest mentor Vegan Challenge?

Wiesz, że jestem mentorem i ambasadorem Vegan Challenge Polska od początku trwania akcji w naszym kraju? Co miesiąc mam pod opieką około 3-5 osób, którym pomagam oswoić się z nową kuchnią i służę jako wsparcie w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące zdrowia. To wspaniałe! Dzięki temu, iż jestem mentorem Vegan Challenge poznałam mnóstwo cudownych osób, z którymi nieustannie utrzymuję kontakt.

Mentorami są nie tylko dietetycy i specjaliści żywienia. Mentorami Vegan Challenge, którzy pomagają we wprowadzaniu diety roślinnej są również osoby, które dbają o środowisko, są aktywnymi działaczami wielu organizacji broniących praw zwierząt, a także osoby, które miłują się w kuchni roślinnej i tworzą cuda z roślin we własnej kuchni.

 

Zobacz co mówią sami autorzy akcji Vegan Challenge:

 

Jak mogę dołączyć do roślinnego wyzwania Vegan Challenge?

Serdecznie zapraszam Cię na stronę Vegan Challenge gdzie dokonasz rejestracji. Następnie odwiedź profil FB Vegan Challenge Vegan Challenge Polska gdzie znajdziesz bezpośrednie linki do danych grup.  W grupach znajdziesz ogrom motywacji, przepisów, inspiracji i pomocy ze strony osób, które prowadzą już dietę roślinną od dłuższego czasu. 

 

Skoro jesteś na mojej stronie w dziale #bibliotekabodyidea to na pewno znasz również moją #kuchniabodyidea

Jeżeli coś umknęło Twojej uwadze, to serdecznie zapraszam Cię po moc inspiracji na dania roślinne Kuchnia Body Idea

Zapraszam do mojej grupy na facebooku - Paliwo z roślin

Paliwo z roślin

 

 

 

 

 

 

 

Kilka dni temu stworzyłam na facebooku grupę - Paliwo z roślin. Chcę Cię serdecznie zachęcić abyś do niej dołączy

Link znajdziesz tutaj Grupa Paliwo z Roślin

Co jest celem stworzenia grupy Paliwo z Roślin?

>Zrzeszenie osób, które chcą wzbogacić swoją kuchnię o nowe smaki.

>Pokazanie sportowcom, że na diecie bezmięsnej można odnosić sukcesy i sięgać po medale - nawet jedząc tofu, jarmuż i fasolkę.

>Stworzenie wspaniałej atmosfery wzajemnego zrozumienia i wsparcia w poznaniu dań bez mięsa i wspieranie dbałości o naszą planetę.

 

Dołączysz do grupy Paliwo z Roślin?

Będzie mi bardzo miło! Serdecznie Cię zapraszam!

Podoba Ci się ten wpis? Prześlij go dalej i szerz dobrą nowinę o diecie roślinnej :)

Będzie mi bardzo miło jeśli go udotępnisz w swoich social mediach i mnie oznaczysz - zobaczę wtedy, że dieta roślinna jest Ci bliska, a zdrowie i los planety nie pozostają obojętne :)

 
Dodaj komentarz

  • KILKA SŁÓW O MNIE
  • Hej! Tu Sylwia, tworzę dla Ciebie treści, które pomogą Ci poprawić zdrowie. Uwielbiam gotować i czerpać paliwo z roślin. Mój blog powstał z myślą o osobach aktywnych i sportowcach, którzy chcą usprawnić regenerację, osiągać lepsze wyniki sportowe i jeść smacznie. Rozgość się i czerp z tego miejsca pełnymi garściami.


  • ZATANKUJ PALIWO Z ROŚLIN
  • SPRAWDŹ INNE przePISY
  • SPRAWDŹ INNE WPISY