Menu

Współpraca z dietetykiem sportowym – dlaczego warto?

28 lipca 2022
Współpraca z dietetykiem sportowym - dlaczego warto?

Co możesz osiągnąć w sporcie dzięki współpracy z dietetykiem?

Korzyści ze współpracy z dietetykiem sportowym jest wiele. Dzięki odpowiednio dobranej diecie w sporcie poprawisz regenerację i zwiększysz potencjał adaptacyjny Twojego organizmu. Wpłyniesz nie tylko na tempo odnowy biologicznej, ale przede wszystkich poprawisz kompozycję ciała. Pozbędziesz się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej i zadbasz o wartościową dla Ciebie tkankę mięśniową. Odpowiednia dieta sportowa to również solidnie zbudowany układ kostny, prawidłowo działający układ krwionośny i hormonalny. To wszystko zawiera się w edukacji żywieniowej i budowaniu świadomości dzięki współpracy dietetycznej.

 
Co znajdziesz w artykule?
 • Dieta w sporcie jako narzędzie niezbędne do zwiększania potencjału organizmu
 • Regeneracja kluczem do podium
 • Odpowiednie żywienie kolejnym krokiem do profesjonalizmu sportu
 • Korzyści ze współpracy z dietetykiem
 • Zagrożenia, które niesienie za sobą nieprawidłowe żywienie i trudności w regeneracji
 

Odpowiednia dieta w sporcie fundamentem Twoich sportowych wyników!

Dieta w sporcie odgrywa ważną rolę, szczególnie w dobie tak dużej konkurencji i wielu niezbędnych narzędzi poprawiających wyniki sportowe. Będąc profesjonalnym sportowcem, jak i osobą amatorsko uprawiającą sport, należy być świadomym tego, jaki wpływ na nasz organizm ma aktywność fizyczna. Powinieneś wiedzieć jakie składniki odżywcze są szczególnie istotne w celu zwiększenia Twojej sprawności i poprawy odżywienia. Pozornie nieskomplikowane zagadnienie jakim jest prawidłowa dieta w sporcie, w gruncie rzeczy wymaga dużej, specjalistycznej wiedzy. Jako dietetyk specjalizujący się w tej dziedzinie, zajmuję się badaniem sportowców oraz analizą wpływu danej aktywności fizycznej na ich organizm. Skrupulatne badania w połączeniu z wykorzystaniem fachowej wiedzy, pozwalają mi na opracowanie indywidualnej diety dla sportowej, która odzwierciedli Twoje oczekiwania i poprawi Twoje wyniki w sporcie.

 

Dietetyka sportowa – profesjonalizacja sportowców

Warto mieć na uwadze, że dieta w sporcie jest kwestią bardzo indywidualną i w dzisiejszych czasach niemalże niezbędną. Zależy nie tylko od uprawianej dyscypliny sportu. Odpowiednio dobrana dieta w sporcie uwzględnia czynniki wiele indywidualnych czynników. Masa ciała, wzrost, wiek, płeć, poziom aktywności fizycznej i rodzaj wysiłku jaki podejmuje sportowiec wpływają na bilans energetyczny diety sportowca.

Dieta w sporcie jest podstawą do osiąnięcia wyższych wyników w uprawianej dyscyplinie, poprawia regenerację i adaptuje do kolejnych wysiłków fizycznych.


Też jestem sportowcem, znam Twoje potrzeby

Co prawda na sport zawodowy w moim wykonaniu już za późno, ale nie wyobrażam sobie życia bez sportu. Startuję w amatorskich zawodach kolarskich. Na rowerze zaczęłam jeździć dość późno. Aktywna byłam od zawsze, ale zaledwie dwa lata temu rower stał się dla mnie narzędziem treningowym, a kolarstwo największą pasją.

Wiem jak długie i mocne treningi są wymagające dla organizmu. Rozumiem z jakimi problemami borykasz się w okresie przygotowawczym. Na jakie duże obciążenia jest wystawiony Twój organizm podczas sezonu startowego. Odpowiednia dieta poprawi Twoje wyniki sportowe i przeniesie Cię o poziom wyżej.

Wiem o tym doskonale, gdyż dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu w dietetyce sportowej ukończyłam wraz z moim partnerem Radkiem jeden z najtrudniejszych wyścigów MTB w Europie – Bike TransAlp. Od 2 lat startujemy również w maratonach i up hill’ach próbując swoich sił na MTB. Oczywiście bez odpowiedniej współpracy z trenerem kolarstwa i techniki, a także trenerem przygotowania motorycznego samą dietą nie poprawimy wyników. Współpraca z profesjonalistami pozwala wnieść się na wyżyny fizjologii organizmu sportowca.

Współpraca z dietetykiem sportowym


Dlaczego dieta w sporcie jest tak ważna?

Dobrze skonstruowana dieta w sporcie przyczynia się do poprawiania wyników, a także zapewniania odpowiedniego samopoczucia i regeneracji. Nieprawidłowo zbilansowana dieta w sporcie może prowadzić do osłabienia i wyniszczenia organizmu, a także do spadku wydolności organizmu sportowca.

Dodatkowo może wpłynąć w przyszłości na pojawienie się niepożądanych objawów :

 • u kobiet zanik miesiączki i trudności w zajściu w ciążę
 • u mężczyzn pogorszenie jakości plemników i spadek libido
 • anemia
 • przemęczenie
 • nieprawidłowa praca serca i układu krwionośnego
 • nieprawidłowa praca układu pokarmowego i wydalniczego
 • biegunki
 • zaparcia
 • bóle głowy
 • niedożywienie
 • zbyt wysoka masa ciała
 • zbyt niska masa ciała
 • trudności w regeneracji
 • pogorszenie jakości snu
 • i wiele innych
 

Regeneracja kluczem do sukcesu w sporcie

Należy pamiętać, że posiłki o odpowiedniej zawartości poszczególnych wartości odżywczych to podstawa prawidłowej regeneracji organizmu sportowca.

Dieta w sporcie powinna łączyć w sobie odpowiednie proporcje takich składników odżywczych jak białko, węglowodany, tłuszcze, witaminy i minerały, a także podstawowy element, czyli nawodnienie i ewentualną, indywidualnie dobraną suplementację.


Jakie korzyści przynosi dla sportowca dobrze opracowana dieta?

 • Profesjonalnie opracowana dieta w sporcie zapewnia organizmowi sportowca odpowiednią dawkę niezbędnych składników odżywczych.
 • Dostarczanie potrzebnych składników przekłada się na wsparcie procesu regeneracji organizmu, który dla osób aktywnych fizycznie jest niezwykle istotny.
 • Prawidłowo przestrzegana dieta w sporcie poprawia wydolność organizmu, pomaga wzmacniać kondycję i ogólne dobre samopoczucie, czyli realnie przekłada się na poprawę wyników sportowych.
 • Zapobiega niedoborom witaminowym, mineralnym i pozwala uniknąć pojawienia się chorób teraz lub w przyszłości.
 • Przygotuje Twój organizm na długie lata dobrej kondycji, nawet wtedy gdy zakończysz już karierę czynnego sportowca i będziesz zajmował się tym hobbystycznie.

Dietetyk sportowy – wejdź na wyższy level w swojej dyscyplinie

Ty jesteś specjalistą w swojej dyscyplinie sportu, a ja jestem specjalistą w dziedzinie dietetyki sportowej. Jeśli połączymy nasze siły, będziesz mógł cieszyć się nie tylko dobrymi wynikami w sporcie, ale także dobrym zdrowiem, kondycją i zdobywać upragnione medale.

Pamiętaj, że dieta w sporcie to kolejne narzędzie, które pozwoli Ci wygrywać i wyprzedzić konkurencję!

Jeśli jesteś sportowcem lub osobą aktywną fizycznie i tak jak ja uważasz, że dieta w sporcie jest bardzo ważnym elementem, skontaktuj się ze mną!


Uprawiasz sport? Poprawię Twoją regenerację i zadbam o wyniki!

Współpracuję z zawodowcami i amatorami następujących dyscyplin sportowych:

 • kolarstwo górskie i szosowe
 • biegi długodystansowe
 • triathlon
 • biathlon
 • piłka nożna
 • trening siłowy

 

Zobacz jak wygląda pierwsza konsultacja i skorzystaj z moich usług. Nauczę Cię jeść smacznie i odpowiednio dbać o organizm. Opracuję dla Ciebie zdrowy, ale także smaczny jadłospis, dzięki któremu będziesz czerpać ze sportu jeszcze więcej radości i przyjemności.

współpraca z dietetykiem sportowym sylwia maksym


Sylwia Maksym Dietetyk Sportowy – współpraca i kontakt

 • Chcesz poprawić swoje wyniki w sporcie?
 • Szukasz dietetycznych rozwiązań uszytych według Twoich potrzeb?
 • Zależy Ci na współpracy długoterminowej?

Poznaj opinie sportowców, z którymi pracuję dietetycznie. Moi podopieczni, z racji na różne warunki treningów, częste wyjazdy na zgrupowania, czy obozy, zawsze mogą skorzystać z mojej rady i dobrać żywienie w dostępny i możliwy do realizacji sposób. Uczę doboru suplementacji zależnie od sezonu. Rozwijam ich wiedzę na temat komponowania posiłków i ekonomicznych zakupów produktów dla sportowców.

Opinie na temat współpracy Sylwia Maksym – Dietetyk Sportowy

Moimi podopiecznymi są zawodowi kolarze i kolarki, piłkarki pierwszoligowych klubów w Polsce i za granicą. Sportowcy, z którymi współpracuję reprezentują nasz kraj na arenach międzynarodowych i na Igrzyskach Olimpijskich. Dla mnie to ogromne wyróżnienie, móc współpracować z nimi i dbać o ich zdrowie, poprawiając zarazem wyniki sportowe i dbając o zdrowie na długie lata, również po zakończeniu kariery sportowej.


Masz do mnie pytania? Skorzystaj z formularza KONTAKTU lub zostaw wiadomość pod tym wpisem

Udostępnij

Zobacz także

Newsletter

Zapisz się do newslettera i odbierz darmowy jadłospis fleksitariański na 2000 kcal

Unikatowe kody promocyjne, darmowe diety i ebooki oraz najważniejsze informacje dotyczące diety roślinnej i sportowej w pigułce - to wszystko otrzymasz zapisując się na mój newsletter!

Zgoda(wymagane)