Menu

Poznaj opinie Sportowczyń i Sportowców o współpracy z Sylwią Maksym Dietetyczką Sportową:

ANNA MĄKA

Reprezentantka Polski w biathlonie, Olimpijka, zawodniczka BKS Wojsko Polskie Kościelisko, Żołnierz Wojska Polskiego

Dyscyplina: biathlon Dieta: sportowa, wegańska i wegetariańska (w zależności od możliwości)

Trafiłam na profil Sylwii ponad 4 lata temu. Pracujemy już od 2019 roku. Od dawna szukałam dietetyka, który będzie się specjalizować w diecie roślinnej. Pamiętam jak cztery lata temu od innego dietetyka usłyszałam, że muszę jeść mięso bo inaczej nie będę biegać. Tylko, że ja nie chciałam i nie chcę jeść mięsa. Odkryłam Sylwię. Od razu poczułam silną więź i zrozumienie. A ja z roku na rok poprawiam swoje rekordy. Sylwia jest profesjonalna w tym co robi, a menu które mi proponuje jest przepyszne. Mamy ze sobą bardzo dobry kontakt. Odkąd współpracujemy, czuję wielką poprawę w samopoczuciu i mojej wydolności, a treningi przychodzą mi z dużo większą łatwością. Mam świetne wyniki krwi. Mogę uprawiać profesjonalnie sport będąc na diecie roślinnej. Cieszę się bardzo szczególnie z propozycji, które może nie są za zdrowe, ale bez których ciężko żyć i które są „podrasowane” pod bardziej zdrowszą opcje np. płatki nesquik z mlekiem sojowym, białkiem roślinnym, owocami i orzechami. To są smaki mojego dzieciństwa. Z całego serca polecam Sylwię i gwarantuję, że będziecie osiągać lepsze wyniki i lepiej funkcjonować dzięki tej współpracy.

PAULINA DUDEK

Reprezentantka Polski w piłce nożnej, zawodniczka francuskiego klubu Paris Saint-Germain

Dyscyplina: piłka nożna Dieta: sportowa, fleksitariańska

Współpraca z Sylwią to dokładnie to, czego życzę każdemu zawodnikowi pogubionemu w aspekcie żywienia. „Nie ma głupich pytań”, to niejednokrotnie słyszałam z jej ust, coś co spowodowało dużą swobodę w naszej relacji i to co pozwoliło mi uzyskać odpowiedź na wszystkie moje zagwozdki dotyczące jedzenia. Dziesiątki pysznych i super prostych przepisów, czyli coś na czym bardzo mi zależało aby zminimalizować czas spędzony na gotowaniu i w pełni zindywidualizowane zalecenia wraz z suplementacją. Z perspektywy boiska, nigdy nie brakowało mi energii podczas treningów i meczów, a zazwyczaj dzień po nich czułam się już zregenerowana. Balans, to słowo które zostanie w moim słowniku na zawsze! Kobieta petarda, wita uśmiechem, który zaraża innych i powoduje, że nawet największe smutasy się uśmiechną. Z ręką na sercu, polecam!

BOGDAN CHOMA

były zawodnik MTB XC, obecnie trener kolarzy i triathlonistów Tyskie Stowarzyszenie Rowerowe Choma Team

Dyscyplina: kolarstwo górskie Dieta: fleksitariańska

Jako trener kolarzy współpracowałem w przeszłości z kilkoma dietetykami. Nie mogę na nikogo narzekać, ponieważ współpraca układała się zawsze dobrze, jednak dopiero przy podjęciu współpracy z Sylwią Maksym, oczy otworzyły mi się jeszcze szerzej. Sylwię poznałem na początku 2021 roku i od razu podjęliśmy współpracę. W chwili obecnej Sylwia wspiera Laurę Choma oraz kilku zawodników, których trenuję. Ze współpracy jestem bardzo zadowolony, a po 28 latach jeżdżenia (ściągania się) na rowerze mogę powiedzieć, że w końcu spotkałem prawdziwą profesjonalistkę w swojej dziedzinie. Zaangażowaną bardzo mocno w cały proces, począwszy od analizy badań zawodnika, poprzez dopasowanie diety i suplementacji oraz dalszy monitoring stanu zdrowia zawodników. Wszystko to z wielką starannością i uważnością na człowieka. Dla mnie osobiście bardzo ważnym akcentem jest też to, że Sylwia sama trenuje kolarstwo górskie i ściga się. Przerabiając to na własnym organizmie, ma jeszcze większą świadomość jak wspierać organizm kolarza. Polecam Sylwię, bo jest „wymiataczką” w swojej dziedzinie, ale też dobrym i bardzo empatycznym człowiekiem z poczuciem humoru.

NATALIA NOSEK

Reprezentantka Polski w piłce ręcznej, zawodniczka francuskiego klubu ES Besancon

Dyscyplina: piłka ręczna Dieta: sportowa fleksitariańska

Od pierwszej konsultacji, a zwłaszcza od atmosfery podczas konsultacji i tego wspaniałego entuzjazmu Sylwii, wiedziałam, że to będzie wspaniała współpraca. Efekty widziałam już po pierwszym tygodniu, nie tylko te wizualne, ale również te związane z emocjami. Oprócz diety i jadłospisu, stosuję suplementację zaleconą przez Sylwię. Mogę śmiało stwierdzić, że otworzyłam oczy na nowo. Sylwia nie tylko dostarcza mi smakowite jadłospisy, ale uczy mnie jak dobierać składniki i zamieniać produkty. Jadłospisy są dopasowane do mojej pracy, zarówno tej na pełnych obrotach jak i tego czasu podczas kontuzji. Z ogromną przyjemnością polecam tą cudowna OSOBĘ, ANIOŁA z bogata wiedzą i ciepłym serduchem.

RADEK KRZESA

Dyscyplina: kolarstwo górskie, XC Dieta: sportowa, wegetariańska

Od wielu sezonów pod względem dietetycznym całkowicie polegam na doświadczeniu Sylwii. Sylwia posiada ogromną wiedzę na temat żywienia w sporcie, a nasza współpraca jest bezproblemowa. Jestem przypadkiem dodatkowo trudnym, ponieważ odżywiam się wyłącznie roślinne, co w połączeniu z wymagającymi treningami kolarskimi może być wyzwaniem. Nie dla Sylwii. Sylwia nauczyła mnie jak różnicować żywienie w okresie przygotowawczym i startowym. Dobrała odpowiednie strategie żywieniowe i nauczyła dobierać odpowiednie suplementy. Moje idealne wyniki sportowe i zdrowotne, są tego najlepszym przykładem. Polecam współpracę z Sylwią i bardzo dziękuję za dotychczasowe efekty.

LAURA CHOMA

zawodniczka klubu Tyskie Stowarzyszenie Rowerowe Choma Team

Dyscyplina: kolarstwo górskie Dieta: sportowa, fleksitariańska

Współpracowałam z Sylwią przez półtora roku i od samego początku byłam naprawdę zadowolona. Zawsze mogłam liczyć na jej pomoc i dobre rady w związku z odżywianiem, a kontaktowanie się było absolutnie bezproblemowe. Sylwia jest także niesamowicie pozytywną i profesjonalną osobą, więc współpraca z nią to naprawdę czysta przyjemność! Dodatkowo można od niej zaczerpnąć wiele ciekawych i pysznych przepisów, aby urozmaicić swoją dietę i poprawić wyniki sportowe.

MICHAŁ HAWEŁKA

Dyscyplina: biegi ultra, biegi górskie, kolarstwo Dieta: sportowa, wegańska

Współpraca z Sylwią zaczęła się bardzo dobrze, odbyliśmy prawie godzinną rozmowę telefoniczną, podczas której mogłem dokładnie określić moje oczekiwania względem współpracy, mogłem opowiedzieć o swoim stylu życia i uprawianym sporcie. Sylwia od pierwszego kontaktu sprawiała wrażenie bardzo ciepłej i sympatycznej osoby. To pewnie dlatego nasza współpraca układała się elegancko. Przygotowane przez Sylwię jadłospisy bardzo mi odpowiadały, nauczyłem się też wielu nowych potraw, otworzyłem się na nowe smaki. No i jedna rzecz, która mega mi się spodobała - przed maratonem dostałem rozpiskę ładowania węglowodanami. To naprawdę spore ułatwienie! Jednego jestem pewny - dieta przygotowana przez Sylwię zdecydowanie pomogła mi w osiągnięciu moich celów sportowych.

ZOFIA BUSZEWSKA

była reprezentantka Polski w piłce nożnej kobiet, była zawodniczka KKS Antrans Czarni Sosnowiec

Dyscyplina: piłka nożna Dieta: sportowa, fleksitariańska

Jako zawodowy sportowiec stawiam na profesjonalizm w kwestii żywienia. Od 2020 roku jestem pod opieką Sylwii, osoby, z niesamowitą energią i pozytywnym spojrzeniem na drugiego człowieka. To ona nauczyła mnie jak być świadomą swego ciała i odczytywać jego sygnały. Odkąd współpracujemy poprawiła się moja wydolność i zdolność do regeneracji, wyniki składu ciała również wzniosłyśmy na wyżyny. Jem ze smakiem, trenuję z radością! Z ręką na sercu polecam współpracę z Sylwią! (foto: Paula Duda)

GRZEGORZ STRZAŁA

Dyscyplina: triathlon Dieta: sportowa fleksitariańska

Z początkiem roku 2021 nadeszła chwila, przed którą nie wiedzieć czemu zawsze się broniłem, wyciągnąłem dłoń po pomoc w zakresie zdrowego żywienia. Motywowała mnie do tego chęć zmiany w samym żywieniu, ciekawość jak to będzie, zrzuceniu kilku zbędnych kilogramów ale przede wszystkim troska o moje zdrowie. Na swojej drodze spotkałem Sylwię, do której kontakt otrzymałem od przyjaciela. Już sam początek współpracy był bardzo profesjonalny, dużo pytań, duże zaciekawienie moją osobą, co robię, jakie preferuję smaki, a jakich nie. Po spełnieniu wszystkich niezbędnych wymogów potrzebnych do skomponowania diety szytej na miarę, otrzymałem pierwszy z trzech jadłospisów. Jak się okazało smaki i łatwość przygotowania posiłków, lista zakupów, wskazówki gdzie je najlepiej zrobić, sprawiły że bardzo się wkręciłem. Minął miesiąc, drugi, trzeci i już w tym zostałem do tej pory. Jak się okazało Sylwia podeszła do sprawy bardzo profesjonalnie - nie sprzedając tylko produktu, ale też współpracą przeprowadzić trzymiesięczne szkolenie z zakresu zdrowego żywienia. Efekt jest taki, że jako czynny sportowiec amator triatlonu, mocno poprawiłem wyniki nie tylko sportowe ale i zdrowotne. Z czystym sumieniem polecam współpracę Sylwią, która swoim profesjonalizmem i pozytywnym nastawieniem bardzo motywuje i gwarantuje sukces w dążeniu do celu.

KINGA SZEMIK

Reprezentantka Polski w piłce nożnej kobiet, zawodniczka Stade de Reims Féminines

Dyscyplina: piłka nożna Dieta: sportowa, fleksitariańska

Moja współpraca z Sylwią zaczęła się w bardzo intensywnym i wymagającym dla mnie czasie pod względem zarówno fizycznym jak i psychicznym. Bardzo szybko i niespodziewanie mocno spadłam z wagi, a obciążenia treningowe były na wysokiej intensywności. Wiedziałam, że muszę stanowczo zadziałać, aby zapobiec wystąpieniu kontuzji. Dostałam do wypełnienia dokładny wywiad dotyczący żywienia i treningów oraz zalecenie wykonania badań krwi. Po przeanalizowaniu wszystkiego dostałam mój pierwszy jadłospis wraz z szeregiem dodatkowych wskazówek na tematy żywieniowe oraz suplementacji. W około 2-3 tygodnie wróciłam do swojej zamierzonej wagi, ale co najważniejsze cały proces przebiegł naprawdę przyjemnie. Diety Sylwii są dopasowane do indywidualnych potrzeb, łatwe do zrobienia i przede wszystkim bardzo smaczne. Miałam różne, często niezbyt dobre doświadczenia z dietetykami w szczególności kiedy musiałam przybrać na masie mięśniowej, dlatego tak bardzo cenię sobie współpracę z Sylwią. Zawsze dokładnie i wyczerpująco odpowiada na wszystkie pytania, ma ogromną wiedzę i widać, że jest po prostu człowiekiem z pasją i powołaniem do tego co robi. Nasza współpraca trwa już ponad rok, jako sportowiec jestem w najlepszej formie jakiej do tej pory byłam, ale najbardziej cieszę się z tego, że gotowanie i przygotowanie posiłków zaczęło mi sprawiać po prostu radość. Bardzo serdecznie polecam! (foto: Paula Duda)

MARCIN STEFANIAK

Dyscyplina: triathlon Dieta: sportowa, wegetariańska

Na Sylwię natrafiłem przy okazji przygotowań do zawodów Ironman na dystansie długim. Sylwia pomogła mi w okresie przygotowawczym jak i w opracowaniu żywienia bezpośrednio na zawody. Z czystym sumieniem polecam. Pełen profesjonalizm, rewelacyjne efekty. Uważam, że były to najlepiej spożytkowane pieniądze w czasie moich przygotowań do zawodów. Nasza współpraca zmieniła moje podejście do żywienia.

MAŁGORZATA MESJASZ

reprezentantka Polski w piłce nożnej kobiet, zawodniczka AC Milan

Dyscyplina: piłka nożna Dieta: sportowa, fleksitariańska

Jestem bardzo zadowolona ze współpracy, dla mnie jako sportowca jest bardzo ważne, aby czuć się dobrze każdego dnia i to właśnie daje mi współpraca z najlepszą dietetyk jaką poznałam do tej pory. Układa świetne jadłospisy, które dopasowuje do moich potrzeb, a do tego wszystko jest smaczne i co najważniejsze nic w tych przepisach nie jest skomplikowane. Sylwia jest tak pozytywną osobą, że nie da się tego opisać słowami. To prawdziwy skarb w moim życiu, pomaga mi w realizacji moich celów. Zachęcam do skorzystania z usług. Zobaczysz, że warto! (foto: Paula Duda)

Dawid Beil

Dyscyplina: triathlon Dieta: sportowa fleksitariańska

Współpracę z Panią Sylwią rozpocząłem dwa miesiące temu. Mój cel to redukcja masy ciała i poprawa wyników sportowych. Już po ok. 1,5 miesiąca stosowania diety odczułem dużą poprawę wydolności w trakcie treningów przy znacznym spadku wagi (ok. 6-7 kg). Poprawiła się też sama jakość życia, snu i samopoczucie. Przede mną jeszcze długa droga, ale już teraz widać, że dieta jest bardzo skuteczna, a jadłospis „skrojony na miarę” - co trzeba bardzo mocno podkreślić, to mega indywidualne podejście do potrzeb i preferencji żywieniowych. Do tego wszystkiego bardzo dobry kontakt i pełny profesionalizm. Czego chcieć więcej :)

Zuzanna Ławicka

Zawodniczka juniorskiej Kadry Narodowej Łucznictwa i klubu OŚ AZS Surma Poznań, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski Juniorów, srebrna medalistka Mistrzostw Polski

Dyscyplina: łucznictwo olimpijskie Dieta: sportowa, wegetariańska

Wcześniej może i jadłam zdrowo, ale moje posiłki były monotonne oraz czasami miałam ochotę na podjadanie pustych kalorii po ciężkim treningu lub podczas oglądania seriali. Współpraca z Sylwią urozmaiciła moje posiłki. Jak odpowiednio dobrałyśmy kaloryczność nie mam teraz ochoty na podjadanie. Wiem teraz jak przyrządzać posiłki, żeby były wartościowe, urozmaicone, a mimo to szybkie i smaczne. Co najważniejsze Sylwia pomogła mi nie tylko w lepszym odżywaniu podczas trwania naszej współpracy, ale nauczyła mnie jak samemu komponować posiłki oraz pomogła wyrobić nawyki żywieniowe. Te umiejętności pozwolą mi na zdrowe odżywianie jeszcze przez długi czas. Widać też, że Sylwia ma spore doświadczenie we współpracy ze sportowcami. Wie jak ułożyć posiłki tak, że sportowiec, mimo małej ilości czasu, jest w stanie je przyrządzić oraz wziąć na wynos. Pokazuje, że dieta roślinna nie jest żadną przeszkodą dla sportowca. W dodatku Sylwia jest osobą pełną energii, chętną do pomocy, a współpraca z nią jest przyjemnością. Szczególnie polecam współpracę z Sylwią osobą, które są aktywne, mają mało czasu oraz chcą jeść roślinnie.

Magda Mrozik

Dyscyplina: biegi ultra, biegi górskie Dieta: sportowa, wegetariańska

Twoja specjalizacja idealnie się wpisała w moje zapotrzebowanie, od bardzo wielu lat jestem wegetarianką i brakowało mi wiedzy o tym, jak odżywiać się przy tak wysokiej aktywności. Latami byłam na dietach, które miały o wiele za niską kaloryczność, a dodatkowo nie za bardzo wiedziałam jak się przygotować żywieniowo do startu w ultra. Efekty błyskawicznie pojawiły się w moim dzienniczku treningowym, a jak to mówi trener - liczby nie kłamią :) nie wspominając o nauce ładowania węglowodanami i treningu jelita - to chyba dla mnie największy game changer i benefit z naszej współpracy! Nie wspominając o wynikach badań, miałam chyba najwyższy poziom ferrytyny w historii 😄

WERONIKA STACHURSKA

Dyscyplina: kolarstwo, piłka nożna, Dieta: sportowa, wege, fleksi, roślinna

Pani materiały są super, zna Pani punkt widzenia sportowców - to czego potrzeba przed meczem, czy startem na przykład. I to nie ze strony książkowej tylko praktycznej. I wszystko jest fajnie wytłumaczone ☺️ To z czego korzystałam, pomogło mi lepiej przygotowywać się do meczów czy treningów - czyli np. odżywiać się tak, żeby mieć siłę akurat o porze o której gramy.

NATALIA WRÓBEL

Reprezentantka Polski w piłce nożnej kobiet, zawodniczka Brøndby IF

Dyscyplina: piłka nożna Dieta: sportowa, fleksitariańska

Dzięki naszej współpracy czuję się lepiej, mam więcej siły i energii do trenowania. Wzrosła mi masa mięśniowa, a spadła tkanka tłuszczowa. Jesteś profesjonalistką, bije od Ciebie niesamowicie pozytywna energia, można z Tobą porozmawiać na każdy temat, nie tylko ten dietetyczny. Ufam Ci! (foto: Łukasz Grochala/ PZPN)

KLAUDIA LEFELD

Reprezentantka Polski w piłce nożnej kobiet, zawodniczka Grasshopper Club Zürich

Dyscyplina: piłka nożna Dieta: sportowa

Dzięki naszej współpracy przede wszystkim zaczęłam lepiej się czuć na codzień i mniej odczuwać zmęczenie. Mam też szybszą regenerację po ciężkich meczach/ treningach. Dlaczego skorzystałam z Twojej pomocy? Przede wszystkim słuchasz potrzeb pacjentów i kochana dla mnie jesteś najlepsza! (foto: Paula Duda)

KINGA KOZAK

Reprezentantka Polski w piłce nożnej kobiet, zawodniczka Grasshopper Club Zürich

Dyscyplina: piłka nożna Dieta: sportowa, fleksitariańska

Zdecydowałam się skorzystać z Twoich usług ponieważ zależy mi na tym aby grać coraz lepiej i lepiej się czuć na boisku i poza nim. Moje samopoczucie i zdrowie zmieniło się na lepsze. Dzięki naszej współpracy jestem tez bardziej świadoma o to co powinnam jeść. (foto: Paula Duda)

Zofia Maksym

Dyscyplina: nordic walking, spacery, poranna gimnastyka Dieta: obecnie roślinna, kiedyś dużo mięsa, 0 warzyw i owoców

Teraz wiem, że ruch i zdrowe, urozmaicone odżywianie, to poprawa samopoczucia, zmiana sylwetki, lekkość, wygładzenie skóry i poprawa humoru. Doświadczyłam tego na sobie. Do wprowadzenie wielu zmian zmobilizowałam mnie Sylwia. Trwało to długo ale jestem szczęśliwa. Podobno z rodziną pracuje się najtrudniej, ale cieszę się, że to zrobiłaś. Dałaś min nowe życie. Sylwia, DZIĘKUJĘ.

Zofia Kierner

Twórczyni Girls Future Ready

Dyscyplina: ogólna aktywność fizyczna Dieta: zdrowa i smaczna fleksitariańska

Temat diety i zdrowego stylu życia jest obecnie bardzo gorącym tematem, ale także trudnym do wyboru, komu można zaufać. Chciałam zorganizować inspirujące spotkanie dla podopiecznych mojej fundacji "Girls Future Ready", podczas którego będą miały okazję dowiedzieć się więcej na ten temat od ekspertki, którą jest Sylwia! Nasze podopieczne były zachwycone! Sylwia przekazała ogromną ilość wiedzy na temat sportu, diety i odpowiedziała na WSZYSTKIE pytania naszej publiczności! Od tamtego momentu, nasze dziewczyny są #futureready z perspektywy diety i zdrowego żywienia.

SYLWIA KACZMAREK

Dyscyplina: biegi ultra, wspinaczka górska, trening siłowy Dieta: sportowa, fleksitariańska

Miałam kłopoty z brakiem żelaza. Szukałam pomocy i współpracy z kimś, kto wzmocni mój organizm, odżywi i sprawi, że będzie funkcjonował, lepiej. Chciałam poczuć moc w ciele i mieć siłę by móc dać z siebie więcej na treningach i zawodach. Osiągnęłam znacznie lepsze wyniki w treningach i lepszą wytrzymałość w poprzednim sezonie.

Aleksandra Dudziak

zawodniczka Śląsk Wrocław

Dyscyplina: piłka nożna Dieta: sportowa, fleksitariańska

Przede wszystkim, dzięki współpracy wróciła regularna miesiączka, co było dla mnie bardzo ważne. Poza tym, nie miałam uczucia głodu, chodziłam najedzona, a przy tym nie czułam się ciężko. Zdecydowałam się na podjęcie współpracy z Sylwią, ponieważ słyszałam bardzo dużo pozytywnych opinii. Śledziłam również treści, które były publikowane przez Sylwię. Uważam je za wartościowe i ciekawe. Dodatkowo, praca przy pierwszej reprezentacji kobiet utwierdziły mnie, że Sylwia jest osobą, której warto zaufać, bo zna się na tym co robi.

OLIWIA SZYMCZAK

bramkarka reprezentacji Polski, bramkarka Feyenoordu Rotterdam

Dyscyplina: piłka nożna Dieta: fleksitariańska, sportowa

Zdecydowałam się na współpracę z Tobą, ponieważ jestem świadoma tego, że to co jem jest bardzo ważne i ma ogromny wpływ na to jak funkcjonuję. Dużo wiedzy czerpię z Twoich social media. Uważam, ze jesteś osobą z pasją i lubisz swoją pracę. Cały czas potrafisz zaskoczyć nowinkami. Po niedługim czasie zobaczyłam znaczą poprawę w śnie, spałam dobrze, bez przebudzeń. Na treningach i meczach również czułam się lepiej. Czułam, że mam więcej energii i samopoczucie też się poprawiło. Dodam, że lubię mieć kolorowo na talerzu i tak właśnie jest!

Gabriela Wojtyła

Superior Racing Team Zator | Reprezentantka Polski w Kolarstwie Górskim

Dyscyplina: Kolarstwo Górskie XC Dieta: Fleksitariańska

Współpraca z Tobą dokładnie spełnia wszystko to co oczekiwałam. Naprawiamy moje słaby punkty. Jem zdrowo, kolorowa i smacznie, ale przede wszystkim dostarczam w każdym posiłku odpowiednie wartości odżywcze oraz witaminy, a wcześniej miałam z tym problem. Od razu zauważyłam zmiany w siłe, odpowiednio zarządzam swoją energią i nie zdarza mi się juz ,,odcięcie,, na treningach. Jestem także wyjątkowo wybrednym przypadkiem, ale ty go chyba okrzesałaś. Dodatkowo sprawiłaś że z łatwością potrafię rezygnować z słodyczy które do tej pory nadużywałam. Lecimy dalej !