Menu

Nazywam się Sylwia Maksym

Jestem dyplomowaną dietetyczką sportową i kliniczną. Uprawiam kolarstwo górskie i czerpię paliwo z roślin.

Na co dzień współpracuję z reprezentacją Polski kobiet w piłce nożnej, zawodnikami i zawodniczkami sportów wytrzymałościowych. Pracuję ze sportowcami każdego szczebla - olimpijczykami, mistrzami świata i Europy. Pod moją opieką dietetyczną znajdują się zawodnicy i zawodniczki piłki nożnej, kolarstwa, biegów górskich, triathlonu i biathlonu. Pracuję również z ambitnymi amatorami, którzy podobnie jak ja, widzą wielką frajdę w sporcie, ale również chcą stawiać na podium i wygrywać. Sama także uprawiam wymagający sport, jakim jest kolarstwo górskie. Dzięki temu doskonale wiem z jakimi trudnościami zmagają się moi podopieczni. Praca, sport, nauka, gotowanie i życie - połączenie tych wszystkich aspektów wymaga doskonałej organizacji. Ponadto tworzę podcasty Kobieta w Sporcie i Paliwo z Roślin, gdzie edukuję o diecie sportowej, roślinnej i równouprawnieniu w sporcie.

Paliwo z roślin - poznaj moją filozofię!

Paliwo to niezbędna energia do działania, działania w sporcie, życiu, pracy zawodowej i zainteresowaniach. Rośliny, to najsmaczniejsza i najbardziej wartościowa grupa produktów żywnościowych. Mają w sobie moc. Umiejętnie wkomponowane w dietę przybliżają do zrealizowania celu sportowego, są zdrowe, smaczne i wspomagają Twoją regenerację. Tak powstało Paliwo z Roślin, które osobiście tankuję i wlewam w Wasze baki i kanistry po brzegi.

Dieta roślinna w sporcie - Inspiruj się, regeneruj, osiągaj!

Inspiruję do roślinnego gotowania i troski o regenerację za pomocą skrojonej według indywidualnych potrzeb diety. W swojej pracy stawiam na edukację zawodniczek i zawodników, dzięki której dbałość o zdrowie i mobilizacja do osiągania najlepszych wyników sportowych są priorytetem. Mam szczęście łączyć w swojej pracy dwie przyjemności - sport i jedzenie.

Też jestem sportowcem, więc rozumiem Twoje potrzeby.

Dzięki naszej współpracy nauczę Cię tego i pokażę jak dbać o żywienie przez całe życie. Bazuję na edukacji, a nie odtwarzaniu narzuconych zasad i reguł. Stawiam przede wszystkim na dialog i elastyczne podejście. Sport zawodowy często wiąże się ze zmianami miejsca pobytu, brakiem dostępu do kuchni, racjonalnych składników i przede wszystkim małą ilością dostępnego czasu. Wiem to, zatem właśnie w ten sposób pracuję. Jedzenie to wielka przyjemność, podobnie jak sport. Pokażę Ci jak połączyć oba aspekty, wygrywać w swojej dyscyplinie, a przy tym jeść smacznie i jeść to co naprawdę lubisz. Tak, w mądrze prowadzonej diecie jest miejsce na pizzę, lody, czekoladę i drożdżówki z serem! :)

Opinie o współpracy

Anna Mąka

Reprezentantka Polski w biathlonie, Olimpijka, zawodniczka BKS Wojsko Polskie Kościelisko, Żołnierz Wojska Polskiego

Dyscyplina: biathlon Dieta: sportowa, wegańska i wegetariańska (w zależności od możliwości)

Trafiłam na profil Sylwii prawie 2 lata temu. Od dawna szukałam dietetyka, który będzie się specjalizować w diecie roślinnej. Pamiętam jak dwa lata temu od innego dietetyka usłyszałam, że muszę jeść mięso bo inaczej nie będę biegać. Tylko, że ja nie chciałam i nie chcę jeść mięsa. Odkryłam Sylwię. Od razu poczułam silną więź i zrozumienie. A ja z roku na rok poprawiam swoje rekordy. Sylwia jest profesjonalna w tym co robi, a menu które mi proponuje jest przepyszne. Mamy ze sobą bardzo dobry kontakt. Odkąd współpracujemy czuję wielką poprawę w samopoczuciu i mojej wydolności, a treningi przychodzą mi z dużo większą łatwością. Mam świetne wyniki krwi. Mogę uprawiać profesjonalnie sport będąc na diecie roślinnej. Cieszę się bardzo szczególnie z propozycji, które może nie są za zdrowe, ale bez których ciężko żyć i które są „podrasowane” pod bardziej zdrowszą opcje np. płatki nesquik z mlekiem sojowym, białkiem roślinnym, owocami i orzechami. To są smaki mojego dzieciństwa. Z całego serca polecam Sylwię i gwarantuję, że będziecie osiągać lepsze wyniki i lepiej funkcjonować dzięki tej współpracy.

Paulina Dudek

Reprezentantka Polski w piłce nożnej, zawodniczka francuskiego klubu Paris Saint-Germain

Dyscyplina: piłka nożna Dieta: sportowa, fleksitariańska

Współpraca z Sylwią to dokładnie to, czego życzę każdemu zawodnikowi pogubionemu w aspekcie „żywienia”. „Nie ma głupich pytań” to niejednokrotnie słyszałam z jej ust, coś co spowodowało dużą swobodę w naszej relacji i to co pozwoliło mi uzyskać odpowiedź na wszystkie moje zagwozdki dotyczące jedzenia. Dziesiątki pysznych i super prostych przepisów, czyli coś na czym bardzo mi zależało aby zminimalizować czas spędzony na gotowaniu i w pełni zindywidualizowane zalecenia wraz z suplementacją. Z perspektywy boiska, nigdy nie brakowało mi energii podczas treningów i meczów, a zazwyczaj dzień po nich czułam się już zregenerowana. Balans, to słowo które zostanie w moim słowniku na zawsze! Kobieta petarda, wita uśmiechem, który zaraża innych i powoduje, że nawet największe smutasy się uśmiechną. Z ręką na sercu, polecam!

Partnerzy

logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo

Działalność w mediach i współpraca z firmami

Jestem autorką artykułów w magazynie Bike, przeznaczonym dla zawodników i fanów kolarstwa górskiego. Stworzyłam przepisy na roślinne dania dla Biedronka Jeronimo Martins Polska, opublikowane w Lato & Football. Współpracuje z markami, których celem jest tworzenie najlepszych produktów żywnościowych i suplementacyjnych wspierających zdrowie sportowców i osób aktywnych. Często występuje jako gościni w podcastach o tematyce żywieniowej i sportowej. Udzielam wywiadów w programach radiowych i telewizyjnych, wszystko po to by pokazać Ci jak wartościowe i potrzebne dla organizmu jest Paliwo z Roślin.

Poznaj moją historię!

Jako nastolatka długo szukałam dla siebie dogodnych rozwiązań dietetycznych. Ciężko trenowałam. Eksperymentowałam z dietami, chciałam schudnąć i poprawić wyniki sportowe. Ciągle szukałam lepszych rozwiązań i pomocy wśród specjalistów. Moje błądzenie po różnych dietach doprowadziło mnie do skrajnego wyczerpania i zafiksowania na punkcie odchudzania, więc chcę Cię przed tym ustrzec dając pomoc opartą o badania naukowe. Moje poszukiwania doprowadziły mnie do miejsca, w którym podjęłam decyzję o mojej przyszłości.

Ukończyłam fizjoterapię na studiach magisterskich by zrozumieć potrzeby ciała i organizmu. Przez wiele lat prowadziłam zajęcia fitness i szkoliłam się u najlepszych trenerów i instruktorów w Europie. Wtedy zrozumiałam, że tylko połączenie aktywności fizycznej i odpowiedniej diety może dać najlepszy efekt zdrowotny. Zatem ukończyłam kolejne studia. Jestem dyplomowaną dietetyczką o specjalizacji dietetyki sportowej i klinicznej. Uczę jak wyzbyć się restrykcji i kompulsywnego żywienia związanego z zakazami i rezygnowaniem z ulubionych smakołyków. Pokazuję jak dbać o regenerację za pomocą idealnej diety dopasowanej do Twoich potrzeb. Dlatego stworzyłam Paliwo z Roślin.

Praca w dietetyce sportowej jest niezwykle odpowiedzialna, ale i satysfakcjonująca. Jestem dietetyczką pierwszej reprezentacji Polski w piłce nożnej kobiet. Pod moją opieką są zawodniczki i zawodnicy kolarstwa górskiego, piłki ręcznej i biathlonu, którzy polegają na moim profesjonalizmie i chcą zdobywać medale. Czuwam nad rozwojem ich wiedzy, osiągnięciem celu treningowego, ale również i nad zdrowiem, które ma pozostać wysoce jakościowe również po zakończeniu kariery sportowej.

Marzę o tym by kobiety w sporcie były traktowane na równi z mężczyznami.

Z sukcesem ukończyłam jeden z najtrudniejszych wyścigów etapowych w Europie - Bike Transalp, w którym wzięłam udział w 2022 roku pokonując w 7 dni ponad 560 kilometrów i prawie 19 tysięcy metrów przewyższenia. Przede mną kolejne kolarskie plany. Marzę o starcie (i ukończeniu) Cape Epic.

Moje plany

Z sukcesem ukończyłam jeden z najtrudniejszych wyścigów etapowych w Europie - Bike Transalp, w którym wzięłam udział w 2022 roku pokonując w 7 dni ponad 560 kilometrów i prawie 19 tysięcy metrów przewyższenia. Przede mną kolejne kolarskie plany. Marzę o starcie (i ukończeniu) Cape Epic.

Praca i osiągnięcia

 • od 2020

  Dietetyczka Sportowa Pierwszej reprezentacji Polski kobiet w piłce nożnej

 • 2019-2023

  Dietetyczka Sportowa klubu kolarskiego Choma Racing Team

 • 2019-2020

  Dietetyczka Kliniczna - neurologia - Neuro-Care Clinic

 • 2018

  Dietetyczka Sportowa (staż) w F.C.Valencia

 • 2017-2019

  Dietetyczka Sportowa Tyski Sport

 • 2017-2018

  Wykładowczyni w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Tychach

 • 2016-2018

  Dietetyczka w Akademii GKS Tychy

 • od 2016

  Indywidualna Praktyka Dietetyczna