Menu

FAQ

Zapraszam Cię do miesięcznej współpracy, wybierz pakiet pakiet “Pakiet początkujący”. Po 30 dniach decydujesz czy odpowiada Ci mój system pracy, a zmiany w diecie dały oczekiwany rezultat. Niektóre osoby pracują ze mną minimum trzy miesiące, niektóre są ze mną od kilku lat. Inne po zakończonej wcześniej pomyślnie współpracy wracając co jakiś czas i wykupują miesięczną opiekę, aby znów nauczyć się nowych przepisów i jeszcze bardziej poszerzyć swoją wiedzę. Jeśli przed zakupem pakietu chciałbyś(-ałabyś) omówić ze mną swoje potrzeby i wątpliwości zapraszam Cię na pojedynczą konsultację dietetyczną online.

 1. Wybierz pakiet współpracy dietetycznej, z którego chcesz skorzystać
 2. Wybierz dogodny dla Ciebie termin konsultacji online, podaj swoje dane i dokonaj płatności
 3. Wypełnij kwestionariusz, dzienniczek posiłków i tabelę pomiarów (4 dni dzienniczek żywienia + 1 x pomiary), najpóźniej do 24h przed wizytą prześlij je na maila kontakt@sylwiamaksym.pl – w temacie maila wpisz numer Twojego zamówienia
 4. Do 5 dni po konsultacji otrzymasz dietę, wskazówki i dostęp do dedykowanej aplikacji, którą pobierzesz bezpłatnie ze sklepu / wersja iOS i Android /
 5. Przez cały okres trwania współpracy pozostajemy w kontakcie poprzez aplikację (częstotliwość czatów online jest uwarunkowana rodzajem pakietu)

Przeczytaj co zawierają pakiety współpracy dietetycznej i określ jaki czas chcesz przeznaczyć na naszą współpracę dietetyczną. Polecam Ci trzymiesięczny okres współpracy na start. To czas, w trakcie którego możemy wprowadzić wiele zmian i wartościowej edukacji. Trzy miesiące to 90 dni różnorodnego, elastycznego i smacznego jadłospisu, który zmieni jakość Twojego zdrowia i będzie wspierał osiąganie wyników sportowych. Następnie kieruj się krokami podjęcia współpracy dietetycznej – znajdziesz je powyżej.

Jak najbardziej. Konsultacja dietetyczna skierowana jest zarówno dla osób, które nigdy ze mną nie współpracowały i chciałby przed podjęciem dłuższej współpracy omówić swoje cele i potrzeby, jak i dla osób, które po zakończeniu długoterminowej współpracy potrzebują konsultacji kontrolnej. Jeśli potrzebujesz doraźnej pomocy dietetycznej, wybór indywidualnej konsultacji dietetycznej także jest dla Ciebie. Sprawdź, jak wygląda konsultacja dietetyczna online.

Tak, oczywiście. Tworzę nie tylko diety wegańskie i wegetariańskie. Ideą mojej pracy jest pokazanie, że ograniczenie ilości mięsa w diecie jest zdrowe i przede wszystkim smaczne. Zaproponuję Ci wiele rozwiązań, które nie wyeliminują z Twojej diety ulubionych produktów.
Wprowadzę różnorodność, zadbam o zbilansowane menu i wyposażę Cię w niezbędną wiedzę.

Moimi podopiecznymi są sportowcy i sportowczynie wielu dyscyplin. Pracuję również z osobami amatorsko uprawiającymi sport i wielbicielami aktywności fizycznej. Najważniejszą zasadą, którą się kieruję w swojej pracy jest łączenie aktywności fizycznej i
dopasowanej dla Ciebie diety. Jeśli jesteś osobą, która nie chce się ruszać, uczyć się, zmieniać swoich przyzwyczajeń, woli spędzać czas przed telewizorem, to na pewno nie będziesz usatysfakcjonowany naszą współpracą.

Zapraszam Cię do mojego sklepu. Znajdziesz w nim jadłospisy roślinne i sportowe o różnej kaloryczności i sezonowości. Jeśli uprawiasz sport to możesz dobrać również dietę do swojej dyscypliny. Jeśli nie wiesz, jaką kaloryczność wybrać, sprawdź kalkulator kalorii i oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne.

Paliwo – to energia, substancja którą wykorzystujesz, by funkcjonować, działać, realizować założenia treningowe i wspierać zdrowie. Rośliny – to największa grupa żywności, które dostarczają węglowodanów. Węglowodany są najważniejszym makroskładnikiem diety dla sportowców i osób aktywnych. W ten sposób łączę Paliwo z Roślin w swojej codziennej pracy. Wspieram zdrowie moich podopiecznych, dodaję energii za pomocą indywidualnej diety i udowadniam, że można jeść smacznie i nie tracić zbyt wiele czasu na przygotowywanie posiłków. Dołącz do mnie, zapraszam.

Na pewno nie każdy. Sport zawodowy to wymagające zajęcie, w którym często brakuje czasu na poszerzanie wiedzy dietetycznej i realizowanie ważnych dla zdrowia zasad. Współpraca dietetyczna pomoże Ci w rozwoju, poprawie wyników w sporcie i utrzymaniu dobrego zdrowia. Współpracuję z zawodowymi sportowcami, olimpijczykami i mistrzami swoich dyscyplin. Dzięki naszej dietetycznej współpracy nieustannie podwyższają swoją profesjonalizację sportową i zwiększają wydajność organizmu.

Współpracuję z zawodniczkami i zawodnikami sportów wytrzymałościowych: kolarstwo górskie, kolarstwo szosowe, kolarstwo ultra, biegi długodystansowe i ultra, biathlon i triathlon. Moimi podopiecznymi są sportowcy i sportowczynie sportów mieszanych, jak: piłka nożna, piłka ręczna, siatkówka. Na co dzień pełnię opiekę dietetyczną nad reprezentacją Polski kobiet w piłce nożnej.

Nie musisz wykonywać dodatkowych badań przed konsultacją. Dieta, którą dla Ciebie stworzę zapewni 100% zapotrzebowania na niezbędne dla zdrowia witaminy i minerały. Podstawą moim działań jest wsparcie Twojego zdrowia i zapewnienie niezbędnych mikro i makroskładników wraz z dietą. Jednak, jeśli nie wykonywałeś_aś badań dłużej niż 9 miesięcy warto zrobić “przegląd zdrowia” i wybrać się do laboratorium w celu wykonania podstawowych badań krwi. To bardzo ważne, szczególnie gdy obserwujesz ostatnio spadek formy, gorsze samopoczucie, problemy ze snem lub spadek masy ciała.

Podstawowe badania krwi, które pozwolą na zweryfikowanie Twojego zdrowia:

 • Morfologia – sprawdzająca podstawowe parametry krwi
 • Lipidogram – profil lipidowy uwzględniający: cholesterol całkowity, HDL, LDL, triglicerydy
 • Glukoza i insulina
 • ALT, ASPT, GGTP
 • kreatynina, mocznik
 • TSH, FT3, FT4 – badanie stężenia hormonów tarczycy i przysadki
 • Poziom Witaminy D3 – (25OHD3)
 • dodatkowo: magnez, potas, sód, wapń

Dodatkowo badania krwi dla osób na diecie wegańskiej / wegetariańskiej:

 • ferrytyna
 • żelazo
 • witamina B12

Jeśli zależy Ci na doskonałym przygotowaniu przed sezonem przygotowawczym lub sprawdzeniu stanu zdrowia przed sezonem startowym, warto wykonać następujące badania: morfologia, ferrytyna, żelazo, lipidogram, witamina D3, ALT, AST, TSH, FT3, FT4, kreatynina, mocznik, glukoza, insulina, magnez, sód, potas, wapń

Pamiętaj aby wyniki badań krwi zawsze przedstawić lekarzowi prowadzącemu.

 

Dieta wegańska jest wymagająca w prowadzeniu i dość łatwo popełnić w niej znaczące dla zdrowia błędy. Zapraszam Cię do współpracy, w trakcie której nauczę Cię odpowiedniej kompozycji posiłków i zadbam o dostarczenie witamin, minerałów i odpowiedniej ilości niezbędnych makroskładników diety.

Tak. Odpowiednio zbilansowana dieta roślinna jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich osób niezależnie od stanu fizjologicznego, wieku, masy ciała i aktywności fizycznej. Sportowiec też może prowadzić dietę roślinną – z sukcesem prowadzę od lat współprace z wieloma zawodowymi sportowcami. Bardzo ważna jest edukacja i przestrzeganie kilku ważnych zasad żywienia i suplementacji.

Oczywiście. Celem mojej pracy jest periodyzacja żywienia względem danego mikro i makro cyklu treningowego. To podstawowe zasady, których uczę moich podopiecznych. Serdecznie zapraszam Cię do współpracy dietetycznej, również na czas sezonu ligowego i roztrenowania.

Każdy jadłospis, który tworzę przewiduje 30 dni jadłospisu na 30 dni trwania współpracy. Jeśli wybierasz współpracę na 3 miesiące, to otrzymasz ode mnie jadłospis na 90 dni. Wraz z jadłospisem otrzymasz dostęp do indywidualnej aplikacji, w której jest dla Ciebie dostępna Twoja dieta, lista zakupów i panele edukacyjne. Posiłki i ich składniki możesz dowolnie zmieniać względem potrzeb i edukacji.

Po konsultacji otrzymasz dostęp do aplikacji. W wiadomości mailowej otrzymasz link aktywujący Twoje konto, postępuj według instrukcji. Aplikacja daje możliwość zmian składników i dań. Możesz dowolnie rotować dniami i dostosowywać kaloryczność do zapotrzebowania w dany dzień. Moim zadaniem jest zróżnicować dla Ciebie ilość energii pod względem Twojego zapotrzebowania. Pracując ze sportowcami tworzę diety z dniami:
regeneracja, dzień z treningiem o małym, średnim i dużym obciążeniu. Gdy rozwijamy naszą współpracę o kolejne miesiące to możesz liczyć na moje wsparcie w postaci menu dotyczącego ładowania węglowodanów, żywienia przed wyścigiem lub meczem i regeneracji po zakończonym wysiłku.

Możesz korzystać z aplikacji i dostępnego w niej jadłospisu podczas trwania naszej współpracy. Po zakończeniu naszej współpracy dietetycznej zaoferuję Ci dalszą pracę na aplikacji w postaci miesięcznego abonamentu. Wtedy możesz korzystać ze  wszystkich przepisów i nadal weryfikować swoje postępy. Znasz aplikację Fitatu? Aplikacja, którą mam dla Ciebie jest podobna, ale 100% zindywidualizowana według Twoich potrzeb, które opracujemy wcześniej, podczas współpracy dietetycznej.

Serdecznie zapraszam na Spotify, Apple Podcast, Google Podcasts, YouTube i moją stronę internetową. Tworzę podkasty Paliwo z Roślin i Kobieta w Sporcie.

Tak, serdecznie zapraszam do współpracy grupowej. Napisz do mnie przez kontakt na stronie, umówimy się na rozmowę, poznam Twoje oczekiwania i przedstawię moje propozycje.

Całe szczęście żyjemy w czasach, gdzie produkty roślinne są na wyciągnięcie ręki. Pamiętaj, że często produkty wegańskie mogą być wysoko przetworzone. Wybieraj naturalne produkty jak soczewica, ciecierzyca, fasolka, zboża, orzechy. Znajdziesz je we wszystkich sklepach. Jeśli szukasz urozmaicenia dla Twojej diety, to ciekawe produkty będące roślinnymi zamiennikami mięsa i roślinny nabiał znajdziesz w popularnych sieciówkach spożywczych, dostępnych w większości miast w Polsce.

 

Oczywiście, serdecznie zapraszam do współpracy. Wiem jak ważna i niezbędna jest pomoc rodziców w procesie kształcenia dietetycznego, szczególnie dla młodych sportowców. Ustalimy termin dogodny dla wszystkich domowników i dietę, która będzie możliwa do realizacji dla wszystkich.

Diety, które tworzę są dopasowane indywidualnie do podopiecznego i podopiecznej. Jednak dbam o to by nie marnować jedzenia i zawsze przekazuję rady, które posłużą pozostałym domownikom. Ważne jest dla mnie aby osoba, która wspiera Cię w realizowaniu jadłospisu nie musiała gotować różnych posiłków dla kilku osób. Tak, możecie realizować wspólnie jadłospis, ale ich porcje zapewne będą się różniły wielkością i ilością od Twoich.

Przykro mi, ale nie mam na to wystarczającej ilości czasu. Ze względu na pracę z zawodowymi sportowcami często wyjeżdżam na zgrupowania i obozy. Dodatkowo prowadzę wiele zajęć zgrupami. Aktualnie również jestem w trakcie pisania pracy doktorskiej. Uprawiam również bardzo zajmujący sport, jakim jest kolarstwo górskie. Podobnie jak moi podopieczni trenuję każdego dnia. Z racji na mnogość zajęć nie mogłabym przeznaczyć studentom podczas indywidualnych praktyk tyle czasu i uwagi, ile sama chciałabym otrzymać.

To pytanie zdecydowanie pada najczęściej z ust moich klientów i podopiecznych, niezależnie od dyscypliny i zaangażowania sportowego. Doskonale to rozumiem. Żyjemy w kulcie suplementacji. Jednak, za każdym razem zaznaczam, to zdrowa dieta jest podstawą Twojego zdrowia. Zdrowa dieta powinna składać się z nieprzetworzonych składników i dostarczać Ci niezbędnych witamin i minerałów. Suplementy stanowią dodatek. Jeśli chcesz dowiedzieć się o wartościowych suplementach to przeczytaj mój wpis – Czy sportowiec musi przyjmować suplementy?