Menu

Suplementacja obowiązkowa? Czy musisz przyjmować suplementy?

5 września 2023
Suplementacja obowiązkowa? Czy musisz przyjmować suplementy?
Mam nadzieję zdążyliście się przekonać, że zawsze polecam Wam tylko sprawdzone produkty. Dobry skład, właściwości, realne przeznaczenie i uzasadnione stosowanie, cena, misja firmy i dodatkowa wartość spójnego przekazu, są dla mnie najwyższą wartością.

Jakie polecasz suplementy?

To pytanie zdecydowanie pada najczęściej z ust moich klientów i podopiecznych, niezależnie od dyscypliny i zaangażowania sportowego. Doskonale to rozumiem. Żyjemy w kulcie suplementacji. Jednak, za każdym razem zaznaczam, to zdrowa dieta jest podstawą Twojego zdrowia. Zdrowa dieta powinna składać się z nieprzetworzonych składników i dostarczać Ci niezbędnych witamin i minerałów. Suplementy stanowią dodatek.

Badamy suplementy

O ile mam swoje ulubione suplementy i firmy, których preparaty cenię i polecam, to zawsze wspieram Badamy Suplementy. Badamy Suplementy to fundacja, zajmująca się – jak nazwa wskazuje – badaniem suplementów. Po co? Dla nas, konsumentów. Wiedza i edukacja są zawsze najlepszymi narzędziami to budowania świadomości i dobrego zdrowia. Z Maciejem – prezesem fundacji nagrałam wartościowy odcinek dotyczący suplementów.

Jak mądrze wybierać suplementy? Badamy Suplementy – Maciej Szymański

Czy sportowiec musi brać suplementy?

Nie wszyscy sportowcy muszą się suplementować, ale suplementacja może być przydatna w kilku przypadkach. Suplementacja może pomóc sportowcom osiągnąć cele treningowe i zdrowotne. Decyzja o suplementacji zależy od wielu czynników, w tym od rodzaju sportu, intensywności treningów, diety, celów treningowych i indywidualnych potrzeb zdrowotnych. Może wpłynąć na zwiększenie wydajności organizmu, poprawę regeneracji i zdrowia. Powtarzam jednak, to zdrowa dieta ma stanowić podstawę Twoich wyborów.

Kiedy sportowiec może sięgać po suplementy?

  • Braki pokarmowe: Jeśli sportowiec ma niedobory składników odżywczych, takich jak witaminy, minerały, białka lub inne substancje odżywcze, suplementacja może pomóc w uzupełnieniu tych braków.
  • Wysoki poziom aktywności fizycznej: Osoby zaangażowane w intensywnych treningach mogą potrzebować większych ilości składników odżywczych, aby zaspokoić swoje zapotrzebowanie energetyczne i wspomóc regenerację mięśni.
  • Diety specjalistyczne: Niektórzy sportowcy stosują diety o specjalnych wymaganiach, na przykład wegetariańskie, wegańskie lub bezglutenowe. W takich przypadkach suplementacja może pomóc w zaspokojeniu potrzeb składników odżywczych, których brakuje w diecie.
  • Poprawa osiągnięć: Niektóre suplementy, takie jak kreatyna, cierpka wiśnia, czy azotany mogą pomóc w poprawie wydolności i osiągnięć sportowych.
  • Regeneracja mięśni: Sportowcy często używają suplementów białkowych, aby wspomóc proces regeneracji mięśni po intensywnym treningu.
Suplementacja nie zastępuje zdrowej i zrównoważonej diety. Pierwszym krokiem dla większości sportowców powinno być zapewnienie wraz z dietą odpowiedniej ilości składników odżywczych. Przed rozpoczęciem suplementacji, zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem sportowym.

Smaczna dieta i regeneracja są tak samo ważne jak trening

Zanim zaczniesz interesować się suplementacją, zadbaj o swoją dietę. To dieta powinna dostarczać Ci niezbędnych składników i odżywiać Twoje ciało. Dzięki odpowiedniemu żywieniu możesz usprawnić regenerację, zwiększyć wydajność organizmu, zniwelować niedobory mineralne i dodać sobie wigoru. Szukasz odpowiedniej diety? Sprawdź co dla Ciebie przygotowałam. Sprawdzam diety dla sportowców.

diety sportowe dietetyczka sportowa sylwia maksym

Suplementy dla sportowców na roślinach

Opowiadając na pytanie o polecane suplementy, nie tylko dla sportowców i nie tylko dla osób na dietach roślinnych, polecam z czystym sumieniem firmę Naturell. Naturell to firma o dobrych tradycjach, zrównoważonej produkcji i wspaniałej idei, pod którą się podpisuję. Poniżej zobaczysz suplementy, które z czystym sumieniem (i składem) serdecznie polecam. Gdzie kupić dobre suplementy? Naturell.

suplementy naturell kod rabatowy sylwia maksym paliwo z roślin

Mam dla Ciebie kodod razu zaznaczam, nie ponoszę z tego tytułu żadnych finansowych korzyści. Jest on prezentem dla moich klientów i podopiecznych. Wpis nie jest sponsorowany, a ja nie otrzymałam z tego tytułu żadnego wynagrodzenia. Dzielę się nim z Tobą, z Wami, moimi czytelnikami i obserwatorami. Chcę zawsze dawać jakość i dbać również o świadome wybory, dlatego stworzyłam ten wartościowy wpis.

W e-drogerii SUPER-PHARM Poland zrealizujesz kod zniżkowy, który możesz wykorzystać przy zakupie suplementów Naturell. Podczas internetowych zakupów wpisz kod naturellSYLWIA20 i Twój koszyk zostanie zrabatowany o 20%

Naturell suplementy w zgodzie z naturą

Kod NATURELLSYLWIA20 jest ważny do końca roku 2023, pamiętaj zatem by zrobić zapas. Moim zdaniem to super okazja. Sama z niej korzystam, moja rodzina i klienci również. Teraz polecam Tobie. Co warto kupić / sprezentować z asortymentu Naturell? Nie, nie stosuj wszystkich suplementów jednocześnie. Wege Kompleks Naturell to zestaw witamin, które najczęściej są niedoborowe w dietach roślinnych. Omega-3, które Ci zaproponowałam jest w kilku wersjach.

Pamiętaj, odpowiednio skomponowana dieta jest zawsze podstawą zdrowia. Suplementy stanowią dodatek, ale mogą być doskonałym wsparciem organizmu, w sytuacjach już trwających dolegliwości czy niedoborów spowodowanych nieprawidłową dietą, dużą/zbyt małą aktywnością fizyczną, stresem, nadmiarem pracy i brakiem higieny życia.

Suplementy ze zdjęcia otrzymałam jako miły prezent od firmy za nasze wspólne działania, dziękuję bardzo. Wpis nie jest sponsorowany. Nie otrzymałam żadnego wynagrodzenia z tego tytułu. Nie czerpię również korzyści finansowych za polecanie preparatów Naturell.
Udostępnij

Zobacz także

Newsletter

Zapisz się do newslettera i odbierz darmowy jadłospis fleksitariański na 2000 kcal

Unikatowe kody promocyjne, darmowe diety i ebooki oraz najważniejsze informacje dotyczące diety roślinnej i sportowej w pigułce - to wszystko otrzymasz zapisując się na mój newsletter!

Zgoda(wymagane)