Menu

Vegan Challenge czyli wyzwanie z dietą roślinną

4 maja 2020
Vegan Challenge czyli wyzwanie z dietą roślinną

Dziejszy wpis dotyczy wyzwania roślinnego, które możecie znać pod nazwą Vegan Challenge Polska.

Znacie? Słyszeliście? Nie? Niemożliwe! Już przytaczam Wam nieco więcej informacji na ten temat.

W internecie jest mnóstwo wyzwań dotyczących diet roślinnych. Jednym z najbardziej popularnych są roślinne poniedziałki o których więcej informacji znajdziecie w tym artykule Roślinnie jemy – roślinne poniedziałki

Roślinna rewolucja

Kojarzycie restauracje Olimp? Również zainteresowały się roślinnymi poniedziałkami i na początku każdego tygodnia właśnie w ofercie tej restauracji znajdziecie niebanalne propozycje dań roślinnych O klopsikach w restauracji Olimp


Wielu kulinarnych blogerów, dietetyków i specjalistów do spraw żywienia, zaleca wzięcie udziału w roślinnych poniedziałkach, gdyż ta akcja zdecydowanie promuje kuchnię roślinną i pokazanie mięsożercom, że jeden dzień bez mięsa nie jest niczym strasznym!

Ale dlaczego miałbym przestać jeść mięso?

Nie musisz od razu z niego całkowicie rezygnować. Ogranicz jego spożycie. Ogranicz spożycie produktów odzwierzęcych, nabiału, jaj. Dlaczego? Dieta ograniczająca mięso przyczynia się nie tylko do poprawy Twojego zdrowia, ale również przyczynia się do zmniejszenia ilości zużywanego tlenu, wody i generowania odpadów w hodowli. Ograniczenie mięsa sprzyja naszej planecie i najbliższemu środowisku.

Dieta roślinna skupia się przede wszystkim na wdrażaniu do Twojego menu nieprzetworzonych pokarmów, prostych rozwiązań i składników bogatych w wiele cennych źródeł witamin i minerałów.

  • Warzywa nadal są pełne witamin!
  • Owoce nadal zwierają mnóstwo minerałów.
  • Tofu i fasola zawierają dużą ilość białka. Nie, nie musisz aplikować garści suplementów, niedobory przy dobrzej skomponowanej diecie roślinnej Ci nie grożą.
  • Witamina B12 o tej witaminie powinieneś pamiętać. Jej suplementacja podczas wykluczenia mięsa ze swojej diety jest konieczna (witamina ta jest dodawana do pożywienia trzody chlewnej, dlatego osoby spożywające mięso nie muszą jej suplementować).

Vegan Challenge – roślinne wyzwanie, który ułatwi Ci start w nowe menu

Wzięcie udziału w roślinnym wyzwaniu jest świetnym rozwiązaniem przy Twoich początkach z dietą roślinną. Wyzwanie trwa 22 dni, a podczas jego trwania otrzymujesz darmową opiekę mentorów, a także specjalnie przygotowane jadłospisy wraz z szerokim wyjaśnieniem głównym zagadnień dotyczących prowadzenia diety wegańskiej.


Kim jest mentor Vegan Challenge?

Wiesz, że jestem mentorem i ambasadorem Vegan Challenge Polska od początku trwania akcji w naszym kraju? Co miesiąc mam pod opieką około 3-5 osób, którym pomagam oswoić się z nową kuchnią i służę jako wsparcie w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące zdrowia. To wspaniałe! Dzięki temu, iż jestem mentorem Vegan Challenge poznałam mnóstwo cudownych osób, z którymi nieustannie utrzymuję kontakt.

Mentorami są nie tylko dietetycy i specjaliści żywienia. Pomocnicy Vegan Challenge, którzy wspierają w wprowadzaniu diety roślinnej to również osoby, które dbają o środowisko, są aktywnymi działaczami wielu organizacji broniących praw zwierząt, a także osoby, które miłują się w kuchni roślinnej i tworzą cuda z roślin we własnej kuchni.

Zobacz co mówią sami autorzy akcji Vegan Challenge:


Jak mogę dołączyć do roślinnego wyzwania?

Serdecznie zapraszam Cię na stronę Vegan Challenge gdzie dokonasz rejestracji. Następnie odwiedź profil FB Vegan Challenge Polska gdzie znajdziesz bezpośrednie linki do danych grup.  W grupach znajdziesz ogrom motywacji, przepisów, inspiracji i pomocy ze strony osób, które prowadzą już dietę roślinną od dłuższego czasu. 

Udostępnij

Zobacz także

Newsletter

Zapisz się do newslettera i odbierz darmowy jadłospis fleksitariański na 2000 kcal

Unikatowe kody promocyjne, darmowe diety i ebooki oraz najważniejsze informacje dotyczące diety roślinnej i sportowej w pigułce - to wszystko otrzymasz zapisując się na mój newsletter!

Zgoda(wymagane)