Menu

Kolarstwo szosowe – dieta na sezon przygotowawczy

249,00 

Zwiększ wydajność organizmu, dzięki zbilansowanej diecie

Przygotuj się na kolejne, sportowe wyzwania

Trenujesz kolarstwo szosowe i zależy Ci na poprawie regeneracji i wydajności organizmu w sezonie przygotowawczym? 

Dieta rotacyjna na sezon przygotowawczy w kolarstwie szosowym ułatwi Ci zbudowanie silnego ciała, gotowego na sportowe wyzwania. 

To dieta rotacyjna na 30 dni o różnej kaloryczności. Zawiera optymalne wartości mikro- i makroskładników, niezbędnych do przygotowania do kolejnego sezonu. Posiłki są smaczne i szybkie do zrobienia. Dieta czeka na Ciebie w wersji wegetariańskiej i fleksitariańskiej. 

Dieta na sezon przygotowawczy w kolarstwie szosowym

 • Trenujesz kolarstwo szosowe i chcesz z pomocą właściwego żywienia zbudować odporne ciało?
 • Zależy Ci na zbilansowanej diecie, która będzie dopasowana do Twojej aktywności?
 • Chcesz usprawnić resyntezę tkanki mięśniowej i dostarczyć mięśniom paliwo do efektywnej pracy?
 • Zależy Ci na przyspieszeniu regeneracji pomiędzy treningami?
 • Nie masz czasu na bilansowanie diety i chcesz zyskać pewność, że właściwie się odżywiasz?

Dieta rotacyjna na sezon przygotowawczy w kolarstwie szosowym Ci to ułatwi! Dostajesz rozpiskę dań i przepisy na 30 dni z dokładnie podanymi wartościami odżywczymi. Dzięki temu masz pewność, że dbasz o swoje ciało w sezonie przygotowawczym. 

 

Jak działa dieta rotacyjna na sezon przygotowawczy w kolarstwie szosowym?

To dieta rotacyjna na 30 dni, podzielona na dni o różnym poziomie aktywności fizycznej.

 • niskie obciążenie treningowe - posiłki dostarczają łącznie 2300 kcal
 • średnie obciążenie treningowe - posiłki dostarczają łącznie 2600 kcal 
 • wysokie obciążenie treningowe - posiłki dostarczają łącznie 2800 kcal 
 • regeneracja - posiłki dostarczają łącznie 2100 kcal

Każdy dzień to 5 posiłków: śniadanie, posiłek przed treningiem, obiad, podwieczorek i kolacja.

Ta dieta dostarczy Ci 100% składników potrzebnych w okresie przygotowawczym w kolarstwie szosowym. Właściwe żywienie zwiększy możliwości Twojego organizmu, doda Ci energii i przyspieszy regenerację. Usprawnisz adaptacje mięśniowe i wypracujesz formę na sezon startowy.

Dietę stworzyłam w dwóch wersjach - wegetariańskiej lub fleksitariańskiej

 • Wersja wegetariańska – przepisy bazują na warzywach, owocach, roślinach strączkowych, zbożach, orzechach i innych źródłach zdrowych tłuszczów.
 • Wersja fleksitańska – przepisy bazują na warzywach, owocach, roślinach strączkowych, zbożach, orzechach i innych źródłach zdrowych tłuszczów, mięsie, rybach, owocach morza, produktach odzwierzęcych (nabiale, jajach, miodzie).

Poza rozpiską dań i przepisami dostajesz też listę zakupów, listę zamienników i praktyczne wskazówki dodatkowe. Z ich pomocą wykorzystasz dietę w 100%. Nie musisz już poświęcać czasu na szukanie i bilansowanie przepisów. Zrobiłam to za Ciebie.

Dieta przeznaczona jest dla zdrowych kolarek i kolarzy, którzy nie muszą eliminować produktów z diety. Nie znajdziesz w niej wskazówek dotyczących suplementacji, treningu jelit czy ładowania węglowodanami. Napisz do mnie, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tych kwestiach. 

Z pomocą diety rotacyjnej na sezon przygotowawczy w kolarstwie szosowym:

 • Zadbasz o optymalne żywienie, które pomoże Ci zbudować odporne ciało.
 • Przyspieszysz regenerację między treningami i przygotujesz się na sezon startowy. 
 • Będziesz jeść smaczne, dobrze zbilansowane posiłki. Nie musisz mieć dużych umiejętności kulinarnych, żeby je przygotować.
 • Oszczędzisz czas, który do tej pory zajmowało bilansowanie diety. 
 • Będziesz wyrzucać mniej jedzenia i pieniędzy. 

 

Jakie dania znajdziesz w diecie rotacyjnej na sezon przygotowawczy w kolarstwie szosowym?

Przykładowe menu

Fleksitariańska

Śniadanie Owsianka z serkiem wiejskim, kiwi i truskawkami
II Śniadanie Wysokobiałkowe lody borówkowe
Obiad Tortilla z tuńczykiem i kukurydzą
Podwieczorek Koktajl regeneracyjny z owocami leśnymi i bananem
Kolacja Quinoa z warzywami i jajkiem w koszulce

Przykładowe menu

Wegetariańska

Śniadanie Owsianka z pomarańczą i orzechami
II Śniadanie Zielony koktajl z kiwi
Obiad Letnia potrawka z fasolką szparagową, cukinią i parmezanem
Podwieczorek Owsianka z truskawkami i masłem orzechowym
Kolacja Kaszotto z roślinnym mielonym

Pobierz za darmo dzień próbny

Dla kogo jest dieta rotacyjna na sezon przygotowawczy w kolarstwie szosowym?

 • Dla kolarzy i kolarek amatorów i profesjonalistów, którzy chcą żywieniem wzmocnić ciało i przyspieszyć regenerację. 
 • Dla wszystkich, którzy chcą jeść smacznie, zgodnie ze swoim obciążeniem treningowym. 
 • Dla zawodników, którzy są zdrowi i nie muszą stosować diety eliminacyjnej. 
 • Dla osób, które chcą gotować szybko, smacznie i zbilansowanie. 

 

Dla kogo nie jest dieta rotacyjna na sezon przygotowawczy w kolarstwie szosowym?

 • Dla zawodników i zawodniczek, którzy chcą samodzielnie bilansować jadłospis.
 • Dla osób, które wolą skorzystać z cateringu lub indywidualnego wsparcia dietetyka.
 • Dla wszystkich, którym nie smakują moje przepisy. 

Przeczytaj opinie

 • Dieta: Fleksitariańska
  Współpraca z Tobą dokładnie spełnia wszystko to co oczekiwałam. Naprawiamy moje słaby punkty. Jem zdrowo, kolorowa i smacznie, ale przede wszystkim dostarczam w każdym posiłku odpowiednie wartości odżywcze oraz witaminy, a wcześniej miałam z tym problem. Od razu zauważyłam zmiany w siłe, odpowiednio zarządzam swoją energią i nie zdarza mi się juz ,,odcięcie,, na treningach. Jestem także wyjątkowo wybrednym przypadkiem, ale ty go chyba okrzesałaś. Dodatkowo sprawiłaś że z łatwością potrafię rezygnować z słodyczy które do tej pory nadużywałam. Lecimy dalej !

  Gabriela Wojtyła

 • Dieta: Wegetariańska
  Trafiłam na profil Sylwii ponad 4 lata temu. Pracujemy już od 2019 roku. Od dawna szukałam dietetyka, który będzie się specjalizować w diecie roślinnej. Pamiętam jak cztery lata temu od innego dietetyka usłyszałam, że muszę jeść mięso bo inaczej nie będę biegać. Tylko, że ja nie chciałam i nie chcę jeść mięsa. Odkryłam Sylwię. Od razu poczułam silną więź i zrozumienie. A ja z roku na rok poprawiam swoje rekordy. Sylwia jest profesjonalna w tym co robi, a menu które mi proponuje jest przepyszne. Mamy ze sobą bardzo dobry kontakt. Odkąd współpracujemy, czuję wielką poprawę w samopoczuciu i mojej wydolności, a treningi przychodzą mi z dużo większą łatwością. Mam świetne wyniki krwi. Mogę uprawiać profesjonalnie sport będąc na diecie roślinnej. Cieszę się bardzo szczególnie z propozycji, które może nie są za zdrowe, ale bez których ciężko żyć i które są „podrasowane” pod bardziej zdrowszą opcje np. płatki nesquik z mlekiem sojowym, białkiem roślinnym, owocami i orzechami. To są smaki mojego dzieciństwa. Z całego serca polecam Sylwię i gwarantuję, że będziecie osiągać lepsze wyniki i lepiej funkcjonować dzięki tej współpracy.

  Anna Mąka

 • Dieta: Wegetariańska
  Jestem przypadkiem dodatkowo trudnym, ponieważ odżywiam się wyłącznie roślinne, co w połączeniu z wymagającymi treningami kolarskimi może być wyzwaniem. Nie dla Sylwii. Sylwia nauczyła mnie jak różnicować żywienie w okresie przygotowawczym i startowym. Dobrała odpowiednie strategie żywieniowe i nauczyła dobierać odpowiednie suplementy. Moje idealne wyniki sportowe i zdrowotne, są tego najlepszym przykładem. Polecam współpracę z Sylwią i bardzo dziękuję za dotychczasowe efekty.

  Radek Krzesa

 • Dieta: Fleksitariańska
  Diety Sylwii są dopasowane do indywidualnych potrzeb, łatwe do zrobienia i przede wszystkim bardzo smaczne. Gotowanie i przygotowanie posiłków zaczęło mi sprawiać po prostu radość. Bardzo serdecznie polecam!

  Kinga Szemik

 • Dieta: Fleksitariańska
  Sylwia układa świetne jadłospisy, które dopasowuje do moich potrzeb, a do tego wszystko jest smaczne i co najważniejsze nic w tych przepisach nie jest skomplikowane.

  Małgorzata Mesjasz

 • Dieta: Wegetariańska
  Widać też, że Sylwia ma spore doświadczenie we współpracy ze sportowcami. Wie jak ułożyć posiłki tak, że sportowiec, mimo małej ilości czasu, jest w stanie je przyrządzić oraz wziąć na wynos. Pokazuje, że dieta roślinna nie jest żadną przeszkodą dla sportowca. Wiem teraz jak przyrządzać posiłki, żeby były wartościowe, urozmaicone, a mimo to szybkie i smaczne.

  Zuzanna Ławicka

 • Dieta: Wegetariańska
  Twoja specjalizacja idealnie się wpisała w moje zapotrzebowanie, od bardzo wielu lat jestem wegetarianką i brakowało mi wiedzy o tym, jak odżywiać się przy tak wysokiej aktywności. Latami byłam na dietach, które miały o wiele za niską kaloryczność, a dodatkowo nie za bardzo wiedziałam jak się przygotować żywieniowo do startu w ultra. Efekty błyskawicznie pojawiły się w moim dzienniczku treningowym, a jak to mówi trener - liczby nie kłamią :) nie wspominając o nauce ładowania węglowodanami i treningu jelita - to chyba dla mnie największy game changer i benefit z naszej współpracy! Nie wspominając o wynikach badań, miałam chyba najwyższy poziom ferrytyny w historii 😄

  Magdalena Mrozik

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Dietę wysyłam w mailu z potwierdzeniem transakcji. Znajdziesz tam link do pobrania diety. 

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, to wyślij dane swojej firmy na adres e-mail kontakt@sylwiamaksym.pl, a wystawię fakturę.

Do jadłospisu dołączam listę zamienników i wskazówki, które ułatwiają dopasowanie przepisów. W przypadku licznych alergii napisz do mnie, a ułożę Ci dietę dopasowaną do Twoich potrzeb. 

Też nie lubię marnować! Tworząc tę dietę upewniłam się, że składniki wykorzystuje się do końca. Dzięki liście zamienników to proste. Polecam też mrożenie i wykorzystywanie produktów później.

Przepisy zawierają 100% potrzebnych Ci składników. Niektóre substancje warto jednak przyjmować dodatkowo, bo nie ma ich w jedzeniu lub poprawiają wydolność sportowców. Suplementację dobieramy indywidualnie po badaniach krwi i konsultacji medycznej. Napisz do mnie, a podpowiem Ci, jakie badania wykonać i z kim je skonsultować. 

Masz inne pytanie?

Napisz do mnie, a podpowiem Ci, czy dieta rotacyjna na sezon przygotowawczy w kolarstwie szosowym jest odpowiednia dla Ciebie!