Menu

Paliwo z roślin – #8 szosa jest kobietą

25 czerwca 2020
Paliwo z roślin - #8 szosa jest kobietą

Cześć! Witam Cię serdecznie w kolejnym podcaście Paliwo z roślin. To 8 odcinek, dla mnie podwójnie szczęśliwy! Po pierwsze – 8 to moja ulubiona cyfra, która zawsze przynosi mi szczęście, a po drugie – ten odcinek nagrałam z Ministrą Kolarstwa, moją ogromną rowerową inspiracją! Wiele się od Niej uczę, bacznie obserwuję Jej poczynania w social media i uśmiecham do ekranu, gdy widzę jak od rana do wieczora wylewa z radością poty na szosie przekazując przy tym dobre treści!

Szosa jest kobietą

Nie, spokojnie! Szosa nie ma płci, jak sama powiedziała w podcaście Ewa. Ale sami przyznacie, że nie mogłam inaczej nazwać tego odcinka! W końcu dwie kobiety rozmawiają o szosie, a moim celem jest również pokazanie dziewczynkom, dziewczynom, paniom, damom – KOBIETOM – że jeżdżenie na szosie jest super! Jednak super będzie w 100% wtedy, kiedy będzie bezpieczne. Właśnie o bezpieczeństwie, rozsądnej jeździe, mądrym podejściu do treningu i wzajemnego szacunku na drodze rozmawiam z Ministrą Kolarstwa.

Ministra Kolarstwa na codzień szkoli nie tylko kobiety, ale również i mężczyzn. Ja nastomiast pracuję głównie z kolarzami (mężczyznami) – choć mam nadzieję, że wkrótce pod moją opiekę trafią również kobiety na szosie 🙂

Obie chcemy pokazać, że ten sport nie ma płci i zarówno kobieta jak i mężczyzna mogą zakochać się w szosie i pielęgnować swoje umiejętności. Dzięki Ewie – pod względem techniki, treningu, bezpieczeństwa, a pod moim okiem pod wzlędem żywienia, regeneracji i nawodnienia.

Moim zdaniem to połączenie idealnie. Posłuchajcie sami


PALIWO Z ROŚLIN – podcast posłuchasz również tutaj:


Wątpię, że nie znacie jeszcze Ewy! Na pewno, jeśli intresujecie się kolarstwem, to trafiliście na któryś z Jej kanałów. Jeśli nie, to zdecydowanie polecam nadrobić wszelkie treści, które tworzy.

Znajdziecie Ją w social media jako MINISTRA KOLARSTWA. Gdzie? A tutaj!

Ministra kolarstwa w sieci – czyli gdzie znajdziesz Ewę

Na Youtube znajdziecie również filmy z Ministrą Kolarstwa i Królem Rowerów – na profilu airbike.pl, o tutaj:

Pomoc dla Rity i Kasi

Ewa poruszyła również bardzo ważny, również trudny i smutny temat ostatniego wypadku, któremu uległy dwie kobiety na szosach: Kasia i Rita. Dziś walczą o życie i sprawność. Posłuchaj naszego odcinka, by dowiedzieć się jak wesprzeć zbiórkę zbierania funduszy na pomoc dla Dziewczyn. A także, jeżeli możesz sobie pozwolić na taki gest finansowo, dodaj coś od siebie wpłacając dowolną kwotę tutaj POMOC DLA RITY I KASI – i koniecznie udostępnij ten link dalej.

To moja pierwsza prośba o pomoc w takiej sprawie. Wolę pomagać w ciszy i pozwalać Tobie decydować w jakich akcjach czy zbiórkach chcecie uczestniczyć. Jednak ta pomoc jest zupełnie inna. Budujmy świadomość, miejmy z tyłu głowy zagrożenie, które codziennie czycha na wszystkich użytkowników jezdni i chodnika. Apelujmy o rozwagę i wzajemny szacunek na drodze, niezależnie od środka transportu, z którego korzystamy.

 

> Wesprzyj proszę mój podcast i zostań moim patronem / patronką na patronite <-

patronite sylwia maksym

Udostępnij

Zobacz także

Newsletter

Zapisz się do newslettera i odbierz darmowy jadłospis fleksitariański na 2000 kcal

Unikatowe kody promocyjne, darmowe diety i ebooki oraz najważniejsze informacje dotyczące diety roślinnej i sportowej w pigułce - to wszystko otrzymasz zapisując się na mój newsletter!

Zgoda(wymagane)