Biblioteka
BodyIdea - Dietetyka przyszłości

2020-06-19

Podcast - Paliwo z roślin - #7 ochrona przeciwsłoneczna sportowców
Witam Cię w kolejnym wpisie dotyczącym mojego podcastu - Paliwo z roślin. Siódmy odcinek, to ponownie odcinek z gościem. Tym razem, moim gościem była wspaniała kobieta - Dominika Chirek, którą znajdziesz w intrencie jako NATURALNIE PROSTEwww.naturalnieproste.com

 

Paliwo z roślin? Naturalnie proste!

Tak Dominika pisze sama o siebie:
"Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników – to hasło, którym kieruję się od ponad 10 lat.

Czytam listę składników kosmetyków i produktów żywnościowych. Nie kupuję tych, które nie przejdą mojej selekcji pod względem składu. Ale nie mieszkam w szałasie, nie jem wyłącznie kiełków i nie chodzę w lnianym worku. Bo kosmetyki naturalne to nie jest już nieatrakcyjna zielona papka ani maseczka z żółtka na włosach".

Dominiki nie znam osobiście, ale właśnie dzięki Jej działaniom w internecie poznałam wiele wspaniałych kosmetyków i nauczyłam się naturalnej pielęgnacji.

Skąd u mnie to zainteresowanie? Po uzyskaniu tytułu magistra fizjoterapii (jeszcze przed studiami dietetycznymi) ukończyłam studia podyplomowe z zakresu Odnowy biologicznej i kosmetyki estetycznej, gdyż ten temat zawsze mnie pasjonował. Teraz nie mam już czasu na nieustanne poszerzanie wiedzy w tej materii, jednak nadal poszukuję dobrych kosmetyków, będących blisko natury. I zdrowie i natura są dla mnie niesamowicie ważne, dlatego też poruszamy tak wartościowy temat jakim jest ochrona przeciwsłoneczna.

 

Ochrona przeciwsłoneczna - wakacje i sportowiec

Temat zrodził się z dwóch potrzeb - zbliżający się okres wakacji, ale przede wszystkim z racji na sporą ilość pytań z tego zakresu, które zadają sportowcy, z którymi pracuję. Kolarze, biegacze i triathloniści, z którymi pracuję w 80% są osobami będącymi na dietach roślinnych, stąd również ich dbałość o naturalne kosmetyki, nie szkodzące zdrowiu i naturze. Jak wspomniałam nie jestem specjalistką, w tej materii, dlatego też posiłkuję się wiedzą innych, a dzięki podcastowi mogę zapraszać tak wspaniałe osoby do rozmowy i nagrań. Prawda, że podcast to fajne rozwiązanie?

Nie przedłużając, zapraszam Cię do wysłuchania siódmego odcinka podcastu Paliwo z roślin, w którym moim gościem jest Dominika Chirek z Naturalnie Proste.

 

Naturalnie proste w sieci - czyli gdzie znajdziesz Dominikę:

 

Artykuły autorstwa Dominiki:

 

PALIWO Z ROŚLIN - podcast posłuchasz również tutaj:

 

_______________________________________________

 

PALIWO Z ROŚLIN 

Z tego miejsca raz jeszcze dziękuję Dominice, za to iż była moim gościem. Jej wiedza, szerokie zainteresowania i piękny uśmiech tak ogromnie przyciągają, iż jestem przekonana, że przed nami jeszcze wiele rozmów i wspólnych podcastów.

Daj znać w komentarzu jak podobała Ci się nasza rozmowa! A może chciałbyś abyśmy rozwinęli szerzej temat? Hmmm? :) 

Wracając do Paliwa z roślin - jesteś już w mojej grupie? Paliwo z roślin

Link znajdziesz tutaj Grupa Paliwo z Roślin - jednoczymy tutaj wiebicieli kuchni roślinnej, osoby które już od dawna są na diecie wegańskiej czy wegetariańskiej, a także te osoby, które dopiero planują coś zmienić w swoim menu. To również grupa dla sportowców, którzy poszukują odpowiedzi na nurtujące ich pytania z tematyki diety roślinnej w sporcie. 

Zapraszam Cię serdecznie! Dołącza do nas i buduj roślinną społeczność Paliwo z roślin

sylwia maksym body idea dietetyk

Sylwia Maksym

Cześć! Nazywam się Sylwia Maksym, jestem dietetykiem sportowym. Uczę jak jeść zdrowo, dostarczać paliwa z roślin i wybierać proste, smaczne rozwiązania bez wprowadzania restrykcji czy zakazów. Propaguję żywienie opierające się na ograniczeniu ilości spożywanego mięsa. Pokazuję sportowcom jak za pomocą żywienia wesprzeć ich regenerację i osiągnąć zawodowe cele. Aktualnie, obejmuję posadę dietetyka sportowego reprezentacji Polski kobiet w piłce nożnej, a także współpracuję indywidualnie z kolarzami, biegaczami, triathlonistami. Prywatnie jestem miłośniczką mocnej kawy, kolarstwa, mody i kultury hiszpańskiej. Rozgość się na mojej stronie i zatankuj ze mną Paliwo z Roślin.

BodyIdea - Dietetyka przyszłości

Dodaj komentarz

Brak dodanych komentarzy. Możesz być pierwszy - zapraszam!

Posłuchaj mojego podcastu PALIWO Z ROŚLIN