Biblioteka
BodyIdea - Dietetyka przyszłości

2020-06-19

Podcast - Paliwo z roślin - #7 ochrona przeciwsłoneczna sportowców
Witam Cię w kolejnym wpisie dotyczącym mojego podcastu - Paliwo z roślin. Siódmy odcinek, to ponownie odcinek z gościem. Tym razem, moim gościem była wspaniała kobieta - Dominika Chirek, którą znajdziesz w intrencie jako NATURALNIE PROSTEwww.naturalnieproste.com

 

Paliwo z roślin? Naturalnie proste!

Tak Dominika pisze sama o siebie:
"Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników – to hasło, którym kieruję się od ponad 10 lat.

Czytam listę składników kosmetyków i produktów żywnościowych. Nie kupuję tych, które nie przejdą mojej selekcji pod względem składu. Ale nie mieszkam w szałasie, nie jem wyłącznie kiełków i nie chodzę w lnianym worku. Bo kosmetyki naturalne to nie jest już nieatrakcyjna zielona papka ani maseczka z żółtka na włosach".

Dominiki nie znam osobiście, ale właśnie dzięki Jej działaniom w internecie poznałam wiele wspaniałych kosmetyków i nauczyłam się naturalnej pielęgnacji.

Skąd u mnie to zainteresowanie? Po uzyskaniu tytułu magistra fizjoterapii (jeszcze przed studiami dietetycznymi) ukończyłam studia podyplomowe z zakresu Odnowy biologicznej i kosmetyki estetycznej, gdyż ten temat zawsze mnie pasjonował. Teraz nie mam już czasu na nieustanne poszerzanie wiedzy w tej materii, jednak nadal poszukuję dobrych kosmetyków, będących blisko natury. I zdrowie i natura są dla mnie niesamowicie ważne, dlatego też poruszamy tak wartościowy temat jakim jest ochrona przeciwsłoneczna.

 

Ochrona przeciwsłoneczna - wakacje i sportowiec

Temat zrodził się z dwóch potrzeb - zbliżający się okres wakacji, ale przede wszystkim z racji na sporą ilość pytań z tego zakresu, które zadają sportowcy, z którymi pracuję. Kolarze, biegacze i triathloniści, z którymi pracuję w 80% są osobami będącymi na dietach roślinnych, stąd również ich dbałość o naturalne kosmetyki, nie szkodzące zdrowiu i naturze. Jak wspomniałam nie jestem specjalistką, w tej materii, dlatego też posiłkuję się wiedzą innych, a dzięki podcastowi mogę zapraszać tak wspaniałe osoby do rozmowy i nagrań. Prawda, że podcast to fajne rozwiązanie?

Nie przedłużając, zapraszam Cię do wysłuchania siódmego odcinka podcastu Paliwo z roślin, w którym moim gościem jest Dominika Chirek z Naturalnie Proste.

 

Naturalnie proste w sieci - czyli gdzie znajdziesz Dominikę:

 

Artykuły autorstwa Dominiki:

 

PALIWO Z ROŚLIN - podcast posłuchasz również tutaj:

 

_______________________________________________

 

PALIWO Z ROŚLIN 

Z tego miejsca raz jeszcze dziękuję Dominice, za to iż była moim gościem. Jej wiedza, szerokie zainteresowania i piękny uśmiech tak ogromnie przyciągają, iż jestem przekonana, że przed nami jeszcze wiele rozmów i wspólnych podcastów.

Daj znać w komentarzu jak podobała Ci się nasza rozmowa! A może chciałbyś abyśmy rozwinęli szerzej temat? Hmmm? :) 

Wracając do Paliwa z roślin - jesteś już w mojej grupie? Paliwo z roślin

Link znajdziesz tutaj Grupa Paliwo z Roślin - jednoczymy tutaj wiebicieli kuchni roślinnej, osoby które już od dawna są na diecie wegańskiej czy wegetariańskiej, a także te osoby, które dopiero planują coś zmienić w swoim menu. To również grupa dla sportowców, którzy poszukują odpowiedzi na nurtujące ich pytania z tematyki diety roślinnej w sporcie. 

Zapraszam Cię serdecznie! Dołącza do nas i buduj roślinną społeczność Paliwo z roślin

sylwia maksym body idea dietetyk

Sylwia Maksym

Cześć! Nazywam się Sylwia Maksym, jestem dietetykiem sportowym, propaguję żywienie opierające się na ograniczeniu ilości spożywanego mięsa. Uczę jak jeść zdrowo, dostarczać paliwa z roślin i wybierać proste, smaczne rozwiązania bez wprowadzania resytrykcji czy zakazów. Pokazuję sportowcom jak za pomocą żywienia wesprzeć ich regenerację i osiągnąć zawodowe cele. Aktualnie, obejmuję posadę dietetyka sportowego Reprezentacji Polski Kobiet w Piłce Nożnej, a także wspólpracuję indywidualnie z kolarzami, biegaczami, triathlonistami. Prywatnie jestem miłośniczką mocnej kawy, kolarstwa, mody i kultury hiszpańskiej. Rozgość się na mojej stronie i zatankuj ze mną Paliwo z Roślin.

BodyIdea - Dietetyka przyszłości

Dodaj komentarz

Brak dodanych komentarzy. Możesz być pierwszy - zapraszam!
Drukuj

Tagi

Obserwuj na Instagramie

Sprawdź inne wpisy

Sprawdź jadłospis:

WEGAŃSKI:

WEGETARIAŃSKI:

Posłuchaj mojego podcastu PALIWO Z ROŚLIN