Menu

Dieta fleksitariańska całoroczna

89,00 

Chcesz ograniczyć ilość mięsa w diecie?

Zależy Ci na Twoim zdrowiu i kondycji środowiska?

Bazuj na uniwersalności, smaku i wartościach odżywczych. Całoroczna dieta fleksitariańska ułatwi Ci gotowanie i pozwoli oszczędzić czas. Smak dań, zawartych w menu diety fleksitariańskiej, dostarczy przyjemności kubkom smakowym, a Ty nauczysz się prawidłowego łączenia składników. To dieta siedmiodniowa, którą wykorzystasz o dowolnej porze roku, przez wiosnę, lato, jesień i zimę.

Czy warto ograniczyć mięso dzięki diecie fleksitariańskiej?

 

Ależ oczywiście. Dieta fleksitariańska to troska o Twoje zdrowie, środowisko, zwierzęta i naturę. Nauczę Cię jak odpowiednio komponować dietę z ograniczoną ilością mięsa i produktów odzwierzęcych. Dieta fleksitariańska to dieta idealna dla Ciebie. Pokażę Ci jak zadbać o podstawy żywienia, nauczę Cię prostej w wykonaniu kuchni i rozpieszczę Twoje kubki smakowe.

Z diety fleksitarianskiej całorocznej możesz korzystać 365 dni w roku i obiecuję, że nadal będzie doskonale wspierać Twoje zdrowie i wymagania kubków smakowych!

 

Dieta fleksitariańska na cały rok

Całoroczna dieta fleksitariańska jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które poszukują nowych, skutecznych rozwiązań w prowadzeniu zdrowej roślinnej kuchni bez wyrzeczeń. Zapewniają dostarczenie kompletu witamin i minerałów, których doborowość jest niezwykle ważna w kontekście kształtowania zdrowia. Chcesz ograniczyć mięso, poznać nowe smaki i nauczyć się przygotowywania roślin strączkowych? Super! Diety całoroczne fleksitariańskie zdecydowanie Ci to ułatwią i wspomogą Twoje zdrowie.

Mięso przestało Ci smakować, a w swojej diecie unikasz strączków z racji obawy o Twoje samopoczucie? Diety fleksitariańskie całoroczne są skomponowane tak, by nauczyć Cię prostej w wykonaniu kuchni i zadbać o Twoją edukację na całe życie.

Chcę Cię zapewnić, że dieta fleksitariańska jest prosta w wykonaniu. Zawiera również rekreacyjne produkty, jak lody czy deser z płatkami nesqucik. Tak, chcę Ci pokazać, że zdrowa dieta to przede wszystkim elastyczna dieta, dopasowana do Twoich potrzeb. Jest chrupiąca ciecierzyca, grahamka, wartościowy serek skyr, owoce, orzechy, ale i kurczak i grillowany tuńczyk. Dbam o różnorodność Twojego talerza, ale również o środowisko. Dzięki liście zamienników i obszernej broszurze informacyjnej dowiesz się jak nie marnować jedzenia i cieszyć się przez całe życie dobrym zdrowiem.

To nie tylko dieta, ale całe kompendium wiedzy świadomego konsumenta, który chce zadbać o swoje zdrowie poprzez jedzenie i prawidłową higienę życia. Dzięki nim, dostarczysz odpowiedniej ilości witamin i minerałów, a także nauczysz się jak prowadzić doborową dietę przez całe życie. Wraz z dietą otrzymasz wskazówki dotyczące aktywności fizycznej, suplementacji i higieny życia. Diety fleksitariańskie całoroczne są skomponowane ze składników dostępnych w sklepach przez cały rok. Wraz z jadłospisem otrzymasz obszerną broszurę dotyczącą zasad żywienia.

Kupując dietę fleksitariańska jesienną zyskujesz:

 • Organizację Twojego codziennego gotowania dzięki dokładnej liście składników
 • Oszczędność Twojego czasu, który zazwyczaj poświęcasz na planowanie, wymyślanie, gotowanie, kupowanie
 • Oszczędność Twoich pieniędzy. Przestaniesz kupować zbędne produkty, wyrzucać resztki jedzenia i marnować żywność. Jesienią schowaj lato do słoika!
 • Pewność, że odżywiasz się prawidłowo. Dieta zapewnia dostarczenie odpowiedniej ilości makroskładników, kilokalorii, witamin i minerałów
 • Uniwersalność stosowania diety jesiennej dla całej rodziny. Dania są po prostu smaczne, szybkie i nie musisz gotować dla wszystkich osobnych posiłków
 • Łatwość i szybkość przygotowania potraw. Dieta ma na celu pokazanie, że wegańskie i jesienne gotowanie jest proste

 

Co znajdziesz w diecie fleksitariańskiej?

 • Siedmiodniowa dieta fleksitariańska
 • Siedmiodniowa lista zakupów
 • Miarę kuchenną (łyżka, garść) i wagową
 • Wyznaczenie kcal i makroskładników
 • Wskazówki kulinarne
 • Pełne receptury potraw

Fleksitariańskie diety całoroczne są różnorodne smakowo. Zawierają w menu mięso, nabiał, jaja, rośliny strączkowe, zboża i moc smaków z owoców i warzyw. Diety fleksitariańskie składają się z 7 dni, a każdy dzień z 4 zróżnicowanych posiłków (diety 2500 –  3500 kcal zawierają 5 posiłków dziennie).

Podział makroskładników

20-25% Białka
30-35% Tłuszcze
45-55% Węglowodany

Przykładowe menu

Śniadanie Profesjonalna jajecznica z pieczywem i warzywami
II Śniadanie Biramisu
Obiad Gnocci z pieczoną ciecierzycą w sosie pomidorowym
Podwieczorek Deser waniliowy z nesquckiem i owocami
Kolacja Szakszuka ze szpinakiem i ciecierzycą
Liczba posiłków
3 lub 4 posiłki dziennie Diety 1500 kcal, 2000 kcal
5 posiłków dziennie Diety 2500 kcal, 3000 kcal
Wszystkie posiłki zawierają podobną ilość kilokalorii, więc możesz rotować poszczególnymi daniami pomiędzy dniami.
Wskazówki nie zawierają dobranej suplementacji, gdyż jest ona kwestią indywidualną i zależy od wielu czynników.