Biblioteka
BodyIdea - Dietetyka przyszłości

2020-08-26

Podcast - Paliwo z roślin - #17 dbam o klimat - wpływ diety na środowisko
Witam Cię w #17 odcinku mojego podcastu PALIWO Z ROŚLIN

Wiem, że powtarzam to za każdym razem, ale naprawdę ten odcinek jest wyjątkowy! Dotyczy nie tylko osób aktywnych, nie tylko osób, które dbają o środowisko, nie tylko osób, które chcą prowadzić dietę roślinną... Ten odcinek dotyczy wszystkich ludzi na świecie! Niezależnie od Twoich obecnych przyzwyczajeń możesz wpłynąć na los naszej planety, jej zdrowie i długowieczne życie - lub też szybki koniec. Jednak szybki koniec naszej planety będzie wiązał się z tragicznymi skutkami dla nas - ludzi.

  • Czy nasza planeta posiada jeszcze realne zasoby potrzebne do wyżywienia 8 mld ludzi?
  • Czy globalne ocieplenie istnieje? Czy żywieniowe wybory mogą wpłynąć na środowisko, zdrowie naszej populacji, fauny i flory?
  • Czym jest dieta planetarna i dlaczego warto ją wprowadzić w swoje życie?

Na te i wiele innych pytań odpowie gość mojego podkastu - Arkadiusz Matras, współzałożyciel projektu Dietetyka #NieNaŻarty, który w ramach kampanii #dbamoklimat przedstawił twarde dane dotyczące wpływu diety na środowisko i w elastyczny sposób określił zasady, jakimi powinien kierować się rozsądny konsument. Zapraszam do wysłuchania naszego odcinka:

Paliwo z roślin #17 dbam o klimat - wpływ diety na środowisko | gość: Arkadiusz Matras-Dietetyka #NieNaŻarty

 

Dietetyka #NieNaŻarty 

czyli gdzie znajdziesz informacje o projekcie, którego współzałożycielem jest Arkadiusz Matras

PALIWO Z ROŚLIN - podcast posłuchasz również tutaj:

 

Kampania #dbamoklimat

Kampania dbam o klimat jest niesamowicie potrzebną akcją! Cieszę się, że tak wspaniali i rozpoznawalni w social mediach twórcy się nią zajęli. To nie tylko nasz podcast, ale to przede wszystkim ogrom rzetelnych artykułów na temat wpływu diety na śrowosiko, które znajdziecie na stronie www.dietetykanienazarty.pl - obserwujcie bacznie kampanię!

Poznaj szczegóły kampanii- kliknij ---> DBAM O KLIMAT

Przeczytaj artykuły Dietetyka #NieNaŻarty! w ramach kampanii #dbamoklimat

Skorzystaj z darmowych jadłospisów Dietetyka #NieNaŻarty! w ramach kampani #dbamoklimat

Na mojej stronie również znajdziesz darmowe roślinne jadłospisy - tankuj PALIWO Z ROŚLIN

 

A to jeszcze nie koniec! Zapewne już wiesz, że wraz z Agatą Sala wydałyśmy naszego pierwszego e-booka ROŚLINNE GRILLOWANIE! Właśnie trwa promocja na jego zakup! Za jedyne 29 zł kupisz wspaniały roślinny przepiśnik, który dostarczy Ci wiele radości, smaków, satysfakcji ze wspólnie spędzonego czasu z najbliższymi i poprawi Twoją edukację z zakresu spożywania roślin.

Promocja trwa tylko do 31 sierpnia 2020 roku - później e-book wraca do swojej standardowej ceny!

grill rośliny paliwo sylwia maksym

 

______________________________________________________________________

 

PALIWO Z ROŚLIN 

To nadal nie wszystko! Arkowi raz jeszcze dziękuję za ten odcinek, a w ramach roślinnej edukacji zapraszam Cię do mojej grupy na facebooku - PALIWO Z ROŚLIN! Wspieramy tam wspólnie ideę roślinnego gotowania, wymieniamy się przepisami, a także rozmawiamy o szeroko rozumianej aktywności fizycznej. Zapraszam :)

Paliwo z roślin

Link znajdziesz tutaj Grupa Paliwo z Roślin - jednoczymy tutaj wiebicieli kuchni roślinnej, osoby które już od dawna są na diecie wegańskiej czy wegetariańskiej, a także te osoby, które dopiero planują coś zmienić w swoim menu. To również grupa dla sportowców, którzy poszukują odpowiedzi na nurtujące ich pytania z tematyki diety roślinnej w sporcie. 

Zapraszam Cię serdecznie! Dołącza do nas i buduj roślinną społeczność Paliwo z roślin

 

Na koniec, polecam również  moje poprzednie podcasty, znajdziesz je tutaj:

#1 ZACZYNAMY TANKOWANIE

#2 OD GOLONKI DO FASOLKI

#3 O MIŁOŚCI DO ROWERU SZOSOWEGO

#4 NAJCZĘSTSZE BŁĘDY NA DIECIE

#5 ZDROWY STYL ŻYCIA

#6 OTWIERAMY OCZY NA KONOPIE

#7 OCHRONA PRZECIWSŁONECZNA SPORTOWCÓW

#8 SZOSA JEST KOBIETĄ

#9 TRENING MOTORYCZNY W KOLARSTWIE

#10 SKUTECZNE ODCHUDZANIE

#11 BIKE TRANSALP

#12 DIETA TO NIE WSZYSTKO!

#13 WSPÓŁCZESNA ŻYWNOŚĆ

#14 (NIE)ZDROWA DIETA WEGAŃSKA

#15 JAK KUPOWAĆ I GOTOWAĆ BY OSZCZĘDZIĆ CZAS I PIENIĄDZE

#17 BIKE TRANSALP 2021 - vol.2

 

Miłego odsłuchu. Daj proszę znać w komentarzu jakich tematy Cię interesują. Chętnie poruszę je w swoim podcaście. A może chciałbyś usłyszeć jakiegoś wyjątkowego gościa i poznać jego opinie na temat, który Cię ciekawi? Daj znać :) Tworzę podcast dla Ciebie :)

sylwia maksym body idea dietetyk

Sylwia Maksym

Cześć! Nazywam się Sylwia Maksym, jestem dietetykiem sportowym. Uczę jak jeść zdrowo, dostarczać paliwa z roślin i wybierać proste, smaczne rozwiązania bez wprowadzania restrykcji czy zakazów. Propaguję żywienie opierające się na ograniczeniu ilości spożywanego mięsa. Pokazuję sportowcom jak za pomocą żywienia wesprzeć ich regenerację i osiągnąć zawodowe cele. Aktualnie, obejmuję posadę dietetyka sportowego reprezentacji Polski kobiet w piłce nożnej, a także współpracuję indywidualnie z kolarzami, biegaczami, triathlonistami. Prywatnie jestem miłośniczką mocnej kawy, kolarstwa, mody i kultury hiszpańskiej. Rozgość się na mojej stronie i zatankuj ze mną Paliwo z Roślin.

BodyIdea - Dietetyka przyszłości

Dodaj komentarz

Brak dodanych komentarzy. Możesz być pierwszy - zapraszam!

Posłuchaj mojego podcastu PALIWO Z ROŚLIN