Menu
Filtry

Rodzaj diety

Fleksitariańskie
Wegańskie
Wegetariańskie
Którą dietę wybrać?

Piłka nożna

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Najczęstsze pytania o dietę w piłce nożnej – dla piłkarza i piłkarki

Dieta w piłce nożnej – co zawiera jadłospis?

Piłka nożna to bardzo wymagający sport ze względu na swoją specyfikę. Jadłospis dla piłkarza powinien zawierać nie tylko pełnowartościowe składniki diety, witaminy i minerały, ale zawierać również odpowiednią ilość kilokalorii. Piłka nożna jest sportem mieszanym, więc odpowiednia periodyzacja żywieniowa polegająca na umiejętnej rotacji węglowodanami jest kluczową kwestią odżywienia piłkarza i piłkarki. Diety, które stworzyłam dzielą się na okresy związane z obciążeniem fizycznym. Znajdziesz w sklepie diety na okres przygotowawczy, sezon ligowy / startowy, a także jadłospisy odchudzające, na czas roztrenowania i diety w kontuzji. Wybierz dietę w piłce nożnej odpowiadającą Twoim potrzebom. Żeby zostać dobrym piłkarzem i poprawić wyniki na boisku musisz wybrać najlepszą dietę dla piłkarza.

Dieta w piłce nożnej

Od 2020 pełnię funkcję dietetyczki sportowej reprezentacji Polski w piłce nożnej kobiet. Wiem jak ważna jest dieta w piłce nożnej i odpowiednie przygotowanie żywieniowe za pomocą jadłospisu sportowego. Dlatego stworzyłam dietę dla piłkarzy i dietę dla piłkarek. Podzieliłam je na etapy treningowe w piłce nożnej. W sklepie znajdziesz diety dla piłkarzy na okres przygotowawczy, ligowy, roztrenowanie, diety odchudzające, a także w kontuzji. Wybierz dietę w piłce nożnej odpowiednią dla siebie.

Plan żywieniowy dla piłkarzy i piłkarek

Dieta spełniająca plan żywieniowy dla piłkarzy jest tak samo ważna jak trening. To odpowiednio skomponowany jadłospis w piłce nożnej poprawi adaptację treningową i pomoże Ci w regeneracji. Plan żywieniowy dla piłkarzy powinien zawierać jadłsopis, suplementację, a także wskazówki dotyczące nawodnienia i higieny życia. Tego wszystkiego uczę piłkarzy i piłkarki podczas indywidualnej współpracy dietetycznej.

Jak dobrze się odżywiać trenując piłkę nożną

Sportowcy trenujący piłkę nożną powinni mieć świadomość wpływu diety w sporcie. Brak zaplanowanego jadłospisu, dokładnego dopasowania wartości odżywczych może pogorszyć samopoczucie piłkarza, obniżyć adaptację treningową, a także zwiekszyć ryzyko kontuzji w piłce nożnej.

Zaburzenia miesiączkowania wśród piłkarek

Brak miesiączki i zaburzenia miesiączkowania to dość częsty problem wśród piłkarek. Często jest związany z brakiem odpowiednich wartości żelaza w diecie, zbyt małą kalorycznością diety, a także nadmiernym wysiłkiem. Podczas współpracy indywidualnej uczę piłkarki jak odżywiać się prawidłowo i dbać o regenerację za pomocą diety. Dzięki edukacji żywieniowej dla piłkarek odzyskaliśmy już kilkanaście miesiączek. To niezwykle ważne nie tylko dla ochrony Twojego zdrowia, ale również planów związanych z poszerzeniem rodziny po zakończeniu kariery w piłce nożnej.

Czy dieta piłkarek i piłkarzy to dwa różne jadłospisy Jakie smaki częściej wybierają piłkarki, a jakie piłkarze?

Zapraszam Cię i zachęcam do zobaczenia video, które przygotowała wspaniała ekipa Piłka dla Wszystkich, z gościnnym wystąpieniem Tomasza Leśniaka – kucharza pierwszej reprezentacji Polski w piłce nożnej i moim, jako dietetyczki sportowej pierwszej reprezentacji Polski kobiet w piłce nożnej

Dieta Piłkarek vs. Dieta Piłkarzy

Czy piłkarz i piłkarza mogą jeść roślinnie?

Wege menu w piłce nożnej

Czy warto rezygnować z mięsa będąc piłkarzem?

Dieta roślinna w piłce nożnej 

Co piłkarki i piłkarze jedzą przed meczem?

Dieta przez meczem musi być prosta, sprawdzona, tolerowana przez piłkarzy i przede wszystkim nie powodować zaburzeń jelitowych. Zazwyczaj piłkarze i piłkarki stawiają przed meczem na proste dania. Makaron z sosem pomidorowym, bułki z dżemem, owsiankę na napoju sojowym lub naleśniki z twarogiem. Dieta przed meczem musi być dopasowana do czasu rozgrywania meczu. Jadłospis przedmeczowy musi uwzględniać wymagania smakowe piłkarzy i piłkarek, gdyż na pewno wiesz, że jedzenie to przyjemność i wpływa na nasze dobre samopoczucie i nastawienie.

Jak wygląda dieta piłkarki i piłkarza w sezonie ligowym?

Sezon ligowy w piłce nożnej to czas ogromnego wysiłku i obciążenia organizmu piłkarek i piłkarzy. Dieta w sezonie meczowym musi być dopasowana do ilości rozgrywanych meczów, a także dodatkowych treningów. Powinna wspierać odpowiednią regenerację, która jest kluczowa w momencie trwania okresu startowego i rozgrywanych 2-3 meczów tygodniowo.

Co powinien jeść piłkarz podczas sezonu przygotowawczego?

Dieta piłkarza w sezonie przygotowawczym powinna uwzględniać naukę ładowania węglowodanów i trening jelit. Ważne dla piłkarza i piłkarki jest przygotowanie układu pokarmowego na przyjmowanie odpowiednio wysokiej ilości węglowodanów. To pozwoli uniknąć problemów żołądkowo-jelitowych i prowadzić jakościowe treningi w sezonie przygotowawczym. Dieta dla piłkarza jak i jadłospis dla piłkarki musi być smaczny i prosty w wykonaniu. Zadbałam o to w dietach, które znajdziesz w moim sklepie.

Dieta w piłce nożnej podczas meczu?

Odpowiednie odżywienie organizmu piłkarza przed meczem to priorytet, podobnie jak i podaż węglowodanów podczas samego meczu. Co jeść przed meczem, podczas przerwy meczu i po jego zakończeniu? Dopasuj odpowiednią ilość węglowodanów. Bazuj na różnych źródłach cukru, które są niezbędne do utrzymania wysokiej intensywności i opóźnienia występującego zmęczenia podczas meczu. Dieta dla piłkarza musi uwzględniać wartościowe i szybko wchłanialne przekąski, które bez problemu zjesz w przerwie meczu.

Ładowanie węglowodanów przed meczem, czyli co to jest carbloading?

Węglowodany to najważniejszy makroskładnik w diecie sportowca, również w piłce nożnej. Odpowiednia ilość węglowodanów wpłynie na Twoją aktywność podczas meczu, usprawni wydatkowanie energii, a także poprawi Twoją regenerację. Strategia ładowania węglowodanami w piłce nożnej przewiduje podaż 5-8 gramów węglowodanów na 1 kilogram masy ciała piłkarza lub piłkarki (PRZECZYTAJ NA STRONIE) Przeprowadź ładowanie węglowodanami przed treningiem, nie meczem. Zawsze testuj nowe rozwiązania w warunkach treningowych, tak by skutecznie realizować je przed ważnymi meczami.

Kiedy piłkarz może zrobić redukcję?

Czas na redukcję w piłce nożnej musi być ustalany zgodnie z celem treningowym. Piłkarz i piłkarka nie powinni przeprowadzać redukcji podczas sezonu ligowego, bo może to wpłynąć na pogorszenie ich sprawności. Dieta redukcyjna dla piłkarza i piłkarki powinna być opracowana na redukcję 0,2 kg masy ciała tygodniowo, zgodnie z zaplanowanym czasem na uzyskanie efektu redukcji. Bardzo ważna w czasie redukcji dla piłkarza i piłkarki jest edukacja żywieniowa, odpowiednie zwiększenie ilości białka w diecie i nie unikanie ulubionych potraw. Trenujesz piłkę nożną, zależy Ci na redukcji, ale lubisz pizzę, czekoladę i lody? W moich jadłospisach umieściłam te produkty. Uważam, że najlepsza dieta dla sportowca to taka, której jest w stanie przestrzegać. W diecie sportowca prócz wartości odżywczych stawiam na smak, rekreację i przyjemność płynącą z żywienia.

Czy piłkarz musi jeść mięso? Jak dobrać dietę wegańską i wegetariańską?

Piłkarz i piłkarka z sukcesem mogą prowadzić dietę bezmięsną w tak wymagającej dyscyplinie sportowej jaką jest piłka nożna. Najważniejsza jest jednak wiedza, świadomość i przestrzeganie ważnych zasad. Musisz zadbać o dostarczenie wraz z dietą żelaza, cynku, selenu, pełnowartościowego białka, wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, niezbędnych witamin i pozostałych minerałów. Pamiętaj o suplementacji witaminy D3, B12 i omega-3. Dietę roślinną w piłce nożnej możesz wzbogacić o wegańską odżywkę białkową.

Chcesz poprawić swoje wyniki w piłce nożnej?

Pobierz darmowy poradnik żywienia w piłce nożnej. Kliknij w obrazek i zapisz się do newslettera aby otrzymać darmowy poradnik żywienia w piłce nożnej.

darmowy poradnik żywienia w piłce nożnej