Menu

Basia Borowiecka – bo rower to życie! – kobieta w sporcie

24 marca 2022
Basia Borowiecka - bo rower to życie! - kobieta w sporcie

Kobieta w sporcie: Basia Borowiecka (#72)

Basia Borowiecka – reprezentantka Polski w kolarstwie górskim, wielbicielka roweru i wszelakich sportów, które dają poczucie wolności. Od kiedy zaczęłam obserwować poczynania Basi wiedziałam, że muszę ją poznać i zaprosić do podcastu. Jej historia jest niezwykle inspirująca, dodaje skrzydeł i udowadnia, że warto w życiu spełniać swoje marzenia!

 

Kobieta w sporcie – Basia Borowiecka

Kolarstwo górskie w formule cross – county cieszy się sporym powodzeniem. Za przykładem Mai Włoszczowskiej, chętnych kobiet do rowerowych wyścigów nie brakuje, w końcu ktoś musi przejąć pałeczkę w XC na polskiej arenie 🙂 Wśród naszej rodzimej czołówki znajduje się Basia Borowiecka, z którą miałam przyjemność nagrać podcast, a w krótce później poznać się na żywo!

Miałam do Basi mnóstwo pytań. Jako doświadczona kolarka ma dużą wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną – wiedziałam, że otrzymam od Basi satysfakcjonujące mnie odpowiedzi.

Jakie cechy powinna mieć dobra kolarka? Na które aspekty powinien zwrócić uwagę trener szkoląc małe dzieci i młodzież? Czy kolarstwo to wymagający sport? Jak ważna jest siła głowy? Jak czerpać radość z pasji, zawodu, sportu i jazdy po śliskich korzeniach i błotnistych podjazdach? A Ty? Jak odpowiesz na te pytania?

basia borowiecka
 

Basia Borowiecka – kolarstwo górskie, cross – county

Z Basią mogłabym rozmawiać całymi dniami i nie brakłoby nam tematów. Jednak podcast ma swoje ograniczenia, a my chciałyśmy poruszyć najważniejsze w kolarstwie i treningu rowerowym kwestie. Kolarstwo górskie to bardzo trudny sport, pełen wyzwań i poświęceń, a dobrych rad nigdy za wiele 🙂 Z naszego nagrania dowiesz się o:

  • jak doszło do pierwszego kolarskiego startu Basi?
  • czy można łączyć pasję z zawodem i jak to zrobić by się udało?
  • dlaczego Basia wybrała akurat kolarstwo górskie?
  • w jaki sposobów prowadzić treningi by osiągnąć zaplanowany sukces?
  • jak ważna w cross county jest głowa i psychika
  • które sporty Basia darzy równie wielkim uczuciem jak kolarstwo
  • jakie plany startowe ma ten rok Basia
  • i wiele wiele innych, udowadniających, że rower to życie!
 
 
Udostępnij

Zobacz także

Newsletter

Zapisz się do newslettera i odbierz darmowy jadłospis fleksitariański na 2000 kcal

Unikatowe kody promocyjne, darmowe diety i ebooki oraz najważniejsze informacje dotyczące diety roślinnej i sportowej w pigułce - to wszystko otrzymasz zapisując się na mój newsletter!

Zgoda(wymagane)