Menu

Czy dieta roślinna jest dla wszystkich?

7 kwietnia 2022
Czy dieta roślinna jest dla wszystkich?

#74 dieta roślinna dla starszego pokolenia | gość: lek. Alicja Baska

Jak myślisz, czy najbliższe nam osoby starsze – nasi rodzice, dziadkowie – mogą również jeść roślinnie? Uważasz, że dieta bezmięsna jest dla wszystkich niezależnie od wieku, przyzwyczajeń i stanu zdrowia? Czy starsze pokolenie jest chętne do zmiany mięsnego menu na bardziej roślinne?

Ależ oczywiście, że tak! Na wszystkie pytania już sama odpowiem twierdząco! Nie ma ograniczeń jeśli chodzi o stosowanie diety roślinnej. W pełni zbilansowana, dobrana indywidualnie dieta roślinna może być prowadzona również przez osoby starsze. By podeprzeć moje stanowisko zaprosiłam do rozmowy lek. Alicję Baska, która o diecie roślinnej wie dosłownie wszystko!

 

Alicja Baska i działania prozdrowotne

Gdy myślę o zdrowym podejściu do diety, profilaktyce zdrowotnej i dbałości o kondycję psycho- fizyczną od razu na myśl przychodzi mi właśnie Alicja. Moim marzeniem było nagranie z nią podcastu, gdyż uważam, że Alicja to najlepsza specjalistka od diety roślinnej w naszym kraju.

Jako dietetyk wielokrotnie powołuję się na badania, jednak moje słowa nie zawsze brzmią tak dobitnie jak słowa wypowiadane z ust lekarza 🙂 Zatem, poznaj najcudowniejszą lekarkę, wspierającą edukację naszego społeczeństwa i dbałość o dobrostan środowiska.

Alicja Baska jest lekarką w trakcie specjalizacji ze zdrowia publicznego, certyfikowaną przez International Board of Lifestyle Medicine specjalistką medycyny stylu życia (IBLM Diplomate), dyrektor organizacyjną i współzałożycielką Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia. Mało? Na codzień uczy lekarzy jak za pomocą diety dbać o zdrowie i w jaki sposób przekazywać wiedzę pacjentom. Wspiera działania ROŚLINNIEJEMY i częstuje wszystkim wspaniałym uśmiechem i radosnym podejściem do życia.

Alicja Baska - medycyna stylu zycia - podcast paliwo z roślin

STRONA PTMSZ FACEBOOK Polskie Towarzystwo Medycyny Stylu Życia i Alicja Baska INSTAGRAM Medycyna Stylu Życia


Dieta roślinna dla wszystkich – lek. Alicja Baska

W naszym wspólnym odcinku zapytałam Alicję o to czy dieta roślinna może być bez przeszkód stosowana przez starsze osoby i czy są narzędzia, które mogą wesprzeć prozdrowotne zachowania starszego pokolenia. W naszym odcinku dowiesz się o:

  • wpływie diety roślinnej na organizm
  • pomysłach na szybkie dania z roślin, które nie wymagają wyszukanych umiejętności kulinarnych
  • czy dieta roślinna może być niedoborowa i co zrobić aby zapewnić podaż wszystkich niezbędnych minerałów i witamin w roślinnym menu

Przydatne linki do miejsc wspierających edukację Twoich najbliższych

 
Podcast – Paliwo z roślin – #74 dieta roślinna dla starszego pokolenia:
lek. Alicja Baska – Medycyna Stylu Życia
 

 

Udostępnij

Zobacz także

Newsletter

Zapisz się do newslettera i odbierz darmowy jadłospis fleksitariański na 2000 kcal

Unikatowe kody promocyjne, darmowe diety i ebooki oraz najważniejsze informacje dotyczące diety roślinnej i sportowej w pigułce - to wszystko otrzymasz zapisując się na mój newsletter!

Zgoda(wymagane)