Menu

Paliwo z Roślin – #79 Bike TransAlp – Jedzenie, Suplementy, Leki – czyli co zabrać na etapówkę MTB

27 czerwca 2022
Paliwo z Roślin - #79 Bike TransAlp - Jedzenie, Suplementy, Leki - czyli co zabrać na etapówkę MTB

Przygotowanie do Bike TransAlp – Jedzenie, Suplementy, Leki

Temat, który uwielbiam – dziś o jedzeniu, suplementach i lekach, czyli niezbędnik na Bike TransAlp okiem dietetyka sportowego! Przygotowania do etapówki MTB w Alpach dopinamy już na ostatni guzik. Przed nami dwa ostatnie treningi, a pomiędzy nimi pełen wypoczynek i relaks. Oczywiście między odpoczynkiem i relaksem, mnóstwo pracy związanej z organizacją i logistyką, które są nieodzowną częścią przygotowania do Bike TransAlp – podróż, wyścig, powrót (a przy tym mnóstwo radości i satysfakcji!)

O wielu kwestiach, też związanych z jedzeniem i suplementami w trakcie przygotowań, opowiadamy w naszym ostatnim wspólnym odcinku Paliwo z Roślin. W artykule znajdziesz całą serię opowieści o naszej przygodzie, żywieniu, treningach i dowiesz się dlaczego, jak i z kim jedziemy na Bike TransAlp. Posłuchaj

 

Bike TransAlp – Sylwia Maksym i Radek Krzesa – Paliwo z Roślin MTB team

Jedzenie, jedzeniem, ale to my jesteśmy najważniejsi. Jesteśmy teamem! Genialnym duetem! Nie tylko parą kochających się i szanujących osób, ale przyjaciółmi, którzy wzajemnie się wspierają i rozwijają w swojej pasji. Podział obowiązków i ról w naszym związku jest prosty – każdy robi to, co potrafi najlepiej i co sprawia mu frajdę. Podzieliliśmy obowiązki. Kuchnia, czyli jedzenie, suplementy, odżywki i leki. Serwis – czyli rowery, narzędzia, spraye, maści, śrubki, opony i klamki. Ja jako dietetyk sportowy, uwielbiam tworzyć paliwo z roślin, zatem idealnie odnajduję się w kuchni. Odpowiadam za pełne przygotowanie żywienia i suplementów na nasz wyjazd. Zabieramy też ze sobą leki, tak w razie potrzeby pomocy innym osobom, bo przecież nigdy nie wiadomo. Radek, jako że od kilku dobrych miesięcy pracuje w swoim wymarzonym zawodzie, jako serwisant rowerowy przygotowuje nasze niezbędne narzędzia do wyścigu.

Rozpoczęło się od rajdów na orientację, poprzez pierwszy wspólny UpHill na Śnieżkę. Czas na siedmiodniowy wyścig w Alpach. Bike TransAlp – nadchodzimy!

 

sylwia maksym radek krzesa śnieżka uphill race

| STRONA www.niehamuj.pl | FACEBOOK Nie Hamuj | INSTAGRAM Nie_hamuj |


Bike TransAlp – przygotowanie żywieniowe i suplementacyjne do etapówki

Nagraliśmy #79 odcinek podcastu Paliwo z Roślin aby przybliżyć Wam jak wygląda przygotowanie żywieniowe i suplementacyjne do etapówki MTB. Jedzenie, suplementy i leki to produkty, które musimy wziąć sami. W Alpy jedziemy kamperem, zatem możemy sobie pozwolić na większy bagaż. Z naszego odcinka, w którym występuje prowadzący niespodzianka, dowiesz się

  • jak wygląda przygotowanie żywieniowe przed trasą
  • jedzeniu, które warto wziąć ze sobą
  • kto będzie przygotowywał posiłki i jak będą one wyglądały
  • śniadaniach przed etapem
  • żywieniu na trasie
  • niezbędnych suplementach, które ułatwią nam regenerację i pozwolą na utrzymanie niezbędnego poziomu energii w trakcie Bike TransAlp
  • lekach, które mogą okazać się pomocne w razie wystąpienia niezaplanowanych dolegliwości czy chorób
  • maściach, kremach dla kolarzy i innych niezbędnych środkach, które są nieodzowne podczas 7 dniowej etapówki w Alpach
  • kolacjach – czyli alpejskie eat&meet
  • i naszej radości z przygotowań!

Przygotowanie do Bike TransAlp – jedzenie, suplementy, leki – czyli jak przygotować się do wyjazdu na etapówkę w Alpach

 

Spodobał Ci się podcastowy wpis? Cudownie!
Będzie mi miło, jeśli go udostępnisz. Dziękuję!

 

Posłuchaj mojego podcastu PALIWO Z ROŚLIN

 

Bike TransAlp – ostatni sprawdzian przed wyścigiem

Gdy suplementy, leki i jedzenie są już spisane na liście, czas na nasz sprawdzian przed wyjazdem na Bike TransAlp. W ostatnią niedzielę, przed Bike TransAlp nasz trener Bogdan Choma zorganizował nam ostatni test. Na wyznaczonej wcześniej trasie, sprawdzaliśmy naszą siłę, szybkość, wytrzymałość wraz z dodatkiem elementów techniki. Poszło genialnie! Alpy jesteśmy na Was gotowi! Poprawiliśmy nasze czasy o ponad 4 minuty w porównaniu do testu w maju! Extra!


sylwia maksym dietetyk sportowy

Suplementy, leki i jedzenie na Bike TransAlp spakowane. Forma na etapówkę w Alpach zrobiona. Training Peaks świeci się na zielono. regeneracja działa, zdrowie dopisuje. Kciuki nam kibicujących zaciśnięte. Bike TransAlp – już za sześć dni start! W Alpy wyruszamy już w piątek. Wyczekujcie kolejnego odcinka podcastu Paliwo z Roślin, gdzie Radek opowie Wam o naszych rowerach, sprzęcie, narzędziach i innych serwisowych rzeczach, które zabieramy ze sobą na Bike TransAlp.


Radek Krzesa Nie Hamuj Paliwo z Roślin MTB Team
Udostępnij

Zobacz także

Newsletter

Zapisz się do newslettera i odbierz darmowy jadłospis fleksitariański na 2000 kcal

Unikatowe kody promocyjne, darmowe diety i ebooki oraz najważniejsze informacje dotyczące diety roślinnej i sportowej w pigułce - to wszystko otrzymasz zapisując się na mój newsletter!

Zgoda(wymagane)