Menu

SERio?! Ten ser jest z łubinu?

31 marca 2024
SERio?! Ten ser jest z łubinu?
Hej Wielbiciele Paliwa z Roślin! Jesteście gotowi na kulinarne odkrycia?
W najnowszym odcinku mojego podcastu Paliwo z Roślin rozmawiam z Moniką Gaszyńską, założycielką marki SERio, która radykalnie zmienia podejście do sera wegańskiego! Tak, serio! Serio, to ser tworzony z m.in. z łubinu! Łubin jest nadal mało znaną rośliną uprawną w Polsce, a zdecydowanie warto się nim zachwycić!

serio ten ser jest z łubinu  

Roślinna alternatywna sera – ser z łubinu!

Dzięki naszemu odcinkowi przekonasz się, że produkcja serów wegańskich jest niesamowicie ekscytująca, smaczna i przyjazna dla środowiska. Monika opowiada o zaletach sera z łubinu, który nie tylko imituje smak tradycyjnego sera, ale także dostarcza zdrowych składników, białka, a w procesach obróbki cieplnej zachowuje się podobnie, jak ser tradycyjny.

Monika opowiada również o kwestiach związanych z prowadzeniem start-upu. To nie takie proste, jak może się wielu wydawać. To długa, wymagają droga, pełna wyrzeczeń, ale i ogromnej satysfakcji, którą podkreśla Monika, bohaterka 118 odcinka podcastu Paliwo z Roślin.
 

SERio?! Ten ser jest z łubinu?

Posłuchaj naszej rozmowy, a przekonasz się, dlaczego sery wegańskie z łubinu to nie tylko pyszna przekąska, ale także krok w kierunku zdrowszego i bardziej zrównoważonego stylu życia. Moim zdaniem, ser z łubinu stanie się hitem wegańskiej kuchni! W mojej już nim jest!
Odwiedź profil SERio:
Monika, tworzy SERio wraz ze swoim mężem, Michałem. Odwiedź ich stronę, kup wyjątkowe serki i zachwycaj się ich smakiem w domu! Moje ulubione to roślinny jak grecki i parmegio – są po prostu obłędne. Wyjątkowo zasmakowały mi również roślinna plastry, z których przygotowałam zapiekanki:

Poznaj SERio i zachwyć się roślinnym serem!

Mam nadzieję, że szybko przekonasz się, że ser z łubinu może być doskonałą alternatywą dla nabiału! To świetny moment, aby eksperymentować w kuchni i odkrywać nowe, ekologiczne smaki!

Tankuj Paliwo z Roślin

Moje serce bije szybciej za każdym razem, gdy widzę jak rynek roślinnych produktów się powiększa! Ważny jest dla mnie przede wszystkich odpowiedni skład takiego produktu i wpływ na środowisko. Jednak, biorąc po uwagę potrzeby większej liczby osób, wiem, że ogromnie liczy się smak. SERio ma w sobie to wszystko!!

serio ten ser jest z łubinu

Odcinki powstają w partnerstwie z marką suplementów diety Naturell, która jest sponsorem podcastu Paliwo z Roślin

Naturell logo

 
Montaż podcastu: Monika Adamska-Guzikowska
Użyte zdjęcia: archiwum prywatne Moniki | SERio
Udostępnij

Zobacz także

Newsletter

Zapisz się do newslettera i odbierz darmowy jadłospis fleksitariański na 2000 kcal

Unikatowe kody promocyjne, darmowe diety i ebooki oraz najważniejsze informacje dotyczące diety roślinnej i sportowej w pigułce - to wszystko otrzymasz zapisując się na mój newsletter!

Zgoda(wymagane)