Menu

Cheerleading to więcej niż taniec i pompony! Małgorzata Wrońska – Kobieta w Sporcie

23 kwietnia 2023
Cheerleading to więcej niż taniec i pompony! Małgorzata Wrońska - Kobieta w Sporcie

Kobieta w Sporcie (013) – Małgorzata Wrońska

Cheerleading to dyscyplina sportowa, wokół której zgromadziło się mnóstwo bezpodstawnych stereotypów. Znamy cheerleading z amerykańskich filmów o nastolatkach i meczach koszykówki. Wiemy, że cheerleaderki zakładają krótkie spódniczki i tańczą z pomponami, ale czym tak naprawdę jest cheerleading?

Do 13 odcinka podkastku Kobieta w Sporcie zaprosiłam najlepszą specjalistkę od cheerleadingu w Polsce!

Małgorzata Wrońska opowiada o sporcie, tańcu, choreografiach, widowisku, energii i wielu problemach, które dotyczą cheerleadingu. Uwielbiam siłę przekazu Gosi. Jej profesjonalizm, dążenie do celu i niesamowitą moc, którą zaraża wszystkich wokół. Ten odcinek trzeba odsłuchać minimum 2 razy!

Co znajdziesz w odcinku?

  • Historia cheerleadingu w Polsce i na Świecie – kto był pierwszy i gdzie, jak wygląda rozwój dyscypliny w Polsce?
  • Stereotypy krążące wokół cheerleadingu
  • Nieśmiałość, wrażliwość i wstyd – czy pokonując te bariery stajesz się lepszą zawodniczką cheerleadingu?
  • Okres przygotowawczy w cheerleadingu
  • Polski Związek Sportowy Cheerleadingu – czym się zajmuje i za co odpowiada?
  • Problemy cheerleaderek i cheerleaderów dotyczące seksizmu.
 

Cheer and dance – trenerka i sędzia cheerleadingu – Małgorzata Wrońska

 

Małgorzata Wrońska – profesjonalna miłośniczka cheerleadingu. Międzynarodowa instruktorka i sędzia, krążącą po 3 kontynentach (Europa, Azja, Australia), aby wynieść cheerleading na jeszcze wyższy poziom. Nieustannie szkoli również siebie, biorąc udział w kursach specjalistycznych- głównie u liderów światowego cheerleadingu. Zajmuje się cheerleadingiem turniejowym, a także profesjonalnym uświetnianiem widowisk sportowych. Jej choreografie można zobaczyć na Mistrzostwach Świata (USA) i Mistrzostwach Europy. Autorka wielu artykułów o cheerleadingu w szkole, a także o marketingowym potencjale drużyn cheerleaders podczas wydarzeń sportowych.

Poznaj cheerleading z profesjonalnej strony, zaobserwuj kanały, które prowadzi bohaterka dzisiejszego odcinka Kobieta w Sporcie:

 


_____________________________________

Zostań z Paliwo z Roślin i Kobieta w Sporcie 

Jeśli znasz kogoś, komu przyda się wiedza z zakresu roślinnych inspiracji kulinarnych i sportu, to podaj mu/jej linka do tego wpisu i mojego podcastu. Będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz tutaj komentarz dotyczący mojego podcastu. 

Jeśli masz jakieś sugestie dotyczące tematów, które chciałabyś abym poruszyła, to chętnie o nich przeczytam. Miłego odsłuchu!

Paliwo z roślin – podcast posłuchasz również tutaj:

Kobieta w Sporcie – podcast dostępny tutaj:

Spodobał Ci się podcastowy wpis? Cudownie! Będzie mi miło, jeśli go udostępnisz. Dziękuję! Mam jeszcze wiele pomysłów na wsparcie Twojej wiedzy dzięki treściom, które przekazuję w moim podkaście. Chcę dawać Ci lepszą jakość i dbać o Twój rozwój.

-> Wesprzyj proszę mój podcast i zostań moim patronem / patronką na patronite <-

patronite sylwia maksym

Droga Słuchaczko, rozwijaj ze mną podcast i decyduj o tematach i gościniach, które mają się w nim pojawić. Tworzę dla Ciebie, a więc zadowolenie moich słuchaczek jest moim priorytetem. Zapisz się na newsletter i napisz do mnie jeśli masz jakiekolwiek uwagi czy pomysły. Chętnie je zrealizuję – Zapisuję się na newsletter Kobieta w Sporcie

 

Udostępnij

Zobacz także

Newsletter

Zapisz się do newslettera i odbierz darmowy jadłospis fleksitariański na 2000 kcal

Unikatowe kody promocyjne, darmowe diety i ebooki oraz najważniejsze informacje dotyczące diety roślinnej i sportowej w pigułce - to wszystko otrzymasz zapisując się na mój newsletter!

Zgoda(wymagane)