Menu

Bike TransAlp 2022 – dzień 7 – Lavarone – Riva Del Garda – finał – Paliwo z Roślin

12 sierpnia 2022
Bike TransAlp 2022 - dzień 7 - Lavarone - Riva Del Garda - finał - Paliwo z Roślin

Relacja z siódmego dnia wyścigu Bike TransAlp 2022 – Lavarone – Riva Del Garda

Siódmy dzień wyścigu Bike TransAlp 2022 i emocje sięgają zenitu! Jemy nasze standardowe, przedstartowe śniadanie i mimo zapuchniętych oczu i lekkiego niewyspania, ruszamy na linię startu. Nasze emocje były skrajnie różne. Jak bardzo? Posłuchaj w #88 odcinku podcastu Paliwo z Roślin

sylwia i radek bike transalp 2022

Mówili, że nie dojedziemy na naszym Paliwie z Roślin. Heh, nasze paliwo jest wysokooktanowe i ogromnie wartościowe.

Radość była od rana. Jak się nie cieszyć będąc na wymarzonym wyścigu Bike TransAlp?! Ostatni etap, więc z górki. Przyjechałam tutaj dokonać niemożliwego i ukończyć wszystkie siedem dni. I by nie być gosłowną możesz o tym usłyszeć w poprzednich odcinkach podcastu Paliwo z Roślin, które nagrywaliśmy jeszcze przed wyruszeniem na Bike TransAlp!

Ukończyć całe siedem dni! Bez rezygnacji! Bez poddawania się! Ale bez mojego cudownego team partnera nie byłoby to możliwe! W pełnym skupieniu na sukcesie i realizacji naszych zadań, dzień po dniu. Tak wgląda ściganie na Bike TransAlp. Zanim poznałam Radka, nawet nie marzyłam być w takich miejscach i doświadczać tak skrajnych emocji, jakie zafundował mi Bike TransAlp 2022. Zatem, o 9:00 pożegnaliśmy piękne miasteczko Lavarone i ruszyliśmy w długą i jak się okazało piękną trasę do Riva Del Garda.

 

radek krzesa bike transalp paliwo z roślin
Profile trasy przyklejone na ramę – jedziemy! 7 dzień Bike TransAlp 2022

Jak zawsze zachowaliśmy nasze rytuały. Na starcie pojawiliśmy się dużo wcześniej niż w poprzednie dni Bike TransAlp. Po prostu nie mogliśmy czekać się startu, a nasze Paliwo z Roślin już chciało być wykorzystane! Sądziliśmy, że ostatni dzień ścigania w Alpach to będzie “piece of cake”, ale organizator Bike TransAlp chciał nam pokazać, że to nie wyścig dla popierdółek! Trasa była naprawdę ciężka, dlatego z samego wyścigu mamy niewiele zdjęć. Nie było czasu, naprawdę.

 

Paliwo z Roślin MTB Team i siódmy etap Bike TransAlp 2022 – Lavarone – Riva Del Garda

Mhm, było ciężko! Dzień siódmy Bike TransAlp na mapie wygląda bardzo przystępnie. Ścigamy się “tylko” przez 62 kilometry i trasa niby całkiem płaska… to tylko dwa tysiące metrów w górę! 🙂 heheeh, niezła zmiana, co?

Co zaplanował dla nas przed metą w Riva Del Garda organizator Bike TransAlp?

  • 79,14 km
  • 2.117 m up
  • poziom trudności trasy 4/5

To zdecydowanie nie była trasa pod względem trudności 4/5. To było 10/5! Dosłownie. Siódmy etap Bike TransAlp był zdecydowanie najtrudniejszy technicznie. Chociaż może poprzednie były równie trudne, ale przecież już przez nas pokonane, to “easy peasy” 🙂


Bike TransAlp 2022 siódmy dzień 09.07.2022
 

Riva Del Garda meta siódmego dnia Bike TransAlp 2022

Przygotowując się do nagrania #88 odcinka podcastu Paliwo z Roślin okazało się, że trasa siódmego dnia była obłędna! Oglądając video innych uczestników Bike TransAlp przekonałam się jak wiele nie widziałam. Niesamowite, nigdy wcześniej tego nie doświadczyłam. Skupienie na trasie było tak silne, że te piękne widoki jakoś mnie ominęły. Nic nie szkodzi. Mamy już nowe plany na Bike TransAlp. Jakie? Posłuchaj w #88 odcinku podcastu Paliwo z Roślin.

BiketransAlp 2022 meta sylwia i radek

Bike TransAlp 2022 – siódmy, ostatni dzień wyścigu
i meta w Riva Del Garda

Mało emocji? Posłuchaj naszego pierwszego po powrocie z Bike TransAlp #81 odcinka podcastu Paliwo z Roślin


Bike TransAlp 2022 oczami Radka


Paliwo z Roślin MTB Team – Sylwia i Radek – meta Bike TransAlp

Meta w Riva Del Garda i tutaj zaczyna się szaleństwo! Brawa, przytulasy z innymi zawodnikami i pracownikami Bike TransAlp. Zewsząd gratulacje i wszechogarniająca radość. To trzeba przeżyć, nie da się tego opisać co dzieje się w głowie i sercu, gdy już wiesz na 100% że przejechałeś siedem dni turbo trudnego wyścigu, jakim jest Bike TransAlp.


bike transalp 2022 meta riva del garda sylwia maksym paliwo z roślin
Bo w życiu trzeba być dość mocno niemożliwym! 🙂
posłuchaj o tym jak namówiono nas na nielegalną kąpiel w fontannie (#88 odcinek podcastu Paliwo z Roślin)

Tutaj podobno Radek zastanawiał się czy mam siłę podnieść swój rower. No oczywiście, że mam! Przez siedem dni ścigania przenosiłam góry na Bike TransAlp, to co roweru nie podniosę? 🙂 Szczególnie, że to nie rower. To wspaniały kompan, który bezpiecznie powiózł nas na metę. Przekroczenie tej pięknej bramy w Riva Del Garda było niesamowicie emocjonującym wydarzeniem! Nagrywając #88 odcinek podcastu Paliwo z Roślin miałam ciągle gęsią skórę na całym ciele!

Bike TransAlp 2022 meta
Meta Bike TransAlp 2022 – Riva Del Garda 09.08.2022


Bike TransAlp 2022 – niemożliwe nie istnieje – siódmy dzień wyścigu w Alpach

Opowiadamy w podcaście, że nie było czasu na zdjęcia w trakcie siódmego dnia, ale po jego zakończeniu też nie mieliśmy na nie czasu. Euforia spowodowana ukończeniem Bike TransAlp była tak duża, że nie mogliśmy znaleźć dla siebie miejsca. Obeszliśmy miasto, byliśmy na pizzy i lodach. Długo wspominaliśmy z Pawłem każdy urywek trasy. Dziewczyny – Marta i Kasia – przygotowały dla nas niespodziankę (kolejną!) i świętowaliśmy szampanem nasz wspólny sukces! Oczywiście, że wspólny! Bez wsparcia dziewczyn ukończenie Bike TranAlp byłoby o wiele trudniejsze! Bez żartów i luzu Pawła wielokrotnie byłoby bardziej pod górę! I wreszcie dzięki Radkowi – to wszystko by się nie wydarzyło! Mam wspaniałych ludzi wokół, jestem Wam ogromnie wdzięczna!

 

 

lody riva del garda bike transalp

To były wyjątkowe dobre i niesamowicie zasłużone włoskie lody! Radek zerka czy dam mu liza 😀

 

Przecież my nawet nie wyglądamy na zmęczonych. Bardziej na dumnych i zadowolonych 🙂 Tak się kończy Bike TransAlp. Z radością, dumą, ale i smutkiem, że trzeba wracać… ale my tu jeszcze wrócimy i zrobimy kolejne “niemożliwe”!

ekipa bike transalp

Ludzie tworzą klimat! Mamy szczęście! Nasz wyścigowy kumpel Paweł i wspaniałe, niezastąpione Kasia i Marta! Jasne, że byliśmy na pizzy! 🙂

 

Spodobał Ci się podcastowy wpis? Cudownie! Będzie mi miło, jeśli go udostępnisz. Dziękuję! Mam jeszcze wiele pomysłów na wsparcie Twojej wiedzy dzięki treściom, które przekazuję w moim podkaście. Chcę dawać Ci lepszą jakość i dbać o Twój rozwój.

-> Wesprzyj proszę mój podcast i zostań moim patronem / patronką na patronite <-

patronite sylwia maksym

Udostępnij

Zobacz także

Newsletter

Zapisz się do newslettera i odbierz darmowy jadłospis fleksitariański na 2000 kcal

Unikatowe kody promocyjne, darmowe diety i ebooki oraz najważniejsze informacje dotyczące diety roślinnej i sportowej w pigułce - to wszystko otrzymasz zapisując się na mój newsletter!

Zgoda(wymagane)