Menu

E213. Tabele dodatków i składników chemicznych – Statham Bill – recenzja

6 września 2017
E213. Tabele dodatków i składników chemicznych - Statham Bill - recenzja
Kolejna recenzja w cyklu biblioteka Body Idea. Tym razem obiektem naszych poleceń jest poradnik. Często Pacjenci pytają o poprawność czytania składów produktów, które są dostępne w sklepach. Z założenia, gdy słyszymy o dodatkach “E” odrzucamy od razu taką rzecz. Czy na pewno potrzebnie? Otóż nie!

E213. Tabele dodatków i składników chemicznych – Statham Bill

Autor Statham Bill w krótkim poradniku przedstawia w zrozumiały sposób – za pomocą tabel – najważniejsze dodatki, z którymi możemy spotkać się na co dzień. Wymienione w kolejności alfabetycznej, a następnie z przydzielonym kolorem (zielonym, żółtym, czerwonym) i oznaczone znanymi wszystkim emotikonami są świetną pomocą dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć co kupują. Ikony w postaci buźki opisują stopień szkodliwości poszczególnych dodatków i składników od bezpiecznych i/lub pożytecznych po niebezpieczne.
  • 2 uśmiechnięte buźki = bezpieczny i/lub pożyteczny
  • 1 uśmiechnięta buźka = bezpieczny dla większości
  • 1 zniesmaczona buźka = zalecana ostrożność
  • 1 smutna buźka = lepiej unikać
  • 2 smutne buźki = niebezpieczny
 

Podkręczna skarbnica wiedzy

E213. Tabele dodatków i składników chemicznych to kieszonkowy poradnik, który można nosić ze sobą nawet na zakupy – często tak robię, gdyż nie wszystkimi oznaczeniami chcę zapychać swoją głowę. Zresztą często przeglądany dzięki użyciu kolorów i emotikon pozwala na szybsze zapamiętane dodatków, z którymi mamy najczęściej do czynienia. Moim zdaniem jest on niezbędnikiem dla wszystkich świadomych konsumentów. Cena nie jest wygórowana, w zależności od księgarni jest już dostępny za ok 20 zł Bardzo polecam  
Udostępnij

Zobacz także

Newsletter

Zapisz się do newslettera i odbierz darmowy jadłospis fleksitariański na 2000 kcal

Unikatowe kody promocyjne, darmowe diety i ebooki oraz najważniejsze informacje dotyczące diety roślinnej i sportowej w pigułce - to wszystko otrzymasz zapisując się na mój newsletter!

Zgoda(wymagane)