Menu

Aga Patoka – chcesz być lepszą kolarką? Zrzuć ciśnienie! – kobieta w sporcie

15 stycznia 2023
Aga Patoka - chcesz być lepszą kolarką? Zrzuć ciśnienie! - kobieta w sporcie

Gościni Podcastu Kobieta w Sporcie (006) – Aga Patoka

Gościnią szóstego odcinka mojego podcastu Kobieta w Sporcie jest Aga Patoka, szefowa Szkółki Rowerowej dla Dzieci MTB Aga Patoka Kids. Należymy do wspólnego świata kolarskiego, zatem łączy nas ta sama pasja. Nagrałyśmy dla Was inspirujący odcinek, również o kolarstwie i rowerach. Aga Patoka nie tylko szkoli dzieci, ale również i pomaga dorosłym pojąć trudy kolarskiej techniki.

 

Aga Patoka – Chcesz być lepszą kolarką? Zrzuć ciśnienie!

By zostać lepszą kolarką nie tylko umiejętności techniczne są ważne. Praca głowy – tak często podkreślana przez bohaterki podcastu Kobieta w Sporcie, zarządzanie emocjami i stresem, to również kluczowe aspekty.

Aga, jak sama opowiada, doskonale potrafi dopasować język do potrzeb swoich podopiecznych. Kolarstwo to super sport, trudna sztuka techniczna, ale i sposób na integrację. Jako szefowa Szkółki Rowerowej dla Dzieci MTB KIDS Aga Patoka zachęca je do treningu poprzez zabawę i gwarantowaną frajdę. Często radość przekształca się w pasję, a z nią idzie prawdziwy rozwój.

Gdy na zajęcia kolarskie przychodzą do Agi osoby dorosłe, to zanim pojawi się element frajdy i satysfakcji, nieodzowną jest praca z głową i szukanie “bezpiecznego gruntu”, który jest odczuwalny w momencie gdy – jak mówi Aga – zrzucisz ciśnienie!

Chcesz wiedzieć jak to zrobić? Posłuchaj szóstego odcinka mojego podcastu Kobieta w Sporcie z gościnią – Aga Patoka.

 

kobieta w sporcie aga patoka
Zdjęcie: archiwum własne gościni
 

Aga Patoka – szefowa Szkółki Rowerowej dla Dzieci MTB KIDS AGA PATOKA, instruktorka kolarstwa, zawodniczka MTB XC

Wraz z moją gościnią Agnieszką rozmawiamy o emocjach, treningach, umiejętności radzenia sobie ze stresem, zrzucaniu ciśnienia, wyścigach, Elicie Kobiet Kolarstwa Górskiego w Polsce, a także o kolarskich marzeniach, do których realizacji Aga dąży krok po kroku.

Posłuchaj inspirujących opowieści o kolarstwie, pracy z dzieci i dorosłymi, szlifowaniu umiejętności technicznych, prowadzeniu Szkółki Kolarskiej i agitowaniu kobiet do jazdy do rowerze.

Tutaj znajdziesz działania Agnieszki: 

_____________________________________

Zostań z Paliwo z Roślin i Kobieta w Sporcie 

Jeśli znasz kogoś, komu przyda się wiedza z zakresu roślinnych inspiracji kulinarnych i sportu, to podaj mu/jej linka do tego wpisu i mojego podcastu. Będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz tutaj komentarz dotyczący mojego podcastu. 

Jeśli masz jakieś sugestie dotyczące tematów, które chciałabyś abym poruszyła, to chętnie o nich przeczytam. Miłego odsłuchu!

Paliwo z roślin – podcast posłuchasz również tutaj:

Kobieta w Sporcie – podcast dostępny tutaj:

Spodobał Ci się podcastowy wpis? Cudownie! Będzie mi miło, jeśli go udostępnisz. Dziękuję! Mam jeszcze wiele pomysłów na wsparcie Twojej wiedzy dzięki treściom, które przekazuję w moim podkaście. Chcę dawać Ci lepszą jakość i dbać o Twój rozwój.

-> Wesprzyj proszę mój podcast i zostań moim patronem / patronką na patronite <-

patronite sylwia maksym

 

Droga Słuchaczko, rozwijaj ze mną podcast i decyduj o tematach i gościniach, które mają się w nim pojawić. Tworzę dla Ciebie, a więc zadowolenie moich słuchaczek jest moim priorytetem. Zapisz się na newsletter i napisz do mnie jeśli masz jakiekolwiek uwagi czy pomysły. Chętnie je zrealizuję – Zapisuję się na newsletter Kobieta w Sporcie

Zostań najlepszą kolarką dzięki diecie!

Sprawdź diety, które dla Ciebie przygotowałam. Poprawią Twoją regenerację i dodadzą oktanów do wyścigów!

Udostępnij

Zobacz także

Newsletter

Zapisz się do newslettera i odbierz darmowy jadłospis fleksitariański na 2000 kcal

Unikatowe kody promocyjne, darmowe diety i ebooki oraz najważniejsze informacje dotyczące diety roślinnej i sportowej w pigułce - to wszystko otrzymasz zapisując się na mój newsletter!

Zgoda(wymagane)