Menu

Jak jeść roślinnie i realizować założenia diety planetarnej? Dieta roślinna Paliwo z Roślin

5 lutego 2023
Jak jeść roślinnie i realizować założenia diety planetarnej? Dieta roślinna Paliwo z Roślin

Czym jest dieta roślinna? – Paliwo z Roślin odcinek #98

Jestem przekonana, że doskonale wiesz jak skutecznie tankować paliwo z roślin. Wyzwanie roślinne pt: Misja oszczędzanie, tutaj przeczytasz więcej pozwoliło Ci na zrozumienie tego jak mądrze wydawać pieniądze i nie oszczędzać na własnym zdrowiu.

W 98 odcinku mojego podcastu Paliwo z Roślin przedstawiam Ci korzyści płynące z diety planetarnej i tłumaczę jak w prosty sposób realizować jej założenia.


Roślinna przyszłość jest teraz!

Tak, powtarzam to zdanie wielokrotnie. Za każdym razem gdy uczę jak jeść roślinnie i dbać o zdrowie, mówię o założeniach diety roślinnej, którą możesz znać pod synonimami planetarna i fleiksitariańska.

Brakuje Ci inspiracji na roślinne dania? Sprawdź diety dostępne w moim sklepie:

Dieta fleksitariańska całoroczna

Dieta wegańska całoroczna

Dieta wegetariańska całoroczna


Dieta planetarna i rynek roślinnych zamienników mięsa

Założenia diety planetarnej to ograniczenie mięsa i produktów odzwierzęcych. Nie zabraniam Ci jeść mięsa, Nie zmuszam do prowadzenia diety wegańskiej. Edukuję o tym jak jeść i realizować założenia diety planetarnej.

Mówiąc o roślinach, zawsze podkreślam, że podstawą Twojej diety powinny być produkty nieprzetworzone i niskoprzetworzone. Roślinne zamienniki mięsa należą do grupy produktów wysoko przetworzonych, jednak ich sporadyczne wykorzystywanie w diecie pozwoli Ci na większą elastyczność. Obecnie roślinne zamienniki mięsa i produktów odzwierzęcych mają naprawdę dobry skład. Nie są przepełnione tłuszczem nasyconym i solą. Są fortyfikowane witaminami i minerałami i stanowią dobre wsparcie na początku rozszerzania diety roślinnej i eliminowania z diety mięsa i produktów odzwierzęcych.

Posłuchaj poprzednich nagrań z twórcami i sprzedawcami roślinnych alternatyw mięsa, o których wspominam w 98 odcinku:

 
Serdecznie zapraszamy do wysłuchania naszej rozmowy:
Paliwo z roślin – #98 Jak jeść roślinnie i realizować założenia diety planetarnej?

_____________________________________

Zostań z Paliwo z Roślin i Kobieta w Sporcie 

Jeśli znasz kogoś, komu przyda się wiedza z zakresu roślinnych inspiracji kulinarnych i sportu, to podaj mu/jej linka do tego wpisu i mojego podcastu. Będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz tutaj komentarz dotyczący mojego podcastu. 

Jeśli masz jakieś sugestie dotyczące tematów, które chciałabyś abym poruszyła, to chętnie o nich przeczytam. Miłego odsłuchu!

Paliwo z roślin – podcast posłuchasz również tutaj:

Kobieta w Sporcie – podcast dostępny tutaj:

Spodobał Ci się podcastowy wpis? Cudownie! Będzie mi miło, jeśli go udostępnisz. Dziękuję! Mam jeszcze wiele pomysłów na wsparcie Twojej wiedzy dzięki treściom, które przekazuję w moim podkaście. Chcę dawać Ci lepszą jakość i dbać o Twój rozwój.

-> Wesprzyj proszę mój podcast i zostań moim patronem / patronką na patronite <-

patronite sylwia maksym

Udostępnij

Zobacz także

Newsletter

Zapisz się do newslettera i odbierz darmowy jadłospis fleksitariański na 2000 kcal

Unikatowe kody promocyjne, darmowe diety i ebooki oraz najważniejsze informacje dotyczące diety roślinnej i sportowej w pigułce - to wszystko otrzymasz zapisując się na mój newsletter!

Zgoda(wymagane)