Menu

Każdy ultras walczy sam ze sobą! – Baba z Korbą – Kobieta w Sporcie

12 marca 2023
Każdy ultras walczy sam ze sobą! - Baba z Korbą - Kobieta w Sporcie

Kobieta w Sporcie (010) – Aga Wojtala

Walka z czasem, wiatrem, deszczem, zimnem, potem, łzami, głodem i wycieńczeniem. Pomoc, troska, ból, bezradność. Piękne krajobrazy, przyroda, zwierzęta, odcięcie od rzeczywistości. Skrajne emocje, radość, duma, podziw. Czy to właśnie jest ultra?

Zapraszam na niesamowity odcinek podkastu Kobieta w Sporcie, z niezwykłą bohaterką. Kolarką – choć sama o sobie mówi rowerzystka. Babą z Korbą – bo pod takim nickiem tworzy w internecie. Agą Wojtala – bo tak znają ją przyjaciele, nie tylko z ultra. Proszę Państwa, przed Wami Agnieszka Wojtala w opowieści o wyścigach ultra i walce z głową.

 
 

Baba z Korbą – Aga Wojtala

Agnieszka Wojtala – z zawodu i pierwszej pasji nauczycielka, z drugiej pasji – rowerzystka. Uczestniczka ultramaratonów gravelowych i szosowych. Jeździ, trenuje, prowadzi własną grupę rowerową – „Niedzielna Grupa Gravelowa”. Ambasadorka marki Liv Polska. Aga jest zaangażowana we wszelkie rowerowe aktywności. Opowieści o wyścigach, treningach i innych swoich przygodach i działaniach publikuje na blogu Baba z Korbą.

Poznałyśmy się trzy lata temu na babskim wyjeździe enduro. Obie byłyśmy wtedy wysoko uzdolnione i zaliczyłyśmy po kilka wizualnie spektakularnych gleb. By nie psuć grupie zabawy poszłyśmy na pierogi i zaczęłyśmy rozmawiać o kolarskich marzeniach!

Dziś spotykamy się po kilku latach i obie mamy na koncie spełnione marzenia, które wtedy wydawały się tak odległe. Obie przepadłyśmy w kolarstwo. Aga w ultra, ja w maratony i XC. Kolarstwo to wielka pasja i nieustająca walka. Posłuchaj 10 odcinka podkastu Kobieta w Sporcie by przekonać się o tym na własne uszy.

 

“Na ultra ludzi się nie porzuca” – Aga Wojtala – Baba z Korbą

Przed publikacją odcinka poprosiłam Agnieszkę o listę jej startów i miejsca, które na zajęła na wyścigach. Huh, ma “Baba Korbę“! Skromność, urok, wdzięk, czar, ale niesamowita dyscyplina i motywacja w dążeniu do celu.

Pytana o osiągnięcia mówi: “nie ma się czym chwalić”. Gdy opowiada o swoich wyzwaniach zawsze podkreśla rolę głowy, determinacji i przede wszystkim chęci realizowania marzeń. To właśnie robi. Realizuje cele i marzenia. Krok po kroku, z kobiecym “babskim” 🙂 wdziękiem i niesamowitą siłą.

Lista wyścigów, które ukończyła Aga zajmując imponujące miejsca:

  • Sudovia Gravel 2021 – 1 m.
  • Wisła 1200 2021 – 1 m.
  • Great Lakes Gravel 2021 – 2 m.
  • Sudovia Gravel 2022 – 1 m.
  • Tour de Silesia (500km) 2022 – 1 m.
  • Ultra Time Trial 24h 2022 – 1 m.
  • Wataha Ultra Race “Droga do piekła” 2022 – 1 m.
  • Wataha Ultra Race Zima 2023 – 2 m.

Baba z Korbą – pod tym nickiem znajdziecie publikacje Agnieszki. Wpadajcie na jej profil i dodajcie otuchy przed kolejnymi wyzwaniami.


 

_____________________________________

Zostań z Paliwo z Roślin i Kobieta w Sporcie 

Jeśli znasz kogoś, komu przyda się wiedza z zakresu roślinnych inspiracji kulinarnych i sportu, to podaj mu/jej linka do tego wpisu i mojego podcastu. Będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz tutaj komentarz dotyczący mojego podcastu. 

Jeśli masz jakieś sugestie dotyczące tematów, które chciałabyś abym poruszyła, to chętnie o nich przeczytam. Miłego odsłuchu!

Paliwo z roślin – podcast posłuchasz również tutaj:

Kobieta w Sporcie – podcast dostępny tutaj:

Spodobał Ci się podcastowy wpis? Cudownie! Będzie mi miło, jeśli go udostępnisz. Dziękuję! Mam jeszcze wiele pomysłów na wsparcie Twojej wiedzy dzięki treściom, które przekazuję w moim podkaście. Chcę dawać Ci lepszą jakość i dbać o Twój rozwój.

-> Wesprzyj proszę mój podcast i zostań moim patronem / patronką na patronite <-

patronite sylwia maksym

 

Droga Słuchaczko, rozwijaj ze mną podcast i decyduj o tematach i gościniach, które mają się w nim pojawić. Tworzę dla Ciebie, a więc zadowolenie moich słuchaczek jest moim priorytetem. Zapisz się na newsletter i napisz do mnie jeśli masz jakiekolwiek uwagi czy pomysły. Chętnie je zrealizuję – Zapisuję się na newsletter Kobieta w Sporcie

 

Szykujesz się do ultra? Sprawdź diety, jakie dla Ciebie przygotowałam!

Kolarstwo górskie – dieta na sezon startowy

 

Udostępnij

Zobacz także

Newsletter

Zapisz się do newslettera i odbierz darmowy jadłospis fleksitariański na 2000 kcal

Unikatowe kody promocyjne, darmowe diety i ebooki oraz najważniejsze informacje dotyczące diety roślinnej i sportowej w pigułce - to wszystko otrzymasz zapisując się na mój newsletter!

Zgoda(wymagane)