Menu

Kobiet w łucznictwie sportowym jest coraz więcej – Zuzanna Ławicka – Kobieta w Sporcie

26 marca 2023
Kobiet w łucznictwie sportowym jest coraz więcej - Zuzanna Ławicka - Kobieta w Sporcie

Kobieta w Sporcie (011) – Zuzanna Ławicka

Pamiętam jak stresowałam się przed naszą pierwszą rozmową. Przygotowywałam się do niej bardzo długo. Nigdy wcześniej nie pracowałam z łuczniczką, zatem przed konsultacją dowiedziałam się dosłownie wszystkiego co było dostępne o dyscyplinie, którą zajmuje się zawodowo moja dzisiejsza bohaterka.

W 11 odcinku podkastu Kobieta w Sporcie rozmawiam z Zuzanną Ławicką, łuczniczką, dzięki której możemy poznać jej wyjątkową dyscyplinę. Opowieści o łucznictwie z ust sportowczyni smakują o wiele lepiej i pozwalają na pogłębienie zainteresowania tym niszowym, jak dotąd, sportem. Zapraszamy do rozmowy, z której dowiecie się między innymi:

  • Czy łucznictwo sportowe jest trudną dyscypliną?
  • Jak wyglądają treningi przygotowania motorycznego w łucznictwie?
  • Gdzie można trenować łucznictwo?
  • Ile jest kobiet w łucznictwie?

Serdecznie zapraszam do wysłuchania naszej rozmowy w 11 odcinku podkastu Kobieta w Sporcie.

 

Łucznictwo sportowe – Zuzanna Ławicka

Zanim odsłuchasz naszej rozmowy dowiedz się kim jest Zuzanna Ławicka, zawodniczka łucznictwa sportowego.

“W 2019 roku zaczęłam swoją przygodę jako łuczniczka w klubie OŚ AZS SURMA Poznań. Jestem wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski Juniorów oraz brązową medalistką Halowych Mistrzostw Polski w łucznictwie.

Jestem również w Juniorskiej Kadrze Narodowej Łucznictwa, dzięki której jestem w stanie walczyć o kwalifikacje na zawody międzynarodowe. Łucznictwo to moja największa pasja oraz sposób na życie. Daje mi ono mnóstwo radości oraz kształtuje mnie jako sportowca, jak i człowieka.

Oprócz samego łuku interesuję się ogólnie sportem, treningiem siłowym, mobilnościowym, fizjoterapią, psychologią sportu, rozwojem osobistym, ekologią, dietetyką oraz historią sztuki.

Uwielbiam gotować i testować nowe wege dania w wolnej chwili. W wolnym czasie lubię odpoczywać czytając książki, szczególnie biografie. Jestem również miłośniczką seriali i Marvela. Jestem również wielką fanką czekolady, którą uwielbiam dodać do przeróżnych dań. Prywatnie jestem starszą siostrą oraz przyjaciółką.”

Zaobserwuj instagram Zuzi, aby móc jej kibicować w jej sportowej karierze w łucznictwie – Instagram Zuzu Archer

Zuzanna Ławicka łucznictwo sportowe Kobieta w Sporcie
Zuzanna Ławicka – archiwum gościni podkastu Kobieta w Sporcie
 
 


_____________________________________

Zostań z Paliwo z Roślin i Kobieta w Sporcie 

Jeśli znasz kogoś, komu przyda się wiedza z zakresu roślinnych inspiracji kulinarnych i sportu, to podaj mu/jej linka do tego wpisu i mojego podcastu. Będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz tutaj komentarz dotyczący mojego podcastu. 

Jeśli masz jakieś sugestie dotyczące tematów, które chciałabyś abym poruszyła, to chętnie o nich przeczytam. Miłego odsłuchu!

Paliwo z roślin – podcast posłuchasz również tutaj:

Kobieta w Sporcie – podcast dostępny tutaj:

Spodobał Ci się podcastowy wpis? Cudownie! Będzie mi miło, jeśli go udostępnisz. Dziękuję! Mam jeszcze wiele pomysłów na wsparcie Twojej wiedzy dzięki treściom, które przekazuję w moim podkaście. Chcę dawać Ci lepszą jakość i dbać o Twój rozwój.

-> Wesprzyj proszę mój podcast i zostań moim patronem / patronką na patronite <-

patronite sylwia maksym

 

Droga Słuchaczko, rozwijaj ze mną podcast i decyduj o tematach i gościniach, które mają się w nim pojawić. Tworzę dla Ciebie, a więc zadowolenie moich słuchaczek jest moim priorytetem. Zapisz się na newsletter i napisz do mnie jeśli masz jakiekolwiek uwagi czy pomysły. Chętnie je zrealizuję – Zapisuję się na newsletter Kobieta w Sporcie

Udostępnij

Zobacz także

Newsletter

Zapisz się do newslettera i odbierz darmowy jadłospis fleksitariański na 2000 kcal

Unikatowe kody promocyjne, darmowe diety i ebooki oraz najważniejsze informacje dotyczące diety roślinnej i sportowej w pigułce - to wszystko otrzymasz zapisując się na mój newsletter!

Zgoda(wymagane)