Menu

W kolarskiej fotografii najbardziej cieszy mnie błoto! – Ola Sulikowska – kobieta w sporcie

26 lutego 2023
W kolarskiej fotografii najbardziej cieszy mnie błoto! - Ola Sulikowska - kobieta w sporcie

Kobieta w Sporcie (009) – Ola Sulikowska

W dzisiejszym 009 odcinku mam przyjemność rozmawiać o kolarstwie, ale z nieco innej perspektywy. Kobieta w Sporcie to nie tylko sportowczynie, które całe swoje życie poświęcają dyscyplinie, którą uprawiają. To również niesamowite kobiety, które pracują blisko sportowców, a bez nich poznawanie danej dyscypliny byłoby bardzo utrudnione.

 

“Fotografią w kolarstwie zajmuję się przypadkowo” – Ola Sulikowska

A ja nie wierzę w przypadki 🙂 Uważam, że dzięki Oli, jej pasji i niezwykłemu talentowi, kolarstwo żyje długo w naszej pamięci, nawet po zakończeniu danych zawodów. Od wielu lat napawam się zdjęciami autorstwa Oli, która jest gościnią dzisiejszego odcinka podkastu Kobieta w Sporcie.

Ola Sulikowska Kobieta w sporcie
Autorka: Ola Sulikowska / na zdjęciu: Mathieu van der Poel
 

Ola Sulikowska – fotografka kolarstwa górskiego i jego wielka pasjonatka

Ola Sulikowska, fotografka, pasjonatka kolarstwa, studentka turystyki i niesamowicie uzdolniona artystka. Jej zdjęcia są dynamiczne, wzruszają, cieszą, budzą podziw i uznanie. Wielokrotnie oglądając kolarskie zdjęcia Oli mam niesamowite dreszcze na całym ciele!

Ola sama o sobie pisze tak: “Biegam z aparatem za dwoma kółkami 🙂 Uwielbiam pełne emocji twarze, błoto i szampany- oczywiście”

Zapraszam do odsłuchania naszej emocjonującej rozmowy, w której Ola zdradza smaczki pracy na zapleczach największych imprez kolarskich na świecie. Mówi o zasadach fotografii w kolarstwie, o “przypadkach”, kolarskich marzeniach i przede wszystkim swoim niesamowitym talencie, który nieustannie rozwija, również dzięki podróżom.


Ola Sulikowska Kobieta w sporcie
Autorka: Ola Sulikowska / na zdjęciu Jolanda Neff i jej mała wielbicielka

 

To jest z moich ulubionych zdjęć autorstwa Oli. Przedstawia Jolandę Neff, jedną z najlepszych kolarek MTB na świecie wraz z jej zawstydzoną fanką. Historię tego zdjęcia Ola opowiada w naszym odcinku w podkaście Kobieta w Sporcie. Ola sama potwierdza, że najbardziej cieszy ją deszczowa pogoda i błoto na trasie, która pozwala na wykonanie niesamowitych zdjęć.

Jestem przekonana, że dołączycie do grona fanek i fanów zdjęć Oli po tym jak zobaczycie jej niesamowite prace (na moim blogu dzięki jej uprzejmości pokazuję moje ulubione zdjęcia jej autorstwa).

Słuchając naszej rozmowy koniecznie zobacz zdjęcia autorstwa Oli, znajdziesz je tutaj: 

Ola Sulikowska – najlepsza w Polsce fotografka kolarstwa górskiego

Dzięki uprzejmości Oli otrzymałam kilka moich ulubionych kolarskich zdjęć, których jest autorką. Nie sposób znaleźć jedno najlepsze, wszystkie jej zdjęcia są niesamowite. Zdecydowanie przyznaję Oli rację – te błotniste rzeczywiście mają w sobie “to coś”, choć zawodniczki i zawodnicy pewnie nie potwierdzają tego uwielbienia do ścigania się w błocie 🙂

Ola Sulikowska Kobieta w sporcie
Autorka: Ola Sulikowska / na zdjęciu Natalia Grzegorzewska

Ola Sulikowska Kobieta w sporcie
Autorka: Ola Sulikowska / na zdjęciu: Michał Topór

 

_____________________________________

Zostań z Paliwo z Roślin i Kobieta w Sporcie 

Jeśli znasz kogoś, komu przyda się wiedza z zakresu roślinnych inspiracji kulinarnych i sportu, to podaj mu/jej linka do tego wpisu i mojego podcastu. Będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz tutaj komentarz dotyczący mojego podcastu. 

Jeśli masz jakieś sugestie dotyczące tematów, które chciałabyś abym poruszyła, to chętnie o nich przeczytam. Miłego odsłuchu!

Paliwo z roślin – podcast posłuchasz również tutaj:

Kobieta w Sporcie – podcast dostępny tutaj:

Spodobał Ci się podcastowy wpis? Cudownie! Będzie mi miło, jeśli go udostępnisz. Dziękuję! Mam jeszcze wiele pomysłów na wsparcie Twojej wiedzy dzięki treściom, które przekazuję w moim podkaście. Chcę dawać Ci lepszą jakość i dbać o Twój rozwój.

-> Wesprzyj proszę mój podcast i zostań moim patronem / patronką na patronite <-

patronite sylwia maksym

 

Droga Słuchaczko, rozwijaj ze mną podcast i decyduj o tematach i gościniach, które mają się w nim pojawić. Tworzę dla Ciebie, a więc zadowolenie moich słuchaczek jest moim priorytetem. Zapisz się na newsletter i napisz do mnie jeśli masz jakiekolwiek uwagi czy pomysły. Chętnie je zrealizuję – Zapisuję się na newsletter Kobieta w Sporcie

 

 

Sprawdź jak być lepszy kolarzem dzięki dopasowanej diecie

Kolarstwo górskie – dieta na sezon startowy

Udostępnij

Zobacz także

Newsletter

Zapisz się do newslettera i odbierz darmowy jadłospis fleksitariański na 2000 kcal

Unikatowe kody promocyjne, darmowe diety i ebooki oraz najważniejsze informacje dotyczące diety roślinnej i sportowej w pigułce - to wszystko otrzymasz zapisując się na mój newsletter!

Zgoda(wymagane)