Menu

Veganuary – tankuj paliwo z roślin – roślinne wyzwanie

29 grudnia 2023
Veganuary - tankuj paliwo z roślin - roślinne wyzwanie

Hej! Jak co roku, już od kilku lat, w styczniu serdecznie polecam i zachęcam do wzięcia udziału w VEGANUARY

Veganuary, to globalna inicjatywa, która zachęca ludzi do wypróbowania roślinnego stylu życia przez cały styczeń. Słowo Veganuary jest połączeniem słów “vegan” (wegański) i “January” (styczeń).

 

Jaki jest cel Veganuary?

Cel Veganuary, to zwiększenie świadomości na temat korzyści płynących z diety opartej na roślinach. Osoby biorące udział w Veganuary zobowiązują się do przestrzegania diety wegańskiej (lub wegetariańskiej lub ograniczenia mięsa i produktów odzwierzęcych) przez cały styczeń.

Veganuary, to fajna akcja wspierająca jedzenie roślin. Wyzwanie ma na celu poszerzenie wiedzy na temat produktów nieprzetworzonych i ich pozytywnego wpływu na zdrowie. Zatem, planując wdrożenie nowych nawyków na nowy rok, zainteresuj się akcją VEGANUARY i zrób dużo dobrego dla swojego zdrowia i kondycji planety.

 

Na czym polega Veganuary?

Co oznacza przestrzeganie diety wegańskiej? Dieta wegańska, to odrzucenie wszystkich produktów pochodzenia zwierzęcego, takich jak mięso, nabiał, jaja i miód. Kampania, do której zachęcają dietetycy, dostarcza zasobów, przepisów i wsparcia, aby pomóc Ci w przejściu na wegański styl życia i odkryciu różnorodności i smaku potraw opartych na roślinach. Veganuary zdobył popularność na przestrzeni lat, a ludzie z całego świata dołączają do tej inicjatywy, aby poznawać bardziej zrównoważony sposób odżywiania. 

dieta na roztrenowanie sylwia maksym paliwo z roślin dietetyka sportowa

 


Tankuj Paliwo z Roślin

Od ponad 8 lat prowadzę dietę roślinną. Przez trzy lata była to ścisła dieta wegańska, obecnie z racji na częstotliwość wyjazdów ze sportowcami jest to dieta wegetariańska. Moi podopieczni, zarówno sportowcy zawodowi, amatorzy, jak i osoby aktywne hobbistycznie, prowadzą również różne rodzaje diet roślinnych. To właśnie dla nich i dla Ciebie przygotowałam genialne diety, które znajdziesz na mojej stronie. Dzięki tym dietom zaoszczędzisz czas, pieniądze i poprawę zdrowia. Zyskasz nowe umiejętności, wiedzę, świetne pomysły kulinarne i przede wszystkim – zapewnisz organizmowi wsparcie w postaci odpowiednio zbilansowanych posiłków. Sprawdź co mam dla Ciebie.

 


Korzyści płynące z akcji Veganuary

To nie tylko okazja dla Ciebie do doświadczenia korzyści płynących z diety wegańskiej, ale także szansa na przyczynienie się do zmniejszenia wykorzystywania zwierząt i wpływu na środowisko związanego z konwencjonalną produkcją żywności. Dieta wegańska i wszelkie akcje związane z zachęcaniem do jej stosowania, niosą za sobą wiele dobra. Są to realne korzyści dla środowiska, dobrostanu zwierząt i zdrowia osobistego.

dieta na roztrenowanie sylwia maksym paliwo z roślin dietetyka sportowa

 


Dołączysz do Veganuary?

Bardzo mnie cieszy, gdy pojawiają się kolejne osoby otwarte na dietę roślinną. To wpisuje się w mój system pracy i wartości od dawna! Wspieram ideę ograniczenia ilości spożywanego mięsa. Edukuję Cię, by udowodnić, że jedzenie warzyw, owoców, strączków i bazowanie na nieprzetworzonych produktach, przynosi same pozytywne korzyści zdrowotne. Dlatego też mam dla Ciebie mnóstwo niespodzianek. To nie tylko moja wizja! Opieram się na wynikach badań naukowych, potwierdzających zasadność ograniczenia ilości spożywanego mięsa. 

 


Jadłospis roślinny dla osoby aktywnej 

We współpracy z marką suplementów Naturell, przygotowałam dla Ciebie jadłospis roślinny. Jadłospis jest przygotowany na 2300-2400 kcal i jest w pełni roślinny. Jeśli nie chcesz przechodzić na dietę wegańską, znajdziesz również opcje zamienników wegetariańskich.

To nie wyrzeczenia budują nasze nawyki, a edukacja i wspieranie świadomości. Działaj ze smakiem i dobrem dla natury.

 

jadłospis roślinny dla aktywnych sylwia maksym naturell

 


Jadłospisy roślinne, które powstały w cyklu VEGANUARY od 2019 roku:

 


Tankuj Paliwo z Roślin podczas Veganuary

Ogranicz mięso i małymi krokami idź w stronę strączków, warzyw, owoców i dobrych tłuszczów. Warto tankować PALIWO Z ROŚLIN. Pamiętaj, nauka jest zawsze kluczem do rozwoju. Dlatego mam dla Ciebie kilka pomocy, które mam nadzieję wykorzystasz ze smakiem!

Dlaczego warto jeść rośliny:

 

Veganuary i Paliwo z Roślin – wege, wegan i fleksi

Szukasz smacznych diet, które pomogą Ci jeść więcej roślin? Zapraszam do mojego sklepu po Paliwo z Roślin

Dieta wegetariańska całoroczna

 

Veganuary, a dieta Planetarna?

Nie musisz przechodzić od razu na weganizm! Nie musisz od razu rezygnować ze wszystkich produktów, które do tej pory były na Twoim talerzu.

Wiesz jakimi zasadami kieruje się dieta planetarna? Czy są Ci znane pojęcia takie jak fleksitarianizm, weganizm, wegetarianizm? Zapraszam Cię do przeczytania – jak zmienić swoją dietę na roślinną? i posłuchania Dieta Planetarna

 

Mam nadzieję, że tak samo jak ja, zachwycisz się roślinami i zostaną z Tobą na zawsze. Pamiętaj, niech Twoja dieta będzie elastyczna, smaczna i zgodna z Twoimi potrzebami. Nie chcesz rezygnować z nabiału? Ok! Zostań przy diecie wegetariańskiej. Nie chcesz rezygnować z ryb? Prowadź dietę fleksi. Chcesz całkowicie przestać spożywać mięso i produkty odzwierzęce? Najlepszym modelem diety dla Ciebie będzie dieta wegańska. Zrób to ze zdrowiem i ze smakiem! Trzymam kciuki za Twoje zadowolenie!

Udostępnij

Zobacz także

Newsletter

Zapisz się do newslettera i odbierz darmowy jadłospis fleksitariański na 2000 kcal

Unikatowe kody promocyjne, darmowe diety i ebooki oraz najważniejsze informacje dotyczące diety roślinnej i sportowej w pigułce - to wszystko otrzymasz zapisując się na mój newsletter!

Zgoda(wymagane)